Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Płytki lustrzane - Atrakcyjne aranżacje wnętrz

Porady


Płytki lustrzane - Atrakcyjne aranżacje wnętrz

Płytki lustrzane stanowią doskonałą opcję do małych kuchni, którą są w stanie wizualnie je powiększyć. Są nietypowe, a jednocześnie bardzo eleganckie, dlatego coraz częściej wykorzystuje się je w stylowych wnętrzach. Będą na przykład niezastąpionym dodatkiem do kuchni w stylu glamour. Jakie są wady, a jakie zalety płytek szklanych i gdzie jeszcze warto je zastosować?

Na zdjęciu: Studio Mebli Roja

Wady i zalety

 

Płytki szklane występują w różnych kolorach i kształtach. Znalezienie więc takich, które będą odpowiadać naszym potrzebom, wcale więc nie będzie trudne. W sklepach spotkasz się zarówno z w pełni gładkimi płytkami, jak i płytkami fazowanymi. Krawędzie tych drugich będą się załamywać, co pozwoli na uniknięcie efektu pełnego odbicia, który, choć efektowny, na co dzień może być nieco przytłaczający. Wypełniona lustrzanymi płytkami ściana staje się niezwykle interesująca, kiedy pojawiają się na niej różnorodnie załamujące się obrazy, które zmieniają się w zależności od tego, pod jakim kątem na nie patrzymy. To efekt, który nie może się znudzić. Płytki lustrzane najczęściej umieszczamy nad blatem. Możemy zamocować je w przestrzeni pomiędzy górną a dolną zabudową lub też przykleić począwszy od blatu, aż po sam sufit, kiedy na danej ścianie nie mamy górnych szafek. Szkło jest wyjątkowo przyjaznym materiałem, jeżeli chodzi o utrzymanie w kuchni porządku. Nawet gdy umieścimy płytki szklane w okolicy płyty grzewczej, nie będziemy mieć problemu z ich czyszczeniem. Nie będą powstawać na nich przecież trwałe przebarwienia czy trudne do usunięcia plamy. Z gładkiej powierzchni lustra zanieczyszczenia usuniemy z dużą łatwością. Ciekawym pomysłem jest również wykorzystanie szklanych płytek jako wykończenia frontów szafek, tym bardziej, że ze względu na ich zróżnicowany kształt można tworzyć z nich przeróżne aranżacje.


Cena nie taka straszna

 

Podczas remontu czy wykańczania nowej kuchni liczy się nie tylko estetyka, ale i koszty. Dlatego z pewnością zastanawiasz się, czy inwestycja w szklane płytki będzie Cię drogo kosztować. Cena szklanych płytek zależna będzie oczywiście od różnych czynników, takich jak ich grubość, wielkość, sposób wykończenia oraz jakość lustra, z jakiego zostały wykonane. Najdroższe będą płytki kolorowe: złote czy miedziane. Jednak tak jak i w przypadku różnych innych materiałów wykończeniowych, tak i w przypadku płytek lustrzanych, możemy spotkać się z naprawdę dużą rozpiętością cenową. Dlatego też nie warto od razu zakładać, że tego rodzaju płytki będą nas słono kosztować. Najmniejsze płytki uda nam się kupić już od kilku złotych za metr kwadratowy. Wystarczy tylko poszukać dobrej okazji, a tych przecież na rynku budowlanym nigdy nie brakuje, by w swojej kuchni uzyskać oryginalny efekt i nie rujnować przy okazji domowego budżetu.


Jak przykleić takie płytki?

 

Oczywiście dokładny sposób montażu płytek będzie zależny od zakupionego przez nas modelu. Dlatego też warto w tym zakresie zawsze kierować się zaleceniami producenta. Niemniej jednak istnieje kilka uniwersalnych zasad, których znajomość z pewnością ułatwi nam poprawny montaż lustrzanych płytek na kuchennej ścianie. Najlepszym rozwiązaniem, które będzie jednocześnie trwałe, jest przyklejenie płytek za pomocą kleju do luster. Możemy skorzystać również z innego kleju montażowego, ale tylko wówczas, gdy na jego opakowaniu wyraźnie zaznaczone zostało, że nadaje się on do klejenia luster. W ten sposób będziemy mieli pewność, że klej nie uszkodzi lustrzanej powłoki. Do przyklejenia lustrzanych płytek możemy wykorzystać również specjalne paski samoprzylepne. W niektórych przypadkach otrzymasz je już w zestawie z płytkami. Paski te działają dokładnie tak, jak dwustronne taśma klejąca. Naklejamy je więc na płytkę, zrywamy pasek zabezpieczający, odsłaniając warstwę z klejem, i przytwierdzamy płytkę do ściany. Trzecim ze sposobów jest montaż płytek z wykorzystaniem ozdobnych wkrętów. Wcześniej jednak musimy zamówić płytki lustrzane z odpowiednio nawierconymi otworami. Rozwiązanie to jest o tyle ciekawe, że dekoracyjne wkręty sprawią, że nasza aranżacja będzie jeszcze bardziej finezyjna.

Studio Roja
Studio Roja
Studio Roja
Studio Roja
Studio Roja
Studio Roja
Studio Roja
Studio Roja

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Meble kuchenne na wymiar – dlaczego warto?


Planując aranżację swojej kuchni pierwszą decyzją jaką przyjdzie nam podjąć jest...

Kuchnia przystosowana do niepełnosprawnych – praktyczne...


Poruszanie się na wózku inwalidzkim zmusza do nauczenia się codziennego...

Kuchnia w mieszkaniu dla studenta – tanie wykończenie


Planując urządzenie kuchni, która ma być użytkowana przez studentów...