Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Sposób na szuflady w kuchni

Porady


Sposób na szuflady w kuchni

Naprawdę trudno sobie wyobrazić kuchnię bez szuflad. Jest to wygodna alternatywa szafek. Są one wygodne, a produkty w nich przechowywane są szybko i łatwo dostępne. Ich ilość i rozkład najlepiej zaplanować już podczas projektowania kuchni. Projektanci zalecają, aby zdecydować się na jak największą ilość.

Na zdjęciu: Studio Mebel Styl

Niezastąpiona szuflada lepsza niż szafka
Specyficzna konstrukcja szuflad sprawia, że ich zawartość jest cały czas 'na wyciągnięcie ręki'. W przeciwieństwie do szafek, mamy nieskrępowany dostęp do żywności i urządzeń w nich przechowywanych. Są pojemne, bardzo praktyczne i dekoracyjne. Warto jedną, tradycyjną szafkę zastąpić dwiema lub trzeba szufladami, które ograniczą konieczność schylania się by sięgnąć po przechowywane rzeczy. Z szafkami często jest tak, że aby dostać się do zawartości umieszczonej nieco głębiej, musimy pierw wyjąć to, co znajduje się z brzegu. Szuflady sprawiają, ze mamy wszystko pod ręką, nie musimy niczego wyciągać i przesuwać.

Liczy się system – standard, metabox, tandembox
Aby szuflady działały bez żadnych ograniczeń a korzystanie z nich było swobodne i wygodne należy zadbać o odpowiedni mechanizm. Mamy do wyboru trzy sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne, które ułatwiają nam korzystanie z szuflad i sprawiają, że ich wysuwanie i zasuwanie odbywa się bez ograniczeń.

System standard w szufladach
System standard jest to prosty system, który nie jest zbyt skomplikowany. Niestety, szuflady wyposażone w taki system nie wysuwają się do końca. Dodatkowo, udźwig szuflady nie jest zbyt duży.

System metabox w szufladach
System metabox jest to mechanizm, który opiera się na metalowych prowadnicach. Udźwigną one ciężar o wadze 55 kilogramów. Szuflada działająca na tym systemie nie wysuwa się do końca, jednak wystarczająco aby wygodnie z niej korzystać.

System tandembox w szufladach
System tandembox to mechanizm, który jako jedyny umożliwia nam całkowite wysuwanie szuflady. Szuflady zamocowane na takiej konstrukcji mogą udźwignąć aż 80 kilogramów.
Wybór mechanizmu naszych szuflad powinniśmy pozostawić specjalistom, którzy będą odpowiedzialni za wykonanie mebli i aranżacji naszego pomieszczenia kuchennego. Pomogą nam dobrać rozwiązania idealne do naszej kuchni. Pamiętajmy jednak, że inwestycja w solidny system będzie gwarancją bezawaryjności i zadowolenia.

Szufladowa nuda?
Mogłoby się wydawać, że szuflady są elementem zabudowy, która jest po prostu nudna. Są funkcjonalne, a producenci mebli wciąż dbają o to, aby zaskakiwały oryginalnością. Liczne kombinacje i innowacje sprawiają, że nowoczesne szuflady jeszcze bardziej ułatwiają nam przechowywanie i wyjmowanie różnych kuchennych akcesoriów.

Szuflada narożna – hit kuchni
Świetnym rozwiązaniem w naszej kuchni może okazać się szuflada narożna. Jest idealna w problematyczne miejsca – narożniki. Dobrze zaprojektowana konstrukcja będzie gwarancją dużej pojemności i łatwego dostępu do zawartości szuflady.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Julka

Ja zastosowałam w kuchni szuflady oraz szafki dotykowe bez jakichkolwiek uchwytów i tym podobnych wspomagaczy otwierania. Jak dla mnie to najlepsze i najbardziej funkcjonalne rozwiązanie.

Zobacz również


Dobrze zaparzona


Smaczna kawa o poranku to dla wielu osób wyznacznik udanego dnia. Nie dziwi więc...

Świat robotów kuchennych – rodzaje, różnice, wady i...


Kiedyś w kuchni znajdowała się tylko kuchenka, lodówka i stół –...

Jak wybrać dobry chlebak?


Wydawać by się mogło, że nie ma nic trudnego w wyborze i zakupie chlebaka, jednego z...