Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady 3 pomysły na ścianę nad blatem kuchennym

Porady


3 pomysły na ścianę nad blatem kuchennym

Ściana nad blatem kuchennym stanowi istotny element estetyczny całej zabudowy meblowej. Dlatego decydując o jej wyglądzie, warto wziąć pod uwagę nie tylko styl całej aranżacji wnętrza, ale także to z czego wykonane są meble. Współcześnie rynek oferuje wyjątkowo duży wybór rozwiązań na ścianę nad blatem w kuchni. Przygotowaliśmy dla Ciebie spis trzech najczęściej wybieranych.

Na zdjęciu: Studio Mebli Drewmax

Ściana nad blatem

 

Aranżacja kuchni jest szczególnie istotna, bo w jej wnętrzu spędzamy sporo czasu każdego dnia. Warto więc, by było w niej swojsko, przytulnie, ale i wyjątkowo estetycznie, dzięki czemu stanie się prawdziwym centrum życia rodzinnego. Jednym z elementów jej wystroju jest ściana nad blatem kuchennym. Musi ona zostać tak zaplanowana, by estetycznie dopełniać zabudowę meblową oraz styl przyjęty we wnętrzu. Ponadto materiał, który zostanie na niej zamontowany musi cechować się trwałością i odpornością na wielokrotne czyszczenie, wpływ wysokiej temperatury i osad z potraw.

 

Szkło


Szkło to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań na ścianę nad blatem. Zazwyczaj stosowane jest w kuchniach urządzonych w stylu nowoczesnym lub eklektycznym. Może być gładkie z jednolitą kolorystyką, z grafiką lub samodzielnie dobraną fotografią, a nawet z połyskującymi drobinkami z brokatu. Niektórzy wybierają także szkło transparentne, które ukazuje fakturę ściany znajdującej się pod jego taflą. Jest to ciekawy pomysł szczególnie, jeżeli pod spodem znajduje się surowa cegła, mozaika, czy inna forma ozdobnej powierzchni, która byłaby na co dzień trudna do czyszczenia.

 

Kamień


Kamień idealnie sprawdzi się do wykończenia powierzchni, które chcemy zabezpieczyć przed zabrudzeniem i wilgocią. Jest on wyjątkowo trwały i odporny na wpływ wysokich temperatur. Idealnie sprawdzi się tu marmur, granit, beton lub trawertyn. Niektóre rodzaje kamienia wymagają jednak dodatkowego zabezpieczenia, by czyszczenie ich nie przysparzało zbytnich trudności. Kamień ponadto jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się zarówno w kuchniach w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym.

 

Drewno


Drewno to ponadczasowy materiał, który doskonale pasuje niemal w każdym stylu wnętrzarskim. W nowoczesnych aranżacjach coraz chętniej używa się go nie tylko na blatach kuchennych, ale także na ścianach nad nimi, co daje ciekawy efekt estetyczny i spójność aranżacyjną. Na ścianie można też umieścić drewniane panele podłogowe, płyty pokryte fornirem czy wodoodporną sklejkę. Muszą one jednak zostać odpowiednio zaimpregnowanie i regularnie pielęgnowane.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Niebo dla stóp – czyli ogrzewanie podłogowe w Twojej...


Każdy z nas dba o to, aby w domu było ciepło. Nie chodzi tu ('tylko') o...

Płytki lustrzane - Atrakcyjne aranżacje wnętrz


Płytki lustrzane stanowią doskonałą opcję do małych kuchni, którą są w...

Kuchnia w stylu włoskim


Kuchnia to szczególne miejsce nie tylko dla Polaków. Dla Włochów także ma bardzo...