Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Jak tanio odświeżyć wygląd kuchni?

Porady


Jak tanio odświeżyć wygląd kuchni?

Każda kuchnia, choćby nawet ta najefektowniej dopracowana z czasem może się nieco opatrzyć. Biorąc pod uwagę, że przeprowadzenie całkowitego remontu tego wnętrza wymaga poświęcenia sporo czasu, energii, ale i środków finansowych, to zmiana aranżacji na nową zwykle odwlekana jest na dalszą przyszłość. Zazwyczaj decydujemy się na remont kuchni, gdy już ze względów użytkowych naprawdę jest niezbędny. Ale co w przypadku gdy chodzi tylko o to, że zakradła się estetyczna nuda lub potrzebujemy zmiany?

Na zdjęciu: Studio Mebli Prestige

Kuchnia niczym nowa


Jeżeli jesteś osobą, która lubi częste zmiany i szybko się nudzi aranżacjami, to pewnie uwielbiasz remonty i przemeblowania. We wnętrzach takich jak salon, czy sypialnia zmiany wystroju są stosunkowo łatwe. Jednakże w przypadku kuchni może to stanowić spore wyzwanie. O ostatecznym wyglądzie każdej aranżacji decydują przede wszystkim:

  • wybrane meble kuchenne,
  • stół i komplet krzeseł,
  • kompozycja kolorystyczna,
  • dekoracje i dodatki,
  • sprzęty AGD,
  • przyjęty styl wnętrzarski.

Elementy takie jak zabudowa mebli kuchennych, czy kompozycji kolorystycznej wnętrza nie jesteśmy w stanie zmienić bez realizacji mniejszego, lub całkowitego remontu. Natomiast na wszystkie pozostałe aspekty wpływające na wygląd aranżacji kuchni możemy wpływać bez zbyt dużego nakładu pracy i kosztów. Zmieniając stół i krzesła, dekoracje, a także akcesoria kuchenne trzymane na wierzchu możemy odmienić wygląd wnętrza i cieszyć się jego nowym odświeżonym obliczem.

 

Uniwersalna kuchnia


Najlepszym sposobem na otworzenie sobie możliwości do dokonywania zmian w swojej przyszłej kuchni jest wybór możliwie jak najbardziej uniwersalnych mebli kuchennych. Warto wybrać ponadczasowe wzornictwo, które można z łatwością dopasowywać z innymi wzorami, kolorami, dodatkami. Wybierając uniwersalne meble w neutralnych lub bardzo spokojnych, naturalnych barwach i pozbawione przesadnej dekoracyjności, zyskujemy dobrą bazę do zabawy dodatkami i modyfikowania stylu aranżacji, gdy tylko odczujemy taką chęć.

 

Detale mają moc


To właśnie dekoracje i dodatki kuchenne mają ostatnie słowo w zakresie ostatecznego stylu i wyglądu całej aranżacji wnętrza. Dobierając akcesoria kuchenne, które przechowujemy na blacie roboczym, a także dodatki dekoracyjne jak np. zasłony i inne tekstylia, wazony i ceramika, młynki do kawy, czy doniczki kształtujemy wyraz aranżacji. Jeżeli potrzebujemy wizualnej zmiany w aranżacji kuchni, wystarczy tylko wymienić wszystkie dekory i dodatki kuchenne na nowe. Warto jednak zadbać, aby wszystkie pasowały do siebie i stylu aranżacji. Niskim kosztem odnowimy wygląd kuchni.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Sposób na mikrofalówkę… Czyli jak ją skutecznie...


Kuchenka mikrofalowa to jedno z najczęściej używanych urządzeń AGD w kuchni. Trudno...

Poznaj sekrety indukcji, czyli dlaczego z płytą musisz...


Kiedyś w kuchniach królowały tradycyjne kuchnie na gaz. Dziś, powoli są...

Jak dobrze umieścić gniazdka elektryczne w naszej kuchni?


Każdy projektant jest zdania, że planowanie kuchni należy rozpocząć odpowiednio...