Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Wiosenne dekoracje kuchenne

Porady

Wiosenne dekoracje kuchenne

Ulubione0

Wiosna to idealny czas na zmiany. Aby poczuć świeżość i energię, warto nie tylko przeprowadzić gruntowne wiosenne porządki, ale także odmienić wygląd naszego codziennego otoczenia. Zmiany w kuchennych dekoracjach oraz wprowadzenie do aranżacji ożywczych kolorów pozytywnie wpłynie nie tylko na nasze samopoczucie, ale także odmieni charakter i aurę wnętrza, w którym na co dzień spędzamy tak dużo czasu.

Obudź kuchnię z zimowego snu
Zima to czas, w którym w sposób naturalny potrzebujemy otaczać się ciepłymi kolorami ziemi, miękkimi i puszystymi tekstyliami, a także delektować się we wnętrzach aurą przytulności, spokoju i relaksu. Spragnieni przytulnego ukojenia w zaciszu domowym dopasowujemy też aranżacje tworząc ciepły klimat za pomocą dekoracji, tekstyliów, oświetlenia. Jednak wiosna to czas zmian, gdy wszystko budzi się do życia i nabiera kolorów oraz energii. Wówczas z większą ochotą zabieramy się za domowe porządki, a także odświeżamy garderobę. Na wiosnę warto także odmienić charakter swojej kuchni, dzięki czemu stanie się ona wnętrzem, w którym pozytywna energia i ożywcze kolory będą sprzyjać przyjemnemu przebywaniu w niej i wykonywaniu codziennych obowiązków związanych z gotowaniem i sprzątaniem po posiłkach. W tym celu nie trzeba wcale robić gruntownego remontu, czy przemeblowania. W zupełności wystarczy wymiana elementów dekoracyjnych na takie, które idealnie będą odzwierciedlały wiosenną energię.

Wiosna w kuchni
Jak zaprosić wiosnę do swojej kuchni? Wystarczy po przeprowadzeniu gruntownych porządków, zabrać się za wymianę dekoracji i elementów tekstylnych. Zacznij od wybrania kompozycji kolorystycznej, która będzie przewodnia w wiosennej kuchni. Kolory, które idealnie odzwierciedlają wiosenną aurę to:
trawiasta zieleń,
błękit,
słoneczny i kanarkowy odcień żółty,
lazurowy niebieski,
soczysta pomarańcza,
lawendowy.
Z pomocą tych kolorów odmienisz swoją kuchnię i nadasz jej wiosennego wyrazu i swoistej energii. Wystarczy wymienić akcesoria kuchenne i gadżety, które na co dzień przechowywane są na blacie kuchennym wybierając takie, które są utrzymane właśnie w jednej lub dwóch kolorach z powyższej listy. Następnym krokiem będzie dobór tekstyliów, na które składają się: obrusy i serwety, zasłony, firany, dywaniki, serwetki, bieżniki. Postaraj się, aby wszystkie tekstylia współgrały ze sobą. Na wiosnę warto także pozbyć się ciężkich, masywnych zasłon i wymienić je na zwiewniejsze i delikatne, które pozwolą słońcu rozjaśniać kuchnię. Nie może tu także zabraknąć świeżyć ziół, a także bukietów kwiatów.

Zobacz również

Dlaczego warto kupić automatyczny ekspres do kawy?

Dlaczego warto kupić automatyczny ekspres do...

Świeża kawa Każdy miłośnik kawy doskonale zdaje sobie sprawę, że świeżo mielona kawa...

Kolory w kuchni, które wpływają na apetyt

Kolory w kuchni, które wpływają na apetyt

Psychologia kolorów – na czym polega? Psychologia kolorów to dział psychologii zajmujący się...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena