Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Problematyczne miejsce w kuchni czyli ściana nad...

Porady

Problematyczne miejsce w kuchni czyli ściana nad blatem kuchennym

Ulubione0

Kuchnia ma nie tylko być wygodna i funkcjonalna, musi również być efektywna! Zaplanowanie kuchennego wnętrza, aby wyglądało estetycznie, oryginalnie i żeby jeszcze było bezpieczne jest dość sporym wyzwaniem. Kuchnia musi być solidnie wykończona aby długo nam posłużyła. Nie wszystko co ładne wiąże się z wysoką jakością, dlatego przed remontem lub urządzaniem kuchni warto wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów aranżacyjnych.


Przed planowaniem rozmieszczenia poszczególnych elementów kuchni należy wziąć pod uwagę pewne wymagania aranżacyjne. Często urządzając kuchnię w chwili ekscytacji zapominamy o kilku ważnych kwestiach i później okazuje się, że rozwiązania przez nas zastosowane w ogóle się nie sprawdzają.


Solidne materiały wykończeniowe to podstawa

Oprócz kilku zasad, których należy przestrzegać podczas urządzania kuchni, warto zwrócić uwagę również na materiały wykończeniowe z których korzystamy. Często lokatorzy wprowadzając się do nowego mieszkania, które wzięli na kredyt, chcą zaoszczędzić. Wybierają pospolite materiały wykończeniowe, aby chociaż w niewielkim stopniu podreperować domowy budżet. Pozorna oszczędność szybko pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Okazuje się, że wybierając najtańsze materiały automatycznie skazujemy siebie na gorszą jakość, przez co tracimy podwójnie. Najlepiej jest rozważnie zaplanować każdy element kuchni. Często oprócz estetyki, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim walory techniczne i jakościowe. Jednym, z dość problematycznych miejsc w kuchni jest ściana znajdująca się bezpośrednio nad blatem kuchennym. Jest to miejsce, które wymaga szczególnie dokładnego zaaranżowania. Ściana ta bowiem, najbardziej narażona jest na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, zabrudzenia, osadzanie się tłuszczu, działanie wilgoci i pary wodnej. Przestrzeń ta, musi być perfekcyjnie wykończona z użyciem wysokiej jakości materiałów, które będą odporne na wyżej wymienione czynniki zewnętrzne.


Niewygodne miejsce narażone na brudzenie

W związku z tym, że ściana przy blacie roboczym nieustannie narażona jest na brudzenie konsumenci często wybierają na nią materiał, który charakteryzuje się łatwością czyszczenia. Dobrym tego typu przykładem są wysokiej klasy płytki ceramiczne. Są one ogólnie dostępne, a ich szeroki wybór pozwala dobrać odpowiedni kolor i wzór do każdego wnętrza. Są one odporne, a żeby pozbyć się jakichkolwiek zabrudzeń, wystarczy lekko przetrzeć je wilgotną szmatką. Kolejną możliwością, która dobrze sprawdza się w tym dość problematycznym miejscu będzie emulsja dyspersyjna. Są to lateksowe farby, które można czyścić na mokro. Wszystko dzięki dużej odporności na wilgoć. Dodatkowo, nadają ścianie lekki połysk, a niektóre warianty pozwalają na półmatowe wykończenie.


Na kuchni nie warto oszczędzać

Na kuchni nie powinno się oszczędzać. Oczywiście nie chodzi tutaj o wydanie grubych milionów na aranżacje tego jednego pomieszczenia, jednak w wielu przypadkach – szczególnie jeżeli chodzi o materiały wykończeniowe lepiej postawić na te lepszej jakości.

Zobacz również

Zmywarka – czy bez tego urządzenia rzeczywiście nie da się obejść?

Zmywarka – czy bez tego urządzenia...

Producenci mają wiele do zaoferowania Producenci chcąc wyjść naszym oczekiwaniom, dlatego dają...

Instalacja wodno - kanalizacyjna w kuchni

Instalacja wodno - kanalizacyjna w kuchni

Lepiej wcześniej niż później Instalacja wodno - kanalizacyjna, podobnie jak elektryczna, jest...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena