Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Przydatne gadżety kuchenne

Porady


Przydatne gadżety kuchenne

Gadżety kuchenne to przedmioty, których podstawowym zadaniem jest usprawnienie wykonywania przez nas czynności kuchennych. Codzienne przygotowywanie posiłków, serwowanie ich oraz sprzątanie, mimo wszystko zajmują stosunkowo dużo czasu. Natomiast wyposażając kuchnię w przedmioty, które poprawią komfort pracy lub skrócą czas poświęcany na nią, codzienność wyda się zdecydowanie przyjemniejsza i prostsza. Które gadżety kuchenne są najbardziej przydatne?

Na zdjęciu: Studio Mebli Drewmar

Gadżety kuchenne – czy na pewno przydatne?


W miarę upływu czasu w każdej kuchni nieustannie przybywa przedmiotów, które przechowujemy w swoich szafkach i szufladach. Akcesoria, które w pierwszej chwili wydawały nam się niezbędne z czasem trafiły do odległych zakamarków szafek kuchennych. Minimalistyczne podejście do użytkowania i przechowywania to nowoczesny trend lifestylowy, który cieszy się rosnącą popularnością. Polega na przeanalizowaniu, co na co dzień rzeczywiście jest nam potrzebne i pozbyciu się tego, co leży w szafce nieużywane dłużej niż rok. Aby uniknąć zagracenia swoich mebli niepotrzebnymi gadżetami, sprawdź nasze propozycje na akcesoria kuchenne.

 

Akcesoria z silikonu


Zaletą gadżetów wykonanych z silikonu jest ich elastyczna forma, dzięki której zajmują minimalną ilość miejsca w szafkach, czy szufladach. Najbardziej polecamy silikonowe durszlaki, zestawy misek oraz formy do pieczenia, gdyż można je z powodzeniem zmniejszyć do rozmiaru płaskiego talerza i ułożyć w formie piramidy, dzięki czemu w szafce zostanie nam sporo przestrzeni na inne rzeczy.

 

Gadżety a krojenie


Zamiast klasycznej deski do krojenia warto pokusić się o taką, której boki można złożyć do siebie i uzyskać w ten sposób formę szpatułki. Z takiej szufelki będzie zdecydowanie łatwiej przełożyć pokrojone jedzenie bezpośrednio do naczynia. Dużym zainteresowaniem cieszą się także deski z cedzakiem. Pozwalają odcedzić nadmiar soków wydobywających się z jedzenia i utrzymać czystość na blacie. Podczas krojenia sprawdzi się również ochraniacz na palce, który ochroni je przed ostrzem noża.

 

Gadżety a gotowanie


Również podczas gotowania warto sięgnąć po gadżety kuchenne. Na pewno przydatna okaże się podstawka pod łyżkę zakończona naczyniem zbierającym płyn. Taka podstawka pozwoli na odkładanie łyżek, którymi mieszamy potrawy w taki sposób, by nie brudzić sobie blatu. Innym gadżetem wartym uwagi jest klips do wspierania łyżki, który mocowany jest na rancie garnka. Przydatna będzie także nakładka cedzakowa na garnki, która pomaga bezpiecznie i wygodnie odsączyć gorącą wodę m.in. z ziemniaków.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia w stylu boho


Styl boho tak naprawdę niczego nam nie narzuca, no może poza swobodnym łączeniem...

Kuchnia w stylu greckim


Biel i błękit to pierwsze kolorystyczne skojarzenia, jakie przywodzą na myśl greckie...

W kontakcie z naturą


Obecne trendy dużo uwagi poświęcają nowoczesnym, minimalistycznym kuchniom. Są one...