Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Wycisz swoją kuchnię – poznaj proste triki

Porady

Wycisz swoją kuchnię – poznaj proste triki

Ulubione0

Każdy z nas w swoim domu pragnie odpocząć. Aktualnie żyjemy w czasach, gdzie wszędzie się spieszymy, gonimy i na wszystko brakuje nam czasu. Dom jest naszą ostoją do której wracamy po ciężkim dniu. Po kilku godzinach w korporacyjnym biurze pragniemy wrócić do domu, usiąść przy stole i spędzić ten czas z rodziną. Chcemy ciszy i spokoju. Dzisiaj podpowiemy Wam jak zminimalizować hałas w kuchni – tak, abyś po ciężkim dniu mógł cieszyć się niezakłóconą ciszą w Twojej kuchni.

Różne typy hałasu

W kuchni hałas ma różne oblicza. Czasem są to krzyki małego dziecka, czasem irytujący odgłos lodówki. Jednostajne, niezbyt głośne dźwięki irytują i nas dekoncentrują. Nie pozwalają nam całkowicie się zrelaksować i odpocząć. Pracujące urządzenia AGD, dźwięki z innych pomieszczeń i z podwórka – jak je tłumić? Co zrobić aby w kuchni było cicho? Jak zmniejszyć hałas w kuchni?


Izolacja

Kluczem do ciszy w domu jest jego odpowiednia konstrukcja. Za tłumienie hałasu we wszystkich pomieszczeniach odpowiedzialna jest prawidłowo zaprojektowana i dobrze wykonana konstrukcja całego budynku. Ściany zewnętrzne, wewnętrzne jak i stropy, powinny być odpowiednio izolowane. Właściwa izolacja sprawi, że wszelkie odgłosy zostaną zminimalizowane. Izolacja sprawia, że zarówno hałas z zewnątrz jest mniejszy – na przykład przejeżdżające samochody, jak i wewnętrzny – dzieci bawiące się w innym pomieszczeniu.


Dobre okna

Nowoczesne, wysokiej jakości okna również poprawią komfort mieszkania. Tutaj, warto postawić na lepsze modele sprawdzonych producentów. Takie okna zmniejszą ilość dochodzących do nas hałasów z zewnątrz, co jest niezwykle przydatne jeżeli mieszkamy przy ruchliwej ulicy lub nieopodal znajduje się plac zabaw dla dzieci. Możesz również zdecydować się na specjalne tłumiące hałas drzwi do Twojej kuchni. Jeżeli masz gromadkę dzieci, które bez przerwy biegają po mieszkaniu krzycząc – takie drzwi mogą okazać się wybawieniem!


Ciche wykończenie

Producenci bardzo dbają o nasz komfort – dlatego wypuszczają na rynek 'ciche' materiały wykończeniowe. Nie raz nam coś spadnie, dlatego dobrze wykorzystać materiały, które 'uciszą' hałaśliwe wypadki. Jeżeli chodzi o podłogę i tłumienie hałasu to najlepiej sprawdzi się wykładzina, drewno lub korek. Oprócz tego, że wyciszą odgłosy spadającego naczynia, to jeszcze zminimalizują straty.


Zwróć uwagę

Nie ma sprzętu AGD, który byłby idealnie cichy. Wszystkie urządzenia w trakcie pracy wydają dźwięki o różnej częstotliwości. Klasa sprzętu zazwyczaj decyduje o tym, czy hałas będzie dla nas uciążliwy, czy też nie. Warto więc podczas zakupu zwrócić uwagę na parametry podane przez producenta umieszczone na etykiecie. Sprzęty, wydające dźwięki na poziomie powyżej 45 dB mogą okazać się uciążliwe, dlatego warto wybrać ciszej pracujące urządzenia.


Wycisz się

Już podczas budowy domu należy zwrócić uwagę na odpowiednią izolację, w ten sposób zminimalizujemy niosące się po mieszkaniu echo. Jeżeli robimy remont, warto wybrać materiały wykończeniowe, które tłumią hałasy. Podczas wyboru sprzętów AGD wybierajmy te, które emitują dźwięki o małej częstotliwości – nie będą nas drażnić.

Zobacz również

Jak wybrać wyciskarkę do soków?

Jak wybrać wyciskarkę do soków?

Rodzaj Stojąc przed wyborem konkretnego modelu wyciskarki musimy zastanowić się przede wszystkim...

Wyspa tylko na wakacje? Nie – zapraszamy do naszej kuchni

Wyspa tylko na wakacje? Nie – zapraszamy do...

Wyspa warta świeczki? Fenomen wysp w kuchni potrafi nawet irytować. Z pewnością przeciwnicy...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena