Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Z ramką czy bez – jaką płytę grzewczą...

Porady

Z ramką czy bez – jaką płytę grzewczą wybrać?

Ulubione0

Dostępne na rynku płyty indukcyjne i ceramiczne wyróżniają się funkcjonalnością i atrakcyjnym wyglądem. Obydwa rodzaje płyt występują w wersji z ramką lub bezramkowej. Jeśli zastanawiasz się jaki model wybrać, przeczytaj nasz poradnik – być może ułatwimy Ci podjęcie decyzji.

Płyty grzewcze bezramkowe
Dostępne na rynku płyty indukcyjne i ceramiczne występują w dwóch wariantach – z ramką lub bez. Płyty bezramkowe, jak sama nazwa wskazuje, nie posiadają ramki, a jedynie szlifowane krawędzie. W takiej konfiguracji, powierzchnia płyty jest praktycznie równa z blatem, dzięki czemu urządzenie prezentuje się estetycznie i elegancko. Według wielu osób, takie płyty są łatwiejsze do utrzymania w czystości, ponieważ resztki żywności i inne zabrudzenia nie dostają się w przestrzeń pomiędzy ramką, a płytą. Należy jednak uważać, aby gotujące się potrawy nie wykipiały, ponieważ w płycie bezramkowej, wylewająca się woda nie ma na czym się zatrzymać, przez co może nam zalać blat kuchenny. Jest to szczególnie niebezpieczne, gdy posiadamy drewniane blaty. Użytkując płytę bezramkową należy uważać, żeby nie uszkodzić jej rogów.

Płyty grzewcze z ramką
Płyty grzewcze z ramką uważane są za bardziej odporne na uszkodzenia, ponieważ ramka zabezpiecza brzegi płyty i ma chronić przed ewentualnymi ukruszeniami lub uszkodzeniami. Dzięki ramce, możemy być spokojni, że przypadkowo nie uszkodzimy rogów naszej płyty. Modele z ramką nie prezentują się jednak tak zjawiskowo, jak płyty bezramkowe. Ramka jest w kolorze inox, a więc znacznie odróżnia się od płyty wykonanej z czarnego szkła. Wiele osób zarzuca jej, że jest trudna do utrzymania w czystości, ponieważ zabrudzenia dostają się między płytę a ramkę i bardzo trudno się ich pozbyć.

Jaki model wybrać?
Wybierając płytę grzewczą większość osób kieruje się wyglądem, dlatego decyzja między wyborem płyty z ramką a bezramkową, będzie podyktowana indywidualnymi preferencjami i gustem użytkownika. Bardziej atrakcyjne wizualnie są modele bezramkowe, zaś płyty z ramką zabezpieczą płytę przed uszkodzeniami. Obie wersje są popularne, choć zdecydowanie więcej użytkowników wybiera modele bezramkowe. Jeśli jednak mamy problem z podjęciem decyzji, zawsze zostaje nam trzecie rozwiązanie, a mianowicie płyta wyposażone w dwa obramowania i dwa szlifowane brzegi.

Zobacz również

Styl transitional w kuchni

Styl transitional w kuchni

Klasyka w nowoczesnym wydaniu Styl klasyczny jest ponadczasowy i wyjątkowo efektowny, jednak w...

Sposób na kawę

Sposób na kawę

Przechowywanie ma znaczenie Na aromat, smak i wygląd kawy ma wpływ wiele czynników: odpowiednie...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena