Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Ekspres przelewowy – czyli jak zaparzyć dużo...

Porady


Ekspres przelewowy – czyli jak zaparzyć dużo kawy za jednym razem

Marzysz aby za jednym zamachem przyrządzić większą ilość kawy – tak na zapas na cały dzień? Z pomocą przychodzi ekspres przelewowy. Jest to jedno z prostszych urządzeń do przygotowywania kawy, dodatkowo – w bardzo przystępnej cenie. Czym różni się ekspres przelewowy od innych ekspresów? Czy warto w niego inwestować? Jak wybrać ekspres przelewowy?

Na zdjęciu: Studio Jaro

Jedna kawa dla całej rodziny

Ekspresy przelewowe cały czas są udoskonalane. Wzbogacane są o dodatkowe funkcje – tak, aby zachęcić konsumentów do ich kupowania. Wyglądają jak dawniej, jednak z pewnością zaskoczyłyby niejednego z nas. Ogromną zaletą ekspresu przelewowego jest to, że za jednym 'zamachem' zaparzymy kawę dla kilku osób. Przygotowanie kawy zajmuje mniej czasu, niż tradycyjna metoda


Budowa i mechanizm ekspresu przelewowego

Ekspres przelewowy składa się z elementu grzewczego oraz pojemnika na wodę. Pojemnik może być wyjmowany lub wbudowany na stałe. Na dole umieszcza się dzbanek, do którego wleci gotowa kawa. Nad dzbankiem umieszczany jest filtr jednorazowy lub stały - w zależności od producenta. Po uruchomieniu urządzenia woda się podgrzewa, leci przez specjalną rurkę do góry i przepuszczana jest przez pojemnik z kawą i filtr. Po skończonej pracy ekspres sam się wyłącza.


Tylko nie spienia mleka

Jedyną rzeczą, którą często wytyka się ekspresom przelewowym jest brak możliwości spieniania mleka. Jeżeli więc, jesteś fanem kawy z mlekiem konieczne jest użycie spieniacza. Oprócz tej jednej 'niedogodności' ekspres przelewowy świetnie się sprawdza. Producent zadbał, aby urządzenie było zabezpieczone przed przegrzaniem. Jeżeli sam się nie wyłącza (co jest wprawdzie rzadko spotykane, to możemy mieć pewność, że się nie nagrzeje. Lampki kontrolne informują nas o rozpoczęciu i zakończeniu zaparzania kawy. Ekspres posiada również 'blokadę kapania', dzięki czemu po wyjęciu dzbanka z filtra 'nic się nie ulewa'. Jeżeli w pojemniku na wodę jest jej byt mało, ekspres nas o tym informuje. Wbudowany timer umożliwia nam ustawienie automatycznego włączania ekspresu – możemy wstać i mieć już gotową kawę!


Dbaj o swój sprzęt

Po każdym użyciu ekspresu należy oczyścić lub wyrzucić filtr – w zależności od tego, czy jest jednorazowy czy wielokrotnego użytku. Dzbanek należy systematycznie myć – podobnie pojemnik na wodę. Obudowę najlepiej przecierać wilgotną szmatką, dzięki czemu ekspres zawsze będzie się ładnie prezentował.


Ekspres przelewowy nadal lubiany

Mogłoby się wydawać, że ekspres przelewowy już dawno został wyparty przez ekspresy ciśnieniowe. Nic bardziej mylnego! Ekspres przelewowy nadal posiada szerokie grono odbiorców, którzy nie mają zamiaru się z nim rozstawać! Jego niezaprzeczalną i największą zaletą jest ilość kawy zaparzanej jednorazowo.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Tych błędów nie popełniaj, gdy chcesz kupić lodówkę


Zakup sprzętu AGD na „łapu-capu" to nic dobrego. Nie jest często również...

Schowaj swój okap, czyli okap blatowy


Wszyscy wiemy jak ważną rolę w każdej kuchni odgrywa okap. Moda na wszechobecny...

Są wakacje, czas na lodówkę turystyczną!


Są wakacje, a to sprzyja częstym wyjazdom z rodziną. Czasem na jeden dzień, czasem na...