Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / 3 style wnętrzarskie do modnej kuchni

Porady

3 style wnętrzarskie do modnej kuchni

Ulubione0

Styl wnętrzarski ma duże znaczenie dla sposobu odbioru dowolnej aranżacji kuchennej. Bez niego całość może być wizualnie zbyt chaotyczna, a nawet kiczowata. Dlatego już na etapie planowania swojej wymarzonej kuchni, warto zastanowić się nad tym, który styl wnętrzarski najbardziej pasuje do gustów i oczekiwań domowników. Ułatwi to także późniejsze dobieranie wszelkich elementów wyposażenia kuchni oraz jej kolorystyki. Sprawdź, które style wnętrzarskie cieszą się aktualnie szczególną popularnością.

Styl skandynawski

Scandi cieszy się niesłabnącą popularnością już od kilku lat i wygląda na to, że moda na ten styl prędko nie przeminie. Kuchnie w stylu skandynawskim cechuje bowiem ponadczasowość i szczególna uniwersalność designu. Styl Scandi w kuchni przejawia się efektem przestronności uzyskanym dzięki minimalistycznemu podejściu do wzornictwa, jasnej kolorystyki, a także ilości elementów wyposażenia. Przeważają tu białe i neutralne kolory mebli. Zabudowa powinna być prosta, jednolita i pozbawiona przesadnej dekoracyjności. Natomiast wszystkie elementy i akcesoria posiadać charakter praktyczny i funkcjonalny.

Boho

Boho to styl, który w tym roku robi prawdziwą furorę we wnętrzach domowych, w tym także w kuchniach. Cechuje się wykorzystaniem esencjonalnych kolorów i wzorów, a także naturalnych materiałów, które mają stanowić ozdobę dla prostej i nieco surowej bazy meblowej i kolorystycznej aranżacji. Tłem dla kolorowych akcesoriów kuchennych i tekstyliów powinny być drewniane meble, a także neutralne kolory (w tym przede wszystkim biel). Wiklinowe koszyki, plecione dywaniki, obrusy i serwety z kolorowymi wzorkami o etnicznym wyrazie, a także ozdobne bibeloty za zadanie ożywić aranżację kuchni i nadać jej swoistej przytulności.

Eklektyzm w kuchni

Eklektyzm to nic innego, jak łączenie stylów w spójną, estetyczną kompozycję. Jest to jednak styl wymagający swoistego wyczucia i umiejętności łączenia różnych wzorniczo elementów w taki sposób, aby nie uzyskać niepożądanego efektu kiczu lub wizualnego chaosu. Dobrze wyważony eklektyzm to styl, który jest idealny do wnętrz kuchennych. Bowiem baza mebli i kompozycji kolorystycznej może być tu utrzymana w uniwersalnym, ponadczasowym stylu np. angielskim czy skandynawskim, a dodatki, dekoracje i akcesoria kuchenne w nieco bardziej nowoczesnym lub ożywczym. Aktualnie najmodniejszymi stylami eklektycznymi są łączące minimalizm i ożywcze wzory style Scandi-Boho oraz New Nordic.

Zobacz również

Trochę Orientu w kuchni

Trochę Orientu w kuchni

Jak za Uralem Miniatura Azji zamknięta szczelnie w czterech kątach lokum kuchennego to...

Lepiej wybrać meble ze sklepu czy zrobić własne?

Lepiej wybrać meble ze sklepu czy zrobić...

Jeśli nasza kuchnia jest duża i przestronna to spokojnie możemy udać się do sklepu i wybrać...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena