Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Jakie są przydatne akcesoria do lodówek?

Porady


Jakie są przydatne akcesoria do lodówek?

Większość nowoczesnych lodówek posiada bardzo bogate wyposażenie – balkoniki na drzwiach, pojemniki na warzywa i owoce oraz stelaże na butelki. Są jednak akcesoria, których producenci nie dołączają do swoich urządzeń, jednak można je z powodzeniem dokupić w sklepie. Dodatkowe akcesoria nie tylko zwiększą funkcjonalność lodówki, ale również pomogą zachować świeżość żywności przez dłuższy czas. Jakie więc akcesoria warto dokupić do swojej lodówki?

Na zdjęciu: Studio Mebli Pinio

Tacki na kostki lodu

 

Bardzo przydatnym wyposażeniem lodówek są tacki na kostki lodu, które przydadzą się szczególnie podczas domowych przyjęć i upalnych dni. Takie tacki występują w różnych kształtach i rozmiarach, dlatego bez problemu wybierzemy model dopasowany do naszych potrzeb. Zdecydowanie najpopularniejsze są tacki prostokątne i kwadratowe, które mogą pomieścić 4, 8, 12 lub 16 kostek lodu. Niektórzy producenci dodają tacki do lodu jako podstawowe wyposażenie swoich lodówek.

 

Filtr powietrza

 

Kolejnym praktycznym dodatkiem do lodówki jest filtr powietrza, który odpowiada za czyszczenie powietrza wewnątrz komory chłodzącej. W lodówce mieszają się zapachy różnych produktów – otwartych serków, napoczętych warzyw, owoców czy wędlin, które następnie wsiąkają w inne produkty spożywcze. Filtr powietrza ma za zadanie zapobiegać właśnie takim sytuacjom, a dodatkowo ma również wyłapywać drobnoustroje znajdujące się w powietrzu. Na rynku znajdziemy filtry uniwersalne, które z powodzeniem można wykorzystać do wszystkich rodzajów lodówek, a także filtry dedykowane, przeznaczone pod konkretny model lodówki. Zakup filtra to niewielki wydatek, ponieważ najtańsze modele kupimy już za kilkanaście złotych.

 

Mata antypleśniowa

 

Mata antypleśniowa to akcesorium, które każdy z nas powinien zakupić do swojej lodówki. Jej zadaniem jest zapobieganie powstawaniu pleśni oraz przedwczesnemu gniciu owoców i warzyw przechowywanych w lodówce. Maty antypleśniowe zazwyczaj wykonane są z pianki poliuretanowej, która charakteryzuje się gąbczastą strukturą – dzięki temu, przechowywana żywność ma zapewniony odpowiedni dostęp powietrza od spodu. Warto dodać, że maty antypleśniowe posiadają również właściwości antybakteryjne i pomagają zachować pierwotny kształt, zapach i smak przechowywanych owoców i warzyw. Takie maty są wielokrotnego użytku – w przypadku zabrudzenia wystarczy umyć je w ciepłej wodzie.

 

Pochłaniacz zapachów

 

Niektóre osoby zmagają się z nieprzyjemnych zapachem, który wydobywa się z lodówki zaraz po otworzeniu drzwi. W takiej sytuacji, warto pokusić się o zakup pochłaniacza zapachów. Działa on na podobnej zasadzie, co filtr powietrza, a więc eliminuje nieprzyjemne zapachy za pomocą aktywnego węgla. Pochłaniacze zapachów działają około 2 – 3 miesiące, a ich ceny zaczynają się już od kilku złotych.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Elektryczny czy gazowy? Który piekarnik jest lepszy?


Czy ktoś z Was kiedyś zastanawiał się który rodzaj piekarnika jest lepszy?...

Kuchnia pod wymiar – czy to się opłaca?


Jak wszyscy wiemy warto jest łapać okazje i jeżeli tylko jest to możliwe, to kupować...

Tapety na ścianie w kuchni – hit czy kit?


Każdy chciałby, aby jego kuchnia oprócz dużej funkcjonalności była...