Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady 3 sposoby na zakup dobrego zlewozmywaka – czyli...

Porady


3 sposoby na zakup dobrego zlewozmywaka – czyli na co warto zwrócić uwagę

Dzisiaj w kuchni liczy się nie tylko funkcjonalność oraz wygoda, ale także wygląd. Aktualnie, od urządzeń i dodatków w kuchni wymaga się bardzo dużo. Musi być ładnie i estetycznie – chcemy aby wszystkie elementy do siebie pasowały i tworzyły spójną, idealną wręcz, całość. Kuchnia ma zachwycać – swoim oryginalnym wyglądem i niepowtarzalnym designem. Nieodłącznym elementem każdej kuchni jest zlewozmywak. Nawet jeśli mamy zmywarkę, to jest on prawdziwym 'must have' kuchennego pomieszczenia. Wybór nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać – źle dobrany, może zaburzyć wystrój całej kuchni. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie zlewozmywaka? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Na zdjęciu: Studio Mebli Vigo

 

1 – jednokomorowe czy dwukomorowe, jaki zlewozmywak będzie lepszy?
Producenci dbają o to, abyśmy nie mieli łatwego wyboru podczas poszukiwania tego idealnego zlewozmywaka. Na rynku dostępnych jest cała masa różnych modeli zlewów. Poszczególne modele różnią się między sobą materiałem z którego zostały wykonane, wielkością oraz metodą montażu. Biorąc pod uwagę rozmiary, wyróżniamy tutaj zlewozmywaki jednokomorowe, półtorakomorowe, dwukomorowe, a nawet dwu i półkomorowe. Wszystkie modele dodatkowo, występują w wersji z ociekaczem lub bez.

 

2 – co wziąć pod uwagę?
Zanim podejmiemy decyzję, który zlew wybierzemy, to warto zastanowić się, ile czasu zamierzamy poświęcić na mycie naczyń. Jeśli posiadamy zmywarkę, to wiadome jest, że ręcznie będziemy myć tylko to, co nie wejdzie do zmywarki. W przypadku braku zmywarki, zlewozmywak dwukomorowy będzie wygodniejszy, jednak zajmie on też więcej miejsca. Warto wziąć także pod uwagę liczbę domowników – dla większej rodziny lepiej sprawdzi się większy zlew.

 

3 – materiał – stal, kwarc czy granit?
Zlewozmywaki różnią się między sobą materiałem, z którego zostały wykonane. Możemy wyróżnić zlewy stalowe, kwarcowe, granitowe, ceramiczne, emaliowane i kompozytowe. Każdy materiał różni się między sobą właściwościami oraz odpornością, dlatego pokrótce przybliżymy każdy z nich. Oczywiście największą popularnością cieszą się zlewozmywaki stalowe. Nie stwarzają one problemów podczas czyszczenia i dodatkowo są niedrogie. Zlewy kwarcowe są bardzo trwałe – nie straszne im uszkodzenia, zarysowania a także wysokie temperatury. Zlewozmywaki granitowe to zlewy wysokiej jakości, jednak jednocześnie są one stosunkowo drogie. Jeżeli chodzi o zlewozmywaki ceramiczne, to charakteryzują się one niezwykłą trwałością – są one odporne na wysokie temperatury, a dodatkowo prezentują się bardzo dobrze – są gładkie, ładne i przyjemne w dotyku. Zlewy emaliowane powoli odchodzą w zapomnienie – zastępują je modele stalowe oraz kompozytowe. Te ostatnie, to zlewozmywaki bardzo lekkie ale jednocześnie bardzo wytrzymałe. Są łatwe do czyszczenia i występują w szerokiej gamie kolorystycznej, dlatego łatwo można je dopasować do każdego pomieszczenia.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Rolety dzień - noc z firankami w kuchni


Podczas urządzania kuchni musimy zadbać o jej walory praktyczne, jak i estetyczne....

Elegancka kuchnia w odcieniach szarości


Nowoczesna a zarazem szlachetna – taka jest kuchnia urządzona w szarej tonacji....

Kamień czy płytki? Z czego lepiej wykonać kuchenną...


Posadzka w kuchni to kluczowy element tego szczególnego pomieszczenia. Musi być nie...