Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Pomysły na aranżację ściany między szafkami...

Porady

Pomysły na aranżację ściany między szafkami kuchennymi

Ulubione0

W kontekście estetyki wnętrza kuchennego największy wpływ na aranżację ma oczywiście zabudowa meblowa. Elementy takie jak sprzęty AGD, kompozycja kolorystyczna, czy też dekoracje i inne detale dopełniają charakter kuchni utworzony za pomocą dobranych mebli. Urządzając swoją wymarzoną kuchnię warto też pamiętać o znaczeniu jakie ma wygląd ściany między szafkami kuchennymi. Ten fragment ściany ma duże znaczenie dla wizualnego odbioru zarówno mebli kuchennych, jak i całej aranżacji, ale także wygody użytkowania wnętrza.

Ściana między szafkami kuchennymi – na co zwrócić uwagę?

Planując wygląd i sposób wykończenia ściany między szafkami kuchennymi należy wziąć pod uwagę dwa najważniejsze aspekty:
estetykę pasującą do stylu przyjętego w aranżacji kuchennej,
łatwość w utrzymaniu w czystości.
Ten fragment ściany jest szczególnie narażony na zabrudzenia, które zazwyczaj nie należą do prostych w usunięciu. W kuchni mamy do czynienia z osadzającym się kurzem, tłuszczem, chlapiącymi potrawami. Szczególnie w okolicy kuchenki i zlewu pojawiają się największe trudności w zakresie utrzymania czystości. Dlatego pomalowanie jej zwykłymi farbami nie wystarczy. Najpopularniejszym sposobem na wykończenie ściany między szafkami jest wyłożenie jej płytkami ceramicznymi. W nowoczesnych kuchniach popularne są także szklane tafle Lacobel. Jednak fragment tej ściany można wykończyć na znacznie więcej sposobów.

Ściana i blat w jednym materiale

Współcześnie coraz popularniejszym rozwiązaniem zaaranżowania ściany między szafkami kuchennymi jest pokrycie jej tym samym materiałem, z którego wykonany ma być blat roboczy. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu materiały o stosunkowo neutralnej dekoracyjności, by nie przytłoczyły zbytnio estetyki zabudowy meblowej. W nowoczesnych, jak i w klasycznych aranżacjach pięknie prezentują się blaty i ściany wyłożone marmurem lub innym kamieniem naturalnym, a także wykończenie ich drewnem o odpowiednio zaimpregnowanej powierzchni. Łatwiejszym w czyszczeniu rozwiązaniem, które pasuje w szczególności do wnętrz nowoczesnych jest szkło. Szklane blaty i fragmenty ścian prezentują się minimalistycznie i stylowo, a dużą zaletą jest także łatwość w utrzymaniu w czystości.

Inne pomysły na wykończenie ściany nad blatem:

mozaika z ceramiki lub szkła,
czerwona lub biała cegła,
metal, a w szczególności stal,
beton architektoniczny,
kolorowe płytki metro,
tafla lustrzana lub lustrzane płytki w stylu glamour.

Zobacz również

Co powinniśmy robić ze starym, zużytym sprzętem AGD?

Co powinniśmy robić ze starym, zużytym...

Kiedyś każdy sprzęt się zużyje... Urządzenia AGD to nie ubrania – nie zmieniamy ich zbyt...

Wybieramy lampy do kuchni

Wybieramy lampy do kuchni

Skup się na centralnym oświetleniu – jest najważniejsze! Nie da się ukryć, że...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena