Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Dlaczego warto wybrać piekarnik dual cook?

Porady


Dlaczego warto wybrać piekarnik dual cook?

Ciężko wyobrazić sobie kuchnię bez sprzętów AGD. To właśnie takie urządzenia jak zmywarka czy kuchenka mikrofalowa ratują nam życie! Znacznie usprawniają one przygotowanie potraw, mycie naczyń czy przechowywanie produktów żywnościowych. Wybór artykułów gospodarstwa domowego jest przeogromny, producenci prześcigają się w pomysłach, dodatkowych funkcjach i nowoczesnych technologiach. Wymagamy coraz więcej. Często chcemy, aby jedno urządzenie pełniło funkcje kilku innych. Nie ma co się dziwić. Przywykliśmy do wygody, dlatego nasze oczekiwania rosną. Producenci nie pozostają bierni – wręcz przeciwnie – tworzą urządzenia wyposażone w najnowocześniejszą technologię, która sprawia, że gotowanie staje się coraz przyjemniejsze! Dziś pod lupę weźmiemy piekarnik dual cook, czyli dwa piekarniki w jednym!

Na zdjęciu: Studio Mebli A&K

Piekarnik dual cook, czyli nowoczesne spojrzenie na pieczenie
Już jakiś czas, dużą popularnością cieszą się nowoczesne piekarniki dual cook. Czym jest dual cook? Jest to urządzenie, które pozwoli nam upiec dwie pieczenie, na jednym ogniu – i to dosłownie. Jest to piekarnik, który w środku posiada dwie, niezależne od siebie komory. Programy oraz temperatury dobierane są oddzielnie dla każdego poziomu, dlatego w jednym czasie można piec dwie różne potrawy. Zapachy nie przejdą, dlatego z powodzeniem możemy w jednej komorze piec tort, a w drugiej rybę. Piekarnik dual cook z wyglądu niczym nie różni się od tradycyjnego piekarnika. Jest on również bardziej wydajny – nie musimy włączać go dwa razy, dlatego też oszczędzamy na rachunkach.

 

Dual cook, jak to możliwe?
Ogólne działanie piekarnika dual cook jest bardzo podobne, jak w przypadku klasycznych urządzeń z tego rodzaju, jednak oprócz tego, posiada oczywiście dodatkowe elementy. Najważniejszą różnicą jest to, że piekarnik dual cook wyposażony jest w dwa wiatraki do termoobiegu oraz dwie grzałki grilla. Piekarniki dual cook posiadają również półkę, która oddziela dwie komory. Półkę można przekładać, dlatego sami możemy decydować o wielkości poszczególnych komór. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, komory sterowane są oddzielnie – dlatego jednocześnie można ustawić zupełnie inne programy oraz temperatury. Oczywiście w razie potrzeby, można uruchomić tylko jedną część piekarnika – nie ma wymogu korzystania z obu.

 

Sprzęt idealny?
Oczywiście patrząc na ilość zalet tego urządzenia można by sądzić, że jest to sprzęt idealny, jednak nawet piekarnik dual cook ma swoje słabsze strony. Przede wszystkim, piekarnik dual cook działa dopiero od 170 stopni Celsjusza, co oznacza, że nie pomoże nam w przygotowaniu potraw w niższych temperaturach. Dodatkowo, funkcja dual cook występuje jedynie w piekarnikach przeznaczonych pod zabudowę, co dla niektórych osób może stanowić problem.

Komentarze


5.00/5 2 2
5
Jola

Dla dużej rodziny rozwiązanie idealne. Raz dwa i obiad z deserem gotowe.


5
Renata

Ja zdecydowałam się na normalny piekarnik, ponieważ w dual cook nie można przygotowywać potraw poniżej 170 stopni Celsjusza. Natomiast jeśli ktoś dużo piecze bądź używa często piekarnika, to taka funkcja na pewno jest przydatna.

Zobacz również


Kuchnia w stylu chippendale. Klasyczność plus...


To, w jaki sposób wyposażysz poszczególne wnętrza domowego użytku ma niesamowicie...

Wszystko co powinieneś wiedzieć o wyborze piekarnika


Jednym z podstawowych rodzajów sprzętów gospodarstwa domowego jest...

Lodówka side by side - co to znaczy?


Czym tak naprawdę jest lodówka side-by-side, u kogo się sprawdzi, gdzie najlepiej...