Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Pomysły na aranżację ściany między szafkami...

Porady


Pomysły na aranżację ściany między szafkami kuchennymi

W kontekście estetyki wnętrza kuchennego największy wpływ na aranżację ma oczywiście zabudowa meblowa. Elementy takie jak sprzęty AGD, kompozycja kolorystyczna, czy też dekoracje i inne detale dopełniają charakter kuchni utworzony za pomocą dobranych mebli. Urządzając swoją wymarzoną kuchnię warto też pamiętać o znaczeniu jakie ma wygląd ściany między szafkami kuchennymi. Ten fragment ściany ma duże znaczenie dla wizualnego odbioru zarówno mebli kuchennych, jak i całej aranżacji, ale także wygody użytkowania wnętrza.

Na zdjęciu: Studio Mebli Pro M

Ściana między szafkami kuchennymi – na co zwrócić uwagę?

 

Planując wygląd i sposób wykończenia ściany między szafkami kuchennymi należy wziąć pod uwagę dwa najważniejsze aspekty:

  • estetykę pasującą do stylu przyjętego w aranżacji kuchennej,
  • łatwość w utrzymaniu w czystości.

Ten fragment ściany jest szczególnie narażony na zabrudzenia, które zazwyczaj nie należą do prostych w usunięciu. W kuchni mamy do czynienia z osadzającym się kurzem, tłuszczem, chlapiącymi potrawami. Szczególnie w okolicy kuchenki i zlewu pojawiają się największe trudności w zakresie utrzymania czystości. Dlatego pomalowanie jej zwykłymi farbami nie wystarczy. Najpopularniejszym sposobem na wykończenie ściany między szafkami jest wyłożenie jej płytkami ceramicznymi. W nowoczesnych kuchniach popularne są także szklane tafle Lacobel. Jednak fragment tej ściany można wykończyć na znacznie więcej sposobów.

 

Ściana i blat w jednym materiale

 

Współcześnie coraz popularniejszym rozwiązaniem zaaranżowania ściany między szafkami kuchennymi jest pokrycie jej tym samym materiałem, z którego wykonany ma być blat roboczy. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu materiały o stosunkowo neutralnej dekoracyjności, by nie przytłoczyły zbytnio estetyki zabudowy meblowej. W nowoczesnych, jak i w klasycznych aranżacjach pięknie prezentują się blaty i ściany wyłożone marmurem lub innym kamieniem naturalnym, a także wykończenie ich drewnem o odpowiednio zaimpregnowanej powierzchni. Łatwiejszym w czyszczeniu rozwiązaniem, które pasuje w szczególności do wnętrz nowoczesnych jest szkło. Szklane blaty i fragmenty ścian prezentują się minimalistycznie i stylowo, a dużą zaletą jest także łatwość w utrzymaniu w czystości.

 

Inne pomysły na wykończenie ściany nad blatem:

  • mozaika z ceramiki lub szkła,
  • czerwona lub biała cegła,
  • metal, a w szczególności stal,
  • beton architektoniczny,
  • kolorowe płytki metro,
  • tafla lustrzana lub lustrzane płytki w stylu glamour.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Czyszczenie mikrofali – cztery szybkie sposoby


Regularne czyszczenie mikrofalówki zapobiega powstawaniu w jej wnętrzu trudnych do...

Modne kuchnie, czyli styl ponadczasowy


Jak stworzyć ponadczasową kuchnię, która będzie elegancka, a jej wystrój...

Płytki zainspirowane teksturą tkanin w Twojej kuchni


Płytki w kuchni to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych sposobów...