Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Pomysły na aranżację ściany między szafkami...

Porady

Pomysły na aranżację ściany między szafkami kuchennymi

Ulubione0

W kontekście estetyki wnętrza kuchennego największy wpływ na aranżację ma oczywiście zabudowa meblowa. Elementy takie jak sprzęty AGD, kompozycja kolorystyczna, czy też dekoracje i inne detale dopełniają charakter kuchni utworzony za pomocą dobranych mebli. Urządzając swoją wymarzoną kuchnię warto też pamiętać o znaczeniu jakie ma wygląd ściany między szafkami kuchennymi. Ten fragment ściany ma duże znaczenie dla wizualnego odbioru zarówno mebli kuchennych, jak i całej aranżacji, ale także wygody użytkowania wnętrza.

Ściana między szafkami kuchennymi – na co zwrócić uwagę?

Planując wygląd i sposób wykończenia ściany między szafkami kuchennymi należy wziąć pod uwagę dwa najważniejsze aspekty:
estetykę pasującą do stylu przyjętego w aranżacji kuchennej,
łatwość w utrzymaniu w czystości.
Ten fragment ściany jest szczególnie narażony na zabrudzenia, które zazwyczaj nie należą do prostych w usunięciu. W kuchni mamy do czynienia z osadzającym się kurzem, tłuszczem, chlapiącymi potrawami. Szczególnie w okolicy kuchenki i zlewu pojawiają się największe trudności w zakresie utrzymania czystości. Dlatego pomalowanie jej zwykłymi farbami nie wystarczy. Najpopularniejszym sposobem na wykończenie ściany między szafkami jest wyłożenie jej płytkami ceramicznymi. W nowoczesnych kuchniach popularne są także szklane tafle Lacobel. Jednak fragment tej ściany można wykończyć na znacznie więcej sposobów.

Ściana i blat w jednym materiale

Współcześnie coraz popularniejszym rozwiązaniem zaaranżowania ściany między szafkami kuchennymi jest pokrycie jej tym samym materiałem, z którego wykonany ma być blat roboczy. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu materiały o stosunkowo neutralnej dekoracyjności, by nie przytłoczyły zbytnio estetyki zabudowy meblowej. W nowoczesnych, jak i w klasycznych aranżacjach pięknie prezentują się blaty i ściany wyłożone marmurem lub innym kamieniem naturalnym, a także wykończenie ich drewnem o odpowiednio zaimpregnowanej powierzchni. Łatwiejszym w czyszczeniu rozwiązaniem, które pasuje w szczególności do wnętrz nowoczesnych jest szkło. Szklane blaty i fragmenty ścian prezentują się minimalistycznie i stylowo, a dużą zaletą jest także łatwość w utrzymaniu w czystości.

Inne pomysły na wykończenie ściany nad blatem:

mozaika z ceramiki lub szkła,
czerwona lub biała cegła,
metal, a w szczególności stal,
beton architektoniczny,
kolorowe płytki metro,
tafla lustrzana lub lustrzane płytki w stylu glamour.

Zobacz również

Z serii doradzamy – gdzie najlepiej ustawić zlew?

Z serii doradzamy – gdzie najlepiej ustawić...

Najważniejsza jest wygoda – czyli idealne miejsce dla twojego zlewu Tak naprawdę, miejsce...

Wygodna lodówka, czyli czy wybrać chłodziarkę wolnostojącą czy przeznaczoną pod zabudowę?

Wygodna lodówka, czyli czy wybrać chłodziarkę...

Moda czy klasyka? Przeglądając katalogi wnętrzarskie można zauważyć pewny trend –...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena