Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Sposób na ochłodę – lodówka z kostkarką

Porady

Sposób na ochłodę – lodówka z kostkarką

Ulubione0

Zakup lodówki już nie jest taki łatwy jak kiedyś. Dziś mamy mnóstwo różnych modeli, z różnymi funkcjami – małe, duże, jednodrzwiowe, dwudrzwiowe... Kostki lodu cieszą się popularnością głównie w sezonie letnim, jednak już nie musisz kupować charakterystycznych jednorazowych woreczków, aby je przygotować – wystarczy, że kupisz lodówkę z kostkarką! Nie będziesz musiał bawić się już w mrożenie wody – posiadając taką chłodziarkę, zawsze będziesz miał lodu pod dostatkiem!

Co mówią przeciwnicy?

Nowoczesne lodówki wyposażone w kostkarki są coraz częściej spotykane w polskich domach. Jednak nie wszyscy są ich zwolennikami – krążą bowiem po sieci mity, które skutecznie zniechęcają konsumentów do wyboru tego typu chłodziarek. Wielcy znawcy chłodziarek twierdzą, że lodówka wyposażona w kostkarkę ma małą pojemność. Jest to oczywiście nieprawdą – kostkarka wbrew wielu opinii nie zajmuje wewnątrz urządzenia zbyt dużo miejsca. Oczywiście jest ona elementem chłodziarki i gdzieś musi być wkomponowana, jednak bez obaw – kostkarka nie zajmuje połowy lodówki. W chłodziarkach jest odpowiednio dużo miejsca – tak, aby bez problemu pomieścić przechowywane produkty jak i kostkarkę. Jeżeli jednak, nadal obawiasz się, że kostkarka znacząco wpłynie na pojemność lodówki to zawsze możesz zdecydować się na urządzenie większych rozmiarów – wtedy będziesz miał pewność, że zmieścisz nawet bardzo duże zapasy jedzenia.


Nie zmieści się do małej kuchni! Serio?

Wśród przeciwników chłodziarek z kostkarką panuje również przekonanie, że lodówka z kostkarka nie nadaje się do kuchni o małych gabarytach. Swoją teorię podpierają tym, że lodówka z kostkarką zajmuje zbyt wiele miejsca – o wiele więcej niż tradycyjne chłodziarki. Jeżeli chodzi o rozmiary lodówek z kostkarką mamy do wyboru różne modele – o różnych rozmiarach. Są na rynku dostępne warianty naprawdę sporych gabarytów, jednak nie oznacza to, że mniejszych i całkiem małych modeli nie ma. Najbardziej popularną wielkością, jeżeli chodzi o chłodziarki z kostkarkami jest 90 centymetrów. Dla osób, które mają większą kuchnię polecamy większe modele – których szerokość wynosi 120 cm. Producenci nie zapominają także o właścicielach mniejszych kuchni – tutaj proponują model, którego szerokość nie przekracza 60 centymetrów.


Dostęp do wody, lub pojemnik

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem lodówki z kostkarką musisz wiedzieć, że aby sprzęt prawidłowo funkcjonował konieczny jest dostęp do wody. Oczywiście są również modele z wbudowanym pojemnikiem na wodę – polecamy właśnie takie urządzenia. Unikniemy w ten sposób konieczności podłączenia bieżącego ujęcia wody.


Sprawdzi się nie tylko w lecie

Lodówka z kostkarką jest wybawieniem nie tylko w lecie. Dzięki temu, że mamy stały dostęp do kostek lodu możemy przygotowywać chłodne kolorowe drinki czy koktajle. Ta dodatkowa funkcja sprawi, że lodówka będzie jeszcze bardziej funkcjonalna.

Zobacz również

Modern rustic w aranżacji kuchennej

Modern rustic w aranżacji kuchennej

Nowatorstwo i klasyczność w jednym Kontrastowe i teoretycznie wykluczające się...

Mini zmywarka maksimum możliwości

Mini zmywarka maksimum możliwości

Mała, ale 'jara' Możliwe, że wielu z Was nie wiedziało, że na rynku dostępna jest...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena