Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Problematyczne miejsce w kuchni czyli ściana nad...

Porady


Problematyczne miejsce w kuchni czyli ściana nad blatem kuchennym

Kuchnia ma nie tylko być wygodna i funkcjonalna, musi również być efektywna! Zaplanowanie kuchennego wnętrza, aby wyglądało estetycznie, oryginalnie i żeby jeszcze było bezpieczne jest dość sporym wyzwaniem. Kuchnia musi być solidnie wykończona aby długo nam posłużyła. Nie wszystko co ładne wiąże się z wysoką jakością, dlatego przed remontem lub urządzaniem kuchni warto wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów aranżacyjnych.

Na zdjęciu: Studio Art House


Przed planowaniem rozmieszczenia poszczególnych elementów kuchni należy wziąć pod uwagę pewne wymagania aranżacyjne. Często urządzając kuchnię w chwili ekscytacji zapominamy o kilku ważnych kwestiach i później okazuje się, że rozwiązania przez nas zastosowane w ogóle się nie sprawdzają.


Solidne materiały wykończeniowe to podstawa

Oprócz kilku zasad, których należy przestrzegać podczas urządzania kuchni, warto zwrócić uwagę również na materiały wykończeniowe z których korzystamy. Często lokatorzy wprowadzając się do nowego mieszkania, które wzięli na kredyt, chcą zaoszczędzić. Wybierają pospolite materiały wykończeniowe, aby chociaż w niewielkim stopniu podreperować domowy budżet. Pozorna oszczędność szybko pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Okazuje się, że wybierając najtańsze materiały automatycznie skazujemy siebie na gorszą jakość, przez co tracimy podwójnie. Najlepiej jest rozważnie zaplanować każdy element kuchni. Często oprócz estetyki, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim walory techniczne i jakościowe. Jednym, z dość problematycznych miejsc w kuchni jest ściana znajdująca się bezpośrednio nad blatem kuchennym. Jest to miejsce, które wymaga szczególnie dokładnego zaaranżowania. Ściana ta bowiem, najbardziej narażona jest na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, zabrudzenia, osadzanie się tłuszczu, działanie wilgoci i pary wodnej. Przestrzeń ta, musi być perfekcyjnie wykończona z użyciem wysokiej jakości materiałów, które będą odporne na wyżej wymienione czynniki zewnętrzne.


Niewygodne miejsce narażone na brudzenie

W związku z tym, że ściana przy blacie roboczym nieustannie narażona jest na brudzenie konsumenci często wybierają na nią materiał, który charakteryzuje się łatwością czyszczenia. Dobrym tego typu przykładem są wysokiej klasy płytki ceramiczne. Są one ogólnie dostępne, a ich szeroki wybór pozwala dobrać odpowiedni kolor i wzór do każdego wnętrza. Są one odporne, a żeby pozbyć się jakichkolwiek zabrudzeń, wystarczy lekko przetrzeć je wilgotną szmatką. Kolejną możliwością, która dobrze sprawdza się w tym dość problematycznym miejscu będzie emulsja dyspersyjna. Są to lateksowe farby, które można czyścić na mokro. Wszystko dzięki dużej odporności na wilgoć. Dodatkowo, nadają ścianie lekki połysk, a niektóre warianty pozwalają na półmatowe wykończenie.


Na kuchni nie warto oszczędzać

Na kuchni nie powinno się oszczędzać. Oczywiście nie chodzi tutaj o wydanie grubych milionów na aranżacje tego jednego pomieszczenia, jednak w wielu przypadkach – szczególnie jeżeli chodzi o materiały wykończeniowe lepiej postawić na te lepszej jakości.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Aranżacja kuchni zgodnie z zasadami Feng shui


Zaaranżowanie wymarzonego mieszkania stanowi dla wielu nie lada wyzwanie. Funkcjonalne i...

Kuchnia w wersji kompakt – idealna dla singla


Jeżeli mieszkami sami w małym mieszkaniu to niezwykle istotna jest funkcjonalność...

Okno w kuchni – jak zaplanować aranżację, by nie...


Od tego, w jaki sposób zaaranżujesz swoje domowe zacisze zależy jego...