Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Rozwiązania zwiększające pojemność szafek

Porady


Rozwiązania zwiększające pojemność szafek

Przechowywanie w kuchni to kwestia priorytetowa. W miarę upływu czasu akcesoriów i sprzętów kuchennych przybywa i potrzebne jest miejsce do ich praktycznego przechowywania. Dlatego planując aranżację swojej wymarzonej kuchni, warto już na początku zwrócić uwagę na kwestię praktyczności i pojemności szafek kuchennych. Jednak oprócz tego, że forma mebli kuchennych ma tu znaczący wpływ na pojemność i wygodę przechowywania rzeczy, to istnieją też pewne sposoby i gadżety pozwalające uzyskać więcej wolnego miejsca.

Na zdjęciu: Studio Mebli A&K

Przechowywanie w kuchni


Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym każdego dnia wykonywanych jest wiele różnorodnych czynności. W związku z tym trzymamy w niej mnóstwo naczyń, akcesoriów i gadżetów kuchennych, a także drobnych sprzętów AGD. W miarę użytkowania mebli kuchennych, przechowywanych w nich rzeczy przybywa. W związku z tym po pewnym czasie może się okazać, że szafki i szuflady są już pełne, a dostęp do przechowywanych przedmiotów utrudniony i niezbyt komfortowy, co na dłuższą metę staje się frustrujące. Wówczas warto nie tylko dokonać selekcji posiadanych w kuchni rzeczy i pozbyć się tych, których nie używamy, ale także je przeorganizować pod względem sposobu rozmieszczenia. Jednak najlepszym sposobem na uzyskanie więcej miejsca w szafkach i szufladach, a także poprawienie dostępu do nich jest wyposażenie szafek i szuflad w specjalne segregatory i mechanizmy.

 

Wyposażenie szafek kuchennych w cargo


W celu zwiększenia miejsca na przechowywanie warto pokusić się o wyposażenie szafek kuchennych w specjalne mechanizmy. Najpopularniejszym rozwiązaniem są cargo, czyli kosze wysuwane na stelażu po szynach bezpośrednio z szafki. Takie rozwiązanie pozwala wykorzystać przestrzeń szafki w maksymalnym stopniu, ale przede wszystkim ułatwić sobie dostęp do wszystkich przechowywanych w niej rzeczy. Bowiem po wysunięciu koszy z łatwością możemy sięgnąć do przedmiotów i zapasów umieszczonych w tylnych częściach koszy lub półek.

 

Wkładki do szafek i organizery


Innym sposobem na optymalne zorganizowanie przestrzeni w szafkach jest wyposażenie ich w dedykowane im wkłady. Popularne są między innymi półki wkładane, które pozwalają stworzyć dodatkowy poziom przechowywania produktów w szafce. Ich zaletą jest mobilność i duży wybór uniwersalnych rozmiarów. Zwiększyć pojemność przechowywania w szafkach można także poprzez używanie pojemników zamiast pozostawiania produktów w ich oryginalnych opakowaniach, a także zamontowania półek podwieszanych do górnych części wnętrz szafek.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Główne trendy w aranżacji kuchni w 2015 roku


Kuchnia 2015 to przede wszystkim kuchnia nowoczesna, doskonale zaplanowana, w której...

Jak łączyć kolory mebli kuchennych?


Aranżacja kuchni może zostać zaprojektowana w różnych stylach wzorniczych,...

Fronty w kuchni – 5 dostępnych typów i ich możliwości


Urządzanie kuchni jest z pewnością największym wnętrzarskim wyzwaniem jakie czeka nas...