Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak tanio odświeżyć wygląd kuchni?

Porady

Jak tanio odświeżyć wygląd kuchni?

Ulubione0

Każda kuchnia, choćby nawet ta najefektowniej dopracowana z czasem może się nieco opatrzyć. Biorąc pod uwagę, że przeprowadzenie całkowitego remontu tego wnętrza wymaga poświęcenia sporo czasu, energii, ale i środków finansowych, to zmiana aranżacji na nową zwykle odwlekana jest na dalszą przyszłość. Zazwyczaj decydujemy się na remont kuchni, gdy już ze względów użytkowych naprawdę jest niezbędny. Ale co w przypadku gdy chodzi tylko o to, że zakradła się estetyczna nuda lub potrzebujemy zmiany?

Kuchnia niczym nowa
Jeżeli jesteś osobą, która lubi częste zmiany i szybko się nudzi aranżacjami, to pewnie uwielbiasz remonty i przemeblowania. We wnętrzach takich jak salon, czy sypialnia zmiany wystroju są stosunkowo łatwe. Jednakże w przypadku kuchni może to stanowić spore wyzwanie. O ostatecznym wyglądzie każdej aranżacji decydują przede wszystkim:

  • wybrane meble kuchenne,
  • stół i komplet krzeseł,
  • kompozycja kolorystyczna,
  • dekoracje i dodatki,
  • sprzęty AGD,
  • przyjęty styl wnętrzarski.

Elementy takie jak zabudowa mebli kuchennych, czy kompozycji kolorystycznej wnętrza nie jesteśmy w stanie zmienić bez realizacji mniejszego, lub całkowitego remontu. Natomiast na wszystkie pozostałe aspekty wpływające na wygląd aranżacji kuchni możemy wpływać bez zbyt dużego nakładu pracy i kosztów. Zmieniając stół i krzesła, dekoracje, a także akcesoria kuchenne trzymane na wierzchu możemy odmienić wygląd wnętrza i cieszyć się jego nowym odświeżonym obliczem.

Uniwersalna kuchnia
Najlepszym sposobem na otworzenie sobie możliwości do dokonywania zmian w swojej przyszłej kuchni jest wybór możliwie jak najbardziej uniwersalnych mebli kuchennych. Warto wybrać ponadczasowe wzornictwo, które można z łatwością dopasowywać z innymi wzorami, kolorami, dodatkami. Wybierając uniwersalne meble w neutralnych lub bardzo spokojnych, naturalnych barwach i pozbawione przesadnej dekoracyjności, zyskujemy dobrą bazę do zabawy dodatkami i modyfikowania stylu aranżacji, gdy tylko odczujemy taką chęć.

Detale mają moc
To właśnie dekoracje i dodatki kuchenne mają ostatnie słowo w zakresie ostatecznego stylu i wyglądu całej aranżacji wnętrza. Dobierając akcesoria kuchenne, które przechowujemy na blacie roboczym, a także dodatki dekoracyjne jak np. zasłony i inne tekstylia, wazony i ceramika, młynki do kawy, czy doniczki kształtujemy wyraz aranżacji. Jeżeli potrzebujemy wizualnej zmiany w aranżacji kuchni, wystarczy tylko wymienić wszystkie dekory i dodatki kuchenne na nowe. Warto jednak zadbać, aby wszystkie pasowały do siebie i stylu aranżacji. Niskim kosztem odnowimy wygląd kuchni.

Zobacz również

Doskonałe na każdym polu. Nowe płyty indukcyjne Mythos marki Franke

Doskonałe na każdym polu. Nowe płyty indukcyjne...

Duże pola indukcyjne oraz elastyczne strefy grzewcze z funkcją Super Booster zapewniają wygodne i...

Lodówka side by side - wady i zalety

Lodówka side by side - wady i zalety

Czym są lodówki side by side? Lodówki side by side są to dwudrzwiowe lodówki, gdzie po...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena