Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Pomysły na aranżację ściany między szafkami...

Porady


Pomysły na aranżację ściany między szafkami kuchennymi

W kontekście estetyki wnętrza kuchennego największy wpływ na aranżację ma oczywiście zabudowa meblowa. Elementy takie jak sprzęty AGD, kompozycja kolorystyczna, czy też dekoracje i inne detale dopełniają charakter kuchni utworzony za pomocą dobranych mebli. Urządzając swoją wymarzoną kuchnię warto też pamiętać o znaczeniu jakie ma wygląd ściany między szafkami kuchennymi. Ten fragment ściany ma duże znaczenie dla wizualnego odbioru zarówno mebli kuchennych, jak i całej aranżacji, ale także wygody użytkowania wnętrza.

Na zdjęciu: Studio Mebli Pro M

Ściana między szafkami kuchennymi – na co zwrócić uwagę?

 

Planując wygląd i sposób wykończenia ściany między szafkami kuchennymi należy wziąć pod uwagę dwa najważniejsze aspekty:

  • estetykę pasującą do stylu przyjętego w aranżacji kuchennej,
  • łatwość w utrzymaniu w czystości.

Ten fragment ściany jest szczególnie narażony na zabrudzenia, które zazwyczaj nie należą do prostych w usunięciu. W kuchni mamy do czynienia z osadzającym się kurzem, tłuszczem, chlapiącymi potrawami. Szczególnie w okolicy kuchenki i zlewu pojawiają się największe trudności w zakresie utrzymania czystości. Dlatego pomalowanie jej zwykłymi farbami nie wystarczy. Najpopularniejszym sposobem na wykończenie ściany między szafkami jest wyłożenie jej płytkami ceramicznymi. W nowoczesnych kuchniach popularne są także szklane tafle Lacobel. Jednak fragment tej ściany można wykończyć na znacznie więcej sposobów.

 

Ściana i blat w jednym materiale

 

Współcześnie coraz popularniejszym rozwiązaniem zaaranżowania ściany między szafkami kuchennymi jest pokrycie jej tym samym materiałem, z którego wykonany ma być blat roboczy. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu materiały o stosunkowo neutralnej dekoracyjności, by nie przytłoczyły zbytnio estetyki zabudowy meblowej. W nowoczesnych, jak i w klasycznych aranżacjach pięknie prezentują się blaty i ściany wyłożone marmurem lub innym kamieniem naturalnym, a także wykończenie ich drewnem o odpowiednio zaimpregnowanej powierzchni. Łatwiejszym w czyszczeniu rozwiązaniem, które pasuje w szczególności do wnętrz nowoczesnych jest szkło. Szklane blaty i fragmenty ścian prezentują się minimalistycznie i stylowo, a dużą zaletą jest także łatwość w utrzymaniu w czystości.

 

Inne pomysły na wykończenie ściany nad blatem:

  • mozaika z ceramiki lub szkła,
  • czerwona lub biała cegła,
  • metal, a w szczególności stal,
  • beton architektoniczny,
  • kolorowe płytki metro,
  • tafla lustrzana lub lustrzane płytki w stylu glamour.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Tani sposób na oświetlenie kuchni – czyli diody LED


Nieodłącznym elementem każdego domu, mieszkania i pomieszczenia jest światło....

Jaki sprzęt AGD do zabudowy?


Kuchnia urządzana pod zabudowę zdecydowanie różni się od projektów tradycyjnych, tak...

Kuchnia w wiejskim stylu


Urządzenie kuchni w wiejskim stylu jest dość łatwe i przyjemne, ale wymaga sporej...