Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Rozwiązania zwiększające pojemność szafek

Porady

Rozwiązania zwiększające pojemność szafek

Ulubione0

Przechowywanie w kuchni to kwestia priorytetowa. W miarę upływu czasu akcesoriów i sprzętów kuchennych przybywa i potrzebne jest miejsce do ich praktycznego przechowywania. Dlatego planując aranżację swojej wymarzonej kuchni, warto już na początku zwrócić uwagę na kwestię praktyczności i pojemności szafek kuchennych. Jednak oprócz tego, że forma mebli kuchennych ma tu znaczący wpływ na pojemność i wygodę przechowywania rzeczy, to istnieją też pewne sposoby i gadżety pozwalające uzyskać więcej wolnego miejsca.

Przechowywanie w kuchni
Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym każdego dnia wykonywanych jest wiele różnorodnych czynności. W związku z tym trzymamy w niej mnóstwo naczyń, akcesoriów i gadżetów kuchennych, a także drobnych sprzętów AGD. W miarę użytkowania mebli kuchennych, przechowywanych w nich rzeczy przybywa. W związku z tym po pewnym czasie może się okazać, że szafki i szuflady są już pełne, a dostęp do przechowywanych przedmiotów utrudniony i niezbyt komfortowy, co na dłuższą metę staje się frustrujące. Wówczas warto nie tylko dokonać selekcji posiadanych w kuchni rzeczy i pozbyć się tych, których nie używamy, ale także je przeorganizować pod względem sposobu rozmieszczenia. Jednak najlepszym sposobem na uzyskanie więcej miejsca w szafkach i szufladach, a także poprawienie dostępu do nich jest wyposażenie szafek i szuflad w specjalne segregatory i mechanizmy.

Wyposażenie szafek kuchennych w cargo
W celu zwiększenia miejsca na przechowywanie warto pokusić się o wyposażenie szafek kuchennych w specjalne mechanizmy. Najpopularniejszym rozwiązaniem są cargo, czyli kosze wysuwane na stelażu po szynach bezpośrednio z szafki. Takie rozwiązanie pozwala wykorzystać przestrzeń szafki w maksymalnym stopniu, ale przede wszystkim ułatwić sobie dostęp do wszystkich przechowywanych w niej rzeczy. Bowiem po wysunięciu koszy z łatwością możemy sięgnąć do przedmiotów i zapasów umieszczonych w tylnych częściach koszy lub półek.

Wkładki do szafek i organizery
Innym sposobem na optymalne zorganizowanie przestrzeni w szafkach jest wyposażenie ich w dedykowane im wkłady. Popularne są między innymi półki wkładane, które pozwalają stworzyć dodatkowy poziom przechowywania produktów w szafce. Ich zaletą jest mobilność i duży wybór uniwersalnych rozmiarów. Zwiększyć pojemność przechowywania w szafkach można także poprzez używanie pojemników zamiast pozostawiania produktów w ich oryginalnych opakowaniach, a także zamontowania półek podwieszanych do górnych części wnętrz szafek.

Zobacz również

Przydatne gadżety kuchenne

Przydatne gadżety kuchenne

Gadżety kuchenne – czy na pewno przydatne? W miarę upływu czasu w każdej kuchni nieustannie...

Kuchnia prowansalska – czym się wyróżnia?

Kuchnia prowansalska – czym się wyróżnia?

Niezwykła klimatyczność Poprzez stylizację inspirowaną Prowansją można uzyskać efekt...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena