Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak tanio odświeżyć wygląd kuchni?

Porady

Jak tanio odświeżyć wygląd kuchni?

Ulubione0

Każda kuchnia, choćby nawet ta najefektowniej dopracowana z czasem może się nieco opatrzyć. Biorąc pod uwagę, że przeprowadzenie całkowitego remontu tego wnętrza wymaga poświęcenia sporo czasu, energii, ale i środków finansowych, to zmiana aranżacji na nową zwykle odwlekana jest na dalszą przyszłość. Zazwyczaj decydujemy się na remont kuchni, gdy już ze względów użytkowych naprawdę jest niezbędny. Ale co w przypadku gdy chodzi tylko o to, że zakradła się estetyczna nuda lub potrzebujemy zmiany?

Kuchnia niczym nowa
Jeżeli jesteś osobą, która lubi częste zmiany i szybko się nudzi aranżacjami, to pewnie uwielbiasz remonty i przemeblowania. We wnętrzach takich jak salon, czy sypialnia zmiany wystroju są stosunkowo łatwe. Jednakże w przypadku kuchni może to stanowić spore wyzwanie. O ostatecznym wyglądzie każdej aranżacji decydują przede wszystkim:

  • wybrane meble kuchenne,
  • stół i komplet krzeseł,
  • kompozycja kolorystyczna,
  • dekoracje i dodatki,
  • sprzęty AGD,
  • przyjęty styl wnętrzarski.

Elementy takie jak zabudowa mebli kuchennych, czy kompozycji kolorystycznej wnętrza nie jesteśmy w stanie zmienić bez realizacji mniejszego, lub całkowitego remontu. Natomiast na wszystkie pozostałe aspekty wpływające na wygląd aranżacji kuchni możemy wpływać bez zbyt dużego nakładu pracy i kosztów. Zmieniając stół i krzesła, dekoracje, a także akcesoria kuchenne trzymane na wierzchu możemy odmienić wygląd wnętrza i cieszyć się jego nowym odświeżonym obliczem.

Uniwersalna kuchnia
Najlepszym sposobem na otworzenie sobie możliwości do dokonywania zmian w swojej przyszłej kuchni jest wybór możliwie jak najbardziej uniwersalnych mebli kuchennych. Warto wybrać ponadczasowe wzornictwo, które można z łatwością dopasowywać z innymi wzorami, kolorami, dodatkami. Wybierając uniwersalne meble w neutralnych lub bardzo spokojnych, naturalnych barwach i pozbawione przesadnej dekoracyjności, zyskujemy dobrą bazę do zabawy dodatkami i modyfikowania stylu aranżacji, gdy tylko odczujemy taką chęć.

Detale mają moc
To właśnie dekoracje i dodatki kuchenne mają ostatnie słowo w zakresie ostatecznego stylu i wyglądu całej aranżacji wnętrza. Dobierając akcesoria kuchenne, które przechowujemy na blacie roboczym, a także dodatki dekoracyjne jak np. zasłony i inne tekstylia, wazony i ceramika, młynki do kawy, czy doniczki kształtujemy wyraz aranżacji. Jeżeli potrzebujemy wizualnej zmiany w aranżacji kuchni, wystarczy tylko wymienić wszystkie dekory i dodatki kuchenne na nowe. Warto jednak zadbać, aby wszystkie pasowały do siebie i stylu aranżacji. Niskim kosztem odnowimy wygląd kuchni.

Zobacz również

Dodatkowy blat kuchenny na wszelki wypadek

Dodatkowy blat kuchenny na wszelki wypadek

Ułatw sobie życie Oczywiste jest, że z niezbędnych sprzętów gospodarstwa domowego po prostu...

Modne blaty kuchenne

Modne blaty kuchenne

Blaty kuchenne z nowoczesnym wyrazem Blat w kuchni, mimo że z całej zabudowy meblowej najmniej...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena