Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Wiosenne dekoracje kuchenne

Porady


Wiosenne dekoracje kuchenne

Wiosna to idealny czas na zmiany. Aby poczuć świeżość i energię, warto nie tylko przeprowadzić gruntowne wiosenne porządki, ale także odmienić wygląd naszego codziennego otoczenia. Zmiany w kuchennych dekoracjach oraz wprowadzenie do aranżacji ożywczych kolorów pozytywnie wpłynie nie tylko na nasze samopoczucie, ale także odmieni charakter i aurę wnętrza, w którym na co dzień spędzamy tak dużo czasu.

Na zdjęciu: Studio Mebli Chome.Studio

Obudź kuchnię z zimowego snu


Zima to czas, w którym w sposób naturalny potrzebujemy otaczać się ciepłymi kolorami ziemi, miękkimi i puszystymi tekstyliami, a także delektować się we wnętrzach aurą przytulności, spokoju i relaksu. Spragnieni przytulnego ukojenia w zaciszu domowym dopasowujemy też aranżacje tworząc ciepły klimat za pomocą dekoracji, tekstyliów, oświetlenia. Jednak wiosna to czas zmian, gdy wszystko budzi się do życia i nabiera kolorów oraz energii. Wówczas z większą ochotą zabieramy się za domowe porządki, a także odświeżamy garderobę. Na wiosnę warto także odmienić charakter swojej kuchni, dzięki czemu stanie się ona wnętrzem, w którym pozytywna energia i ożywcze kolory będą sprzyjać przyjemnemu przebywaniu w niej i wykonywaniu codziennych obowiązków związanych z gotowaniem i sprzątaniem po posiłkach. W tym celu nie trzeba wcale robić gruntownego remontu, czy przemeblowania. W zupełności wystarczy wymiana elementów dekoracyjnych na takie, które idealnie będą odzwierciedlały wiosenną energię.

 

Wiosna w kuchni


Jak zaprosić wiosnę do swojej kuchni? Wystarczy po przeprowadzeniu gruntownych porządków, zabrać się za wymianę dekoracji i elementów tekstylnych. Zacznij od wybrania kompozycji kolorystycznej, która będzie przewodnia w wiosennej kuchni. Kolory, które idealnie odzwierciedlają wiosenną aurę to:

trawiasta zieleń,
błękit,
słoneczny i kanarkowy odcień żółty,
lazurowy niebieski,
soczysta pomarańcza,
lawendowy.


Z pomocą tych kolorów odmienisz swoją kuchnię i nadasz jej wiosennego wyrazu i swoistej energii. Wystarczy wymienić akcesoria kuchenne i gadżety, które na co dzień przechowywane są na blacie kuchennym wybierając takie, które są utrzymane właśnie w jednej lub dwóch kolorach z powyższej listy. Następnym krokiem będzie dobór tekstyliów, na które składają się: obrusy i serwety, zasłony, firany, dywaniki, serwetki, bieżniki. Postaraj się, aby wszystkie tekstylia współgrały ze sobą. Na wiosnę warto także pozbyć się ciężkich, masywnych zasłon i wymienić je na zwiewniejsze i delikatne, które pozwolą słońcu rozjaśniać kuchnię. Nie może tu także zabraknąć świeżyć ziół, a także bukietów kwiatów.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Elegancka kuchnia w stylu francuskim


Wnętrza aranżowane w stylu francuskim charakteryzują się lekkością, naturalnością,...

Jak czyścić stal nierdzewną?


Piekarnik, lodówka, kuchenka mikrofalowa, płyta grzewcza, okap, zlewozmywak, chlebak,...

Gdzie co rozmieścić, czyli jak zadbać o kuchenny...


By w pomieszczeniu kuchennego przeznaczenia funkcjonowało nam się sprawnie oraz...