Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Czy warto wybrać otwarte półki do kuchni?

Porady


Czy warto wybrać otwarte półki do kuchni?

Jeśli jest w trakcie urządzania kuchni lub planujesz jej remont, na pewno spędzasz wiele czasu zastanawiając się jakie meble będą dla Ciebie najlepsze. Choć większość osób decyduje się na zakup mebli zabudowanych, coraz większą popularnością cieszą się półki otwarte. Czy warto kupić je do kuchni? Jakie są ich zalety i wady?

Na zdjęciu: Studio Mebli Pinio

Wygodne przechowywanie

 

Przeszukiwanie zamykanych szafek lub szuflad w poszukiwaniu przyborów kuchennych może pochłonąć sporo czasu, a gdy właśnie jesteśmy w trakcie gotowania obiadu, liczy się każda minuta. Korzystając z otwartych półek zaoszczędzimy sporo czasu, ponieważ łatwiej nam będzie znaleźć to, czego potrzebujemy w danej chwili. Dzięki otwartym półkom, wszystkie najpotrzebniejsze naczynia i akcesoria kuchenne będziemy mieć w zasięgu wzroku.

 

Atrakcyjny wygląd

 

Jeśli masz w domu elegancko zdobioną zastawę stołową, porcelanowe filiżanki czy atrakcyjne wizualnie sprzęty AGD, z powodzeniem możesz ustawić je na otwartych półkach. Dzięki temu, będą one stanowić dodatkowy element dekoracyjny Twojej kuchni. Otwarte półki są doskonałym miejscem do eksponowania przedmiotów, które ocieplą wnętrze i sprawią, że będzie się wydawać bardziej przytulne.

 

Niski koszt

 

Wiszące, otwarte półki są zdecydowanie tańsze niż meble zabudowane. Jeśli więc zdecydujesz się na ich zakup, oszczędzisz sporo pieniędzy, które możesz wykorzystać na inne wydatki. Oprócz tego, otwarte półki bardzo łatwo można wykonać samodzielnie lub połączyć z gotowych materiałów.

 

Konieczność regularnego czyszczenia

 

Choć otwarte półki doskonale prezentują się w kuchni, mogą być bardzo trudne do utrzymania w czystości, ponieważ szybko będzie osadzał się na nich kurz. Z tego względu, otwarte półki muszą być regularnie czyszczone, co jest dość czasochłonne, ponieważ wiąże się ze zdejmowaniem wszystkich przedmiotów i ponownym układaniem ich na półce.

 

Nieporządek

 

Otwarte półki będą się prezentować atrakcyjnie tylko wtedy, gdy ułożymy na nich przedmioty w sposób przemyślany i usystematyzowany, dzięki czemu stworzą spójną kompozycję. W układaniu garnków, zastawy stołowej czy przyborów kuchennych nie może być żadnej przypadkowości. Jeśli niewłaściwie dobierzemy elementy, np. pod względem stylistycznym czy kolorystycznym, zamiast eleganckiego wyglądu, nasze półki sprawią wrażenie zagraconych i nieuporządkowanych.

 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/aranzacje/wnetrza/otwarte-polki-kuchenne-czyli-jak-efektowanie-wyeksponowac-dodatki-892.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/polka-na-przyprawy-w-twojej-kuchni-2763.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/wiszaca-polka-na-doniczki-z-przyprawami-w-kuchni-2952.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/polka-samowiszaca-estetyczne-wyposazenie-kuchni-3037.html

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Bateriowy zawrót głowy


Bateria. Niby jeden z najmniejszych kuchennych elementów, jednak niezwykle istotny....

Kuchnia z temperamentem, czyli rola czerwieni w aranżacji...


Podstawą w wystroju pomieszczenia kuchennego powinno być umiejętne zestawienie...

Classic Blue - kolor roku 2020 według Pantone


Początek każdego roku to czas na podsumowania, tworzenie nowych postanowień i...