Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Sposób na ochłodę – lodówka z kostkarką

Porady

Sposób na ochłodę – lodówka z kostkarką

Ulubione0

Zakup lodówki już nie jest taki łatwy jak kiedyś. Dziś mamy mnóstwo różnych modeli, z różnymi funkcjami – małe, duże, jednodrzwiowe, dwudrzwiowe... Kostki lodu cieszą się popularnością głównie w sezonie letnim, jednak już nie musisz kupować charakterystycznych jednorazowych woreczków, aby je przygotować – wystarczy, że kupisz lodówkę z kostkarką! Nie będziesz musiał bawić się już w mrożenie wody – posiadając taką chłodziarkę, zawsze będziesz miał lodu pod dostatkiem!

Co mówią przeciwnicy?

Nowoczesne lodówki wyposażone w kostkarki są coraz częściej spotykane w polskich domach. Jednak nie wszyscy są ich zwolennikami – krążą bowiem po sieci mity, które skutecznie zniechęcają konsumentów do wyboru tego typu chłodziarek. Wielcy znawcy chłodziarek twierdzą, że lodówka wyposażona w kostkarkę ma małą pojemność. Jest to oczywiście nieprawdą – kostkarka wbrew wielu opinii nie zajmuje wewnątrz urządzenia zbyt dużo miejsca. Oczywiście jest ona elementem chłodziarki i gdzieś musi być wkomponowana, jednak bez obaw – kostkarka nie zajmuje połowy lodówki. W chłodziarkach jest odpowiednio dużo miejsca – tak, aby bez problemu pomieścić przechowywane produkty jak i kostkarkę. Jeżeli jednak, nadal obawiasz się, że kostkarka znacząco wpłynie na pojemność lodówki to zawsze możesz zdecydować się na urządzenie większych rozmiarów – wtedy będziesz miał pewność, że zmieścisz nawet bardzo duże zapasy jedzenia.


Nie zmieści się do małej kuchni! Serio?

Wśród przeciwników chłodziarek z kostkarką panuje również przekonanie, że lodówka z kostkarka nie nadaje się do kuchni o małych gabarytach. Swoją teorię podpierają tym, że lodówka z kostkarką zajmuje zbyt wiele miejsca – o wiele więcej niż tradycyjne chłodziarki. Jeżeli chodzi o rozmiary lodówek z kostkarką mamy do wyboru różne modele – o różnych rozmiarach. Są na rynku dostępne warianty naprawdę sporych gabarytów, jednak nie oznacza to, że mniejszych i całkiem małych modeli nie ma. Najbardziej popularną wielkością, jeżeli chodzi o chłodziarki z kostkarkami jest 90 centymetrów. Dla osób, które mają większą kuchnię polecamy większe modele – których szerokość wynosi 120 cm. Producenci nie zapominają także o właścicielach mniejszych kuchni – tutaj proponują model, którego szerokość nie przekracza 60 centymetrów.


Dostęp do wody, lub pojemnik

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem lodówki z kostkarką musisz wiedzieć, że aby sprzęt prawidłowo funkcjonował konieczny jest dostęp do wody. Oczywiście są również modele z wbudowanym pojemnikiem na wodę – polecamy właśnie takie urządzenia. Unikniemy w ten sposób konieczności podłączenia bieżącego ujęcia wody.


Sprawdzi się nie tylko w lecie

Lodówka z kostkarką jest wybawieniem nie tylko w lecie. Dzięki temu, że mamy stały dostęp do kostek lodu możemy przygotowywać chłodne kolorowe drinki czy koktajle. Ta dodatkowa funkcja sprawi, że lodówka będzie jeszcze bardziej funkcjonalna.

Zobacz również

Stalowy zlew – idealna opcja do naszej kuchni

Stalowy zlew – idealna opcja do naszej kuchni

Przy wyborze zlewozmywaka liczy się jego trwałość Jak wiadomo dostępne na rynku zlewozmywaki...

Jak prawidłowo załadować zmywarkę?

Jak prawidłowo załadować zmywarkę?

Podstawowe zasady Po zakupie zmywarki, przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z jej...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena