Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Poznaj sposoby na wiecznie czystą kuchnię

Porady


Poznaj sposoby na wiecznie czystą kuchnię

Trzeba przyznać, że kuchnia jest dość wymagającym pomieszczeniem. Tutaj cały czas coś się dzieje – przygotowujemy posiłek, pijemy kawę, odrabiamy lekcje z dziećmi. Kuchnia to nie tylko miejsce, w którym robi się jedzenie, ale także miejsce spotkań, czasem nawet pracy. Pomimo tylu zadań, w kuchni powinno być cały czas czysto – ze względu na produkty żywnościowe, które się tam 'przewijają'. Trzeba dbać o higienę kuchennego pomieszczenia – to oczywiste, jednak jak to robić, gdy w domu pełno dzieci, które cały czas robią bałagan? Jak zorganizować sprzątanie kuchni, by zajęło jak najmniej czasu? Jaką metodę obrać, by w kuchni cały czas było czysto?

Wszyscy lubią porządek, jednak nie każdy potrafi go utrzymać – tym bardziej w kuchni. Tutaj nietrudno o bałagan. Wystarczy kilka brudnych szklanek, wyciągnięty talerz, deska do krojenia.  Jak sobie z tym radzić? Jak utrzymać porządek w kuchni? Jak sprzątać kuchnię?

 

Sprzątaj systematycznie

Systematyczne działanie jest kluczem do sukcesu w każdej dziedzinie – również jeśli chodzi o sprzątanie kuchni. Tak naprawdę większość czynności nie jest aż tak pracochłonne więc jeśli byśmy je wykonywali systematycznie, to sprzątanie przebiegałoby znacznie szybciej. Przykład? Po skorzystaniu z jakiegoś urządzenia warto od razu go przetrzeć wilgotną ściereczką. Świeże zabrudzenia będą łatwiejsze do usunięcia i szybciej się ich pozbędziemy. Po zjedzonym obiedzie brudne naczynia najlepiej od razu włożyć do zmywarki – zajmie nam to kilka chwil, ale za to brudne talerze nie będą stały na widoku i zaburzały czystej kuchni. Nie możemy zapominać o blacie i podłodze – jeśli będziemy je przecierać na bieżąco, to będą czyste i błyszczące. Może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale największy bałagan powstaje wtedy, gdy nie odkładamy danych rzeczy na miejsce. Używamy drobne urządzenie AGD? Po zakończonej pracy schowajmy go z powrotem do szafki. Korzystaliśmy z mąki? Odłóżmy ją na miejsce. Jeśli będziemy działać mechanicznie, to nie będziemy musieli sprzątać!

 

Dobra organizacja podczas przechowywania

W kuchni mamy różne rodzaje żywności. Świeże produkty takie jak warzywa czy owoce przechowujemy w lodówce, a produkty suche w szafkach lub w spiżarni. Warto zadbać o dobrą organizację podczas przechowywania żywności. Mowa tutaj między innymi o pojemnikach, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też pomagają utrzymać ład i porządek.

 

Równouprawnienie w kuchni i podział obowiązków

Często zdarza się, że zamiast zaangażować pozostałych domowników w prace sprzątające, wszystko bierzemy na swoje barki. Kuchnia to część domu, który należy do całej rodziny. Warto stworzyć pewne zasady, które ułatwią komunikację oraz rozdzielą poszczególne zadania. Należy wyrobić nawyki, które przyczynią się do utrzymania kuchni w czystości.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jakie dodatki wybrać do kuchni w stylu retro?


Kuchnia retro wprowadza nas w klimat ubiegłych lat. To kuchnia stylizowana na kuchnię...

Jak dbać o lodówkę?


O wszystkie urządzenia trzeba dbać. Systematyczna pielęgnacja pozwala utrzymać...

Młynek do odpadów organicznych


Segregacja śmieci to jeden z najważniejszych aspektów współczesnego, racjonalnego...