Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Połyskujące czy matowe? Jakie fronty do kuchni...

Porady


Połyskujące czy matowe? Jakie fronty do kuchni wybrać?

Urządzanie kuchni nie jest wcale prostym zadaniem. Jest to najtrudniejsze i najbardziej wymagające pomieszczenie w całym domu. Musi być nie tylko funkcjonalna, wygodna i bezpieczna, ale powinna też dobrze się prezentować. Czeka nas wiele trudnych i ważnych decyzji, począwszy od kolorów ścian, na sprzęcie AGD i dodatkach kończąc. Wybierając meble musimy zdecydować także o frontach kuchennych. Meble to jeden z ważniejszych elementów każdej kuchni. W szafkach przechowywać będziemy suche produkty żywnościowe, naczynia oraz drobne sprzęty elektryczne. Nieodłącznym elementem mebli są fronty szafek. Ich wygląd i rodzaj bezpośrednio będzie wpływał na finalny wygląd kuchni, dlatego już podczas projektów warto zastanowić się, czy wolimy matowe, czy połyskujące fronty.

Na zdjęciu: Studio Mebli Mebel-Styl

Wygodna klasyka, czyli matowe fronty do kuchni

 

Matowe fronty to tak naprawdę bardzo tradycyjne i wygodne rozwiązanie. O wiele częściej możemy je spotkać w polskich domach aniżeli fronty połyskujące. Ich największą zaletą jest uniwersalizm – fronty matowe pasują do każdego wnętrza. Odnajdą się w każdym stylu, dlatego nie mamy tutaj żadnych aranżacyjnych ograniczeń. Będą dobrze prezentować się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych wnętrzach. Sprawdzą się także w kuchni rustykalnej i loftowej. Oprócz tego, że pasują do wszystkiego, to meble matowe są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Nie mamy tutaj problemów z odbitymi palcami – nie trzeba ich nieustannie przecierać. Matowe wykończenie nie odbija światła, dlatego taka zabudowa nie powiększy pomieszczenia - takie rozwiązanie dedykowane jest głównie dużym, przestronnym kuchniom.

 

Nowoczesny wygląd, czyli połyskujące fronty w kuchni

 

Połyskujące fronty stały się ostatnio bardzo popularne. Nic w tym dziwnego – prezentują się fenomenalnie! Fronty w połysku wykonane są z akrylu, folii poliestrowej lub laminatu. Zachwycają swoim wyglądem i nienaganną prezencją. Takie fronty odmienią każdą kuchnię – sprawią, że będzie ona bardziej elegancka i nowoczesna. Fronty w wysokim połysku idealnie wpasowują się w aktualnie panujące trendy, które opierają się na prostocie, minimalizmie i nowoczesności. Połyskująca powierzchnia sprawia, że takie fronty optycznie powiększają naszą kuchnię – dlatego jest to świetne rozwiązanie do małych, ciasnych kuchni. Oczywiście trzeba mieć na uwadze fakt, że będziemy musieli dość często przecierać szafki z uwagi na odbite palce.

 

Jakie fronty do kuchni wybrać? Połyskujące czy matowe?

 

Wybierając konkretny rodzaj frontów, powinniśmy kierować się głównie swoimi wymaganiami i upodobaniami. Nie bez znaczenia jest także wielkość oraz jakość kuchennego pomieszczenia. Jeśli w domu są dzieci, to znacznie łatwiej będzie nam utrzymać matowe fronty ze względu na strukturę powierzchni. Warto zastanowić się, które rozwiązanie będzie rozsądniejsze.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Wysokość szafek kuchennych, czyli jak zaplanować...


Od wysokości szafek w kuchni w bardzo dużym stopniu zależy nasza wygoda podczas...

Trochę Wenecji w domowym zaciszu


Kuchnia od pewnego czasu przestała pełnić rolę tradycyjnego pomieszczenia roboczego, a...

Oświetlenie centralne w kuchni


Kiedy lokatorzy stają przed koniecznością zaaranżowania lokum kuchennego, koncentrują...