Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Pomysły na ścianę w kuchni w dwóch stylach

Porady


Pomysły na ścianę w kuchni w dwóch stylach

Meble kuchenne stanowią najbardziej dominujący element dekoracyjny w każdej aranżacji kuchennej. Jednak takie elementy jak blat, dekory czy ściany estetycznie dopełniają i także kształtują charakter wnętrza. Urządzając kuchnię warto więc pamiętać także o wykończeniu ścian, na których znajdują się meble. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka efektownych pomysłów w dwóch najpopularniejszych stylach wnętrzarskich.

Na zdjęciu: Studio Mebli Pio-Mar

Ściany w kuchni


Ściany kuchenne muszą być przede wszystkim odporne na zabrudzenia i trudy użytkowania kuchni. Są bowiem bardziej niż inne powierzchnie narażone na ścieranie, osadzający się brud, czy działanie różnych substancji i wilgoci. Ważne jest aby zostały odpowiednio zabezpieczone, jednakże walory estetyczne również grają tu dużą rolę. Szczególnie miejsce między szafkami a blatem roboczym, za kuchenką czy zlewozmywakiem wymagają dobrego zabezpieczenia. Rynek oferuje wiele rodzajów możliwości zabezpieczenia ścian w kuchni, jednak które wybrać w zależności od przyjętego stylu wnętrzarskiego?

 

Styl nowoczesny


Styl nowoczesny charakteryzuje się minimalistyczną dekoracyjnością, geometrycznymi formami oraz podkreśleniem przestronnego wyrazu aranżacji. W odniesieniu do ściany kuchennej te cechy powinny również mieć swoje zastosowanie. Dlatego świetnym wyborem jest szkło montowane pomiędzy szafkami a blatem. Może ono być utrzymane w określonym kolorze, być transparentne lub wzbogacone dowolną grafiką. Ciekawym rozwiązaniem są także lustrzane płytki lub gładka tafla lustra na ścianie, która pięknie odbija wygląd aranżacji nadając efektu przestronności i rozjaśniając wnętrze. Inne materiały, które sprawdzą się w tym stylu to także: beton, corian, konglomerat, drewno, cegła lub blacha. Popularnym rozwiązaniem jest również stosowanie na ścianie tego samego tworzywa, z którego wykonany jest blat kuchenny.

 

Styl klasyczny


Ściana kuchenna w aranżacji stylu klasycznego powinna nawiązywać wzorniczo do wybranych mebli i dekoracji. Zazwyczaj są to rozwiązania, które nadają wnętrzu efektu przytulności i ciepła, które są charakterystyczne dla tradycyjnych aranżacji. Dobrym pomysłem są więc płytki ceramiczne w ciepłej kolorystyce lub z subtelnymi wzorami. Także mozaiki nadadzą dekoracyjności wnętrzu i będą pięknie harmonizować z dobranym stylem klasycznym. W niektórych kuchniach klasycznych dobrze sprawdzi się także marmur lub drewno, które efektownie podkreślą zabudowę meblową. W klasycznych kuchniach wraca do łask tynk strukturalny, który mimo że jest dość trudny w utrzymaniu w czystości, to nadaje wnętrzu dekoracyjnego wyrazu.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Zlewozmywak granitowy, czyli niezniszczalny luksus


Na efektywność i wygląd naszej kuchni składają się jej wszystkie elementy. Przed jej...

Jak ożywić białą kuchnię?


Białe kuchnie to rozwiązanie wnętrzarskie, które nie wychodzi z mody. Mimo...

Skandynawska estetyka


Dominująca, wszechobecna biel, jasne drewno, proste formy, naturalne tekstylia to...