Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Dual cook w piekarniku – co to jest?

Porady


Dual cook w piekarniku – co to jest?

Kuchnia to nie tylko piękne meble, to również nowoczesne AGD do zabudowy oraz wolnostojące. Ciężko byłoby sobie wyobrazić gotowanie, pieczenie czy zmywanie bez elektrycznych urządzeń. Nie ma co ukrywać – sprzęty gospodarstwa domowego bardzo ułatwiają nam życie. Dzięki nim gotujemy smaczniej i szybciej, a zaoszczędzony czas możemy wykorzystać na coś zupełnie innego. Producenci sprzętów AGD nie przestają nas zaskakiwać. Wypuszczają na rynek coraz to nowsze urządzenia, wyposażone w dodatkowe – bardzo przydatne funkcje. Kiedyś piekarnik był tylko piekarnikiem – dziś, posiada takie funkcje o których jeszcze kilka lat temu nie mogliśmy śnić! Producenci stworzyli dwukomorowy piekarnik, w którym możemy piec dwie potrawy jednocześnie. Jak? Dowiecie się czytając poniższy tekst.

Na zdjęciu: Studio Mebli Drawer

Piekarnik dual cook, czyli innowacyjne spojrzenie na pieczenie

 

Od kiedy tylko pojawił się na rynku, zyskał uznanie wśród konsumentów. Można powiedzieć, że piekarnik dual cook to typowe urządzenie dwa w jednym. Wprawdzie nie posiada funkcji innego urządzenia, ale posiada dwie – zupełnie niezależne od siebie komory. Tak naprawdę, decydując się na zakup piekarnika z dual cook, zyskujemy dwa piekarniki w jednym. Obie komory jednocześnie mogą działać w zupełnie różnych przedziałach temperatur. Nie trzeba włączać piekarnika dwa razy, pieczenie trwa dwa razy krócej, a więc zyskujemy nie tylko czas, ale również oszczędzamy prąd. Na jednym poziomie piekarnika możemy upiec rybę, na drugim ciasto, a zapachy się nie wymieszają.
Sprawdź czym różni się piekarnik parowy od zwykłego.

 

Jak działa dual cook, w czym tkwi sekret?

 

Mogłoby się wydawać, że piekarnik dual cook to coś zupełnie innego, nieznanego. Tymczasem jest to urządzenie przypominające tradycyjny piekarnik, który posiada dodatkowe funkcje i elementy. Po pierwsze, piekarnik dual cook ma aż dwie grzałki grilla i dwa wiatraki do termoobiegu. Wyposażony jest także w półkę, która jest tzw. separatorem obydwu komór. Wcześniej wspomniane grzałki znajdują się na górnej i dolnej części półki, dlatego obie komory piekarnika ogrzewane są ze wszystkich stron.

 

Temperatury i programy ogrzewania dobieramy osobno dla obu komór, dlatego możemy w każdej ustawić inną temperaturę oraz wybrać czas pieczenia – działają one niezależnie od siebie. Komory dzieli półka, którą w razie potrzeby możemy wyciągnąć lub dać wyżej/niżej. Oczywiście jeśli nie chcemy piec dwóch potraw, możemy włączyć tylko jedną część piekarnika – nie musimy korzystać z obu.
Sprawdź dlaczego warto wybrać piekarnik dual cook

 

Czy warto kupić piekarnik dual cook?

 

Posiadanie piekarnika dual cook to ogromna wygoda – możemy w jednym czasie piec dwie zupełnie różne potrawy. W ten sposób zyskujemy czas i oszczędzamy energię elektryczną. Nie jest to jednak urządzenie bez wad. Trzeba mieć na uwadze, że dual cook działa dopiero od 170 stopni Celsjusza, jeśli więc pieczemy w niższych temperaturach, to nie będziemy mogli z niego korzystać. Dodatkowo – piekarnik z dual cook występuje jedynie w wersji pod zabudowę, dlatego nie sprawdzi się u osób, które wolą sprzęty wolnostojące.
Przeczytaj również: Funkcjonalny piekarnik XX! wieku

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Piekarnik zwykły czy piekarnik parowy?


Mało kto, nie ma w domu piekarnika. Jest to urządzenie, które należy do...

3 pomysły na kuchnię z charakterem


Kuchnia jako jedno z najbardziej wyjątkowych wnętrz w każdym domu, powinna...

Kuchnia – butelkowa zieleń


Butelkowa zieleń w kuchni prezentuje się wyjątkowo, a przygotowany na jej bazie projekt...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności