Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady 3 sposoby na wykorzystanie ścian w kuchni

Porady


3 sposoby na wykorzystanie ścian w kuchni

Kuchnia to miejsce, w którym mamy sporo rzeczy do przechowywania. Musimy w niej pomieścić zarówno produkty spożywcze, jak i niezbędne sprzęty, naczynia czy akcesoria. Nietrudno więc o sytuację, w której okazuje się, że brakuje nam miejsca na wszystko, co jest nam potrzebne. Jak wygospodarować dodatkowe miejsce na przechowywanie? Poznaj trzy sposoby na stworzenie go na ścianie.

Na zdjęciu: Studio Mebli Eltop

Wąskie półki na to, co powinno być zawsze pod ręką

 

Nawet na wąskich półkach, które nie będą zabierać w kuchni znacznej przestrzeni, zmieścisz sporo przedmiotów, z których korzystasz na co dzień. Możesz umieścić na nich na przykład naczynia, ulubione przyprawy czy inne kuchenne akcesoria. Jeżeli zainstalowane zostaną w okolicach kuchenki lub płyty grzewczej, podniosą nasz komfort funkcjonowania w kuchni, a jednocześnie pozwolą na zwolnienie miejsca w szafkach czy szufladach. Na wąskich półkach rzeczy ułożysz w jednym rzędzie, dlatego z jednej strony będzie wygodnie po nie sięgać, z drugiej zaś półki nie będą zbytnio odstawać od ściany. Równie dobrze możesz zainstalować je w okolicach stołu, by umieścić na nich na przykład cukiernicę, mlecznik albo inne przyprawy do ciepłych napojów. Półkę zamontować można na różne sposoby, niezależnie od tego, jak wykończona jest ściana w Twojej kuchni. Co najważniejsze, w sklepach znajdziesz systemy montażowe, dzięki którym wyeliminowana zostanie konieczność wiercenia. Bez względu na to, czy ścianę pokrywają płytki, szkło, beton, drewno czy jedynie farba, do instalacji półek możesz wykorzystać na przykład specjalne taśmy montażowe czy samoprzylepne śruby. Materiały te posiadają różne progi obciążenia, dlatego też łatwo dobierzesz je do rodzaju półek oraz wagi przedmiotów, które zamierzasz na nich trzymać.


Ścienne wieszaki i śruby

 

Praktycznym gadżetem do zawieszenia na ścianie, który przy okazji świetnie będzie się prezentować w kuchni, jest wieszak na wino. Uchwyt na butelki sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i w tradycyjnych kuchniach i będzie wyglądać niezwykle stylowo. Wieszak na ścianie pozwoli nam zaoszczędzić miejsce w spiżarce czy szafce, w której zwykle trzymamy wino. Wybierając odpowiedni dla siebie uchwyt na wino, weź pod uwagę liczbę butelek, jaką chcesz na nim przechowywać. Różne modele będą też wykonane z różnych materiałów, dobrze jest więc i dokładnie przemyśleć tę kwestię i wybrać wieszak, który najlepiej wpasuje się w naszą kuchenną aranżację. Najbardziej uniwersalne będą metalowe wieszaki w kolorze czarnym, jednak bez trudu znajdziesz też uchwyty drewniane o różnych kształtach i kolorach. Uchwyt na wino także jesteś w stanie łatwo przymocować do ściany przy pomocy dobrej jakości śrub samoprzylepnych, mając pewność, że nie zniszczysz jej powierzchni. To szczególnie przydatny patent, jeżeli mieszkasz w wynajętym mieszkaniu. Korzystając z nowoczesnych rozwiązań umożliwiających Ci wieszanie przedmiotów bez konieczności wiercenia, zyskujesz gwarancję, że uchwyt będzie przymocowany w stabilny sposób, a po jego zdjęciu, na ścianie nie pozostanie nieestetyczny ślad.


Metalowe organizery

 

Dobrym sposobem na zagospodarowanie wolnej ściany w kuchni jest umieszczenie na niej metalowego organizera w formie kratki. W zależności od tego, gdzie ją zainstalujesz, możesz przymocować do niej różnego rodzaju gadżety i akcesoria, które uporządkują kuchenną przestrzeń. Na metalowej kratce łatwo jest umieścić niewielkie półeczki, pojemniki czy koszyczki. Taki organizer z pewnością świetnie sprawdzi się na przykład w okolicach zlewozmywaka, stwarzając dodatkowe miejsce na przechowywanie przyborów do mycia naczyń. Oczywiście to nie jedyne dobre miejsce na metalowy organizer. Tak naprawdę wszystko zależy od Twoich potrzeb i przestrzeni, którą dysponujesz. Metalowa kratka może przykładowo równie dobrze pomóc Ci w stworzeniu domowego zielnika czy chociażby posłużyć jako wieszak na doniczki z kwiatami. W ten sposób zyskasz dodatkowe miejsce na parapetach, ale i ozdobisz kuchnię.

Studio Fler
Studio Fler
Studio Janpol
Studio Janpol
Studio Kamela
Studio Kamela
Studio Kampra
Studio Kampra
Studio Mebelstyl
Studio Mebelstyl
Studio Meblox
Studio Meblox

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Tynki i tapety – sposoby wykończenia ścian kuchennych


Od tego, jak zaaranżujesz Twoje wnętrze kuchenne zależeć będzie zarówno Twe...

Doskonale wysmażone. Wybieramy patelnię.


Zakup tak ważnego akcesorium kuchennego, jakim jest patelnia powinien być poprzedzony...

Ekologia w kuchennym wydaniu


Ekologia już dawno przestała być chwilową modą. Obecnie jest stylem życia,...