Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Szklana płyta gazowa

Porady


Szklana płyta gazowa

W zakresie doboru optymalnej płyty grzewczej ciężko jest generalizować. Każdy domownik, wykańczając swe kuchenne cztery kąty, powinien dostosować rodzaj wybieranego urządzenia do gotowania ściśle do swych potrzeb oraz preferencji a co bardzo istotne również do zasobności portfela. Na chwilę obecną na rynku istnieje kilka wariantów dostępnych płaszczyzn grzewczych – trzy typy płyt elektrycznych, płyty gazowe oraz gazowo-elektryczne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej gustownemu modelowi szklanej płyty gazowej.

Na zdjęciu: Studio Vente

Dlaczego gazowa?


Na wstępie skoncentrujmy się na tym, jakie argumenty przesądzają w ogóle o wyborze tradycyjnej płyty gazowej, która wraz z biegiem czasu coraz częściej określana jest jako starodawna. W ogromie różnorodności, jakie występują w sferze asortymentu gospodarstwa domowego, faktycznie to model znacznie mniej funkcjonalny niż płyty elektryczne i dużo mniej estetyczny, tak przynajmniej można wnioskować, patrząc na standardowe modele gazowe a innowacyjne płyty ceramiczne czy indukcyjne. Prawdę powiedziawszy dla wielu konsumentów akurat warianty gazowe okazują się jednak najlepsze. Pozwalają na swobodne zmienianie naczyń, bez konieczności inwestowania w celowo konstruowane zestawy garnków, które w dodatku sporo kosztują. Ponadto gazowy typ płyt posiada palniki zróżnicowane swą mocą – jeden jest znacznie silniejszy, dwa są średniej siły, kolejny umożliwia gotowanie na małym ogniu. Tym samym, podczas gotowania, dostosowujemy wybór palnika do rodzaju produktów na nim przyrządzanych. Co więcej, modele gazowe znakomicie sprawdzają się przy naczyniach z okrągłym dnem, których przykładem jest chociażby popularny chiński WOK.

 

Nowoczesność w starodawności

 

Pomimo, iż płyty elektryczne są dużo bardziej stylowe w swej budowie, również modele gazowe potrafią zaskoczyć konsumentów. Jednym z niebanalnych rozwiązań jest wariant gazowy na szkle. Odznacza się on wyjątkowo ciekawą kolorystyką – najczęściej stonowanym grafitem, czernią, bielą. Na specjalne życzenie klienta możliwe jest zaprojektowanie szkła srebrnego. Płyta jest w pełni bezpieczna w jej użytkowaniu, bowiem wyposażona w wielorakie zabezpieczenia. Nie ma większych kłopotów z utrzymaniem jej w należytym porządku. Ponadto obsługa urządzenia jest banalnie łatwa. Renomowane firmy wypuszczające tego rodzaju produkt na rynek sprzętów AGD zapewniają też wieloletnią gwarancję użytkowania charakteryzowanych modeli płyt kuchennych. Największą zaletą opisywanego asortymentu jest jednakże jego innowacyjny design. Taka płyta jest bardzo nowoczesna i elegancka. Dodatkowym autem będą z pewnością liczne funkcje, jakie zapewniają producenci tej klasy urządzeń grzewczych a mianowicie automatyczny system zapłonu, zapalarka w pokrętle czy zabezpieczenia „przeciwwypływowe" gazu.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Różowa kuchnia – pomysł na niebanalną aranżację


Różowa kuchnia – czy może wyglądać stylowo? Tak! Czy wpisuje się w...

Ergonomiczność w kuchni – jak ją zapewnić


Funkcjonalność stanowi nadrzędną cechę, jeśli chodzi o aranżację wnętrza...

Idealna spiżarnia w kuchni – jak ją zaplanować?


Nie ma takiego gospodarstwa domowego, w którym nie przydałoby się dodatkowe...