Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady 3 style wnętrzarskie do modnej kuchni

Porady


3 style wnętrzarskie do modnej kuchni

Styl wnętrzarski ma duże znaczenie dla sposobu odbioru dowolnej aranżacji kuchennej. Bez niego całość może być wizualnie zbyt chaotyczna, a nawet kiczowata. Dlatego już na etapie planowania swojej wymarzonej kuchni, warto zastanowić się nad tym, który styl wnętrzarski najbardziej pasuje do gustów i oczekiwań domowników. Ułatwi to także późniejsze dobieranie wszelkich elementów wyposażenia kuchni oraz jej kolorystyki. Sprawdź, które style wnętrzarskie cieszą się aktualnie szczególną popularnością.

Na zdjęciu: Studio Mebli Kuc

Styl skandynawski

 

Scandi cieszy się niesłabnącą popularnością już od kilku lat i wygląda na to, że moda na ten styl prędko nie przeminie. Kuchnie w stylu skandynawskim cechuje bowiem ponadczasowość i szczególna uniwersalność designu. Styl Scandi w kuchni przejawia się efektem przestronności uzyskanym dzięki minimalistycznemu podejściu do wzornictwa, jasnej kolorystyki, a także ilości elementów wyposażenia. Przeważają tu białe i neutralne kolory mebli. Zabudowa powinna być prosta, jednolita i pozbawiona przesadnej dekoracyjności. Natomiast wszystkie elementy i akcesoria posiadać charakter praktyczny i funkcjonalny.

 

Boho

 

Boho to styl, który w tym roku robi prawdziwą furorę we wnętrzach domowych, w tym także w kuchniach. Cechuje się wykorzystaniem esencjonalnych kolorów i wzorów, a także naturalnych materiałów, które mają stanowić ozdobę dla prostej i nieco surowej bazy meblowej i kolorystycznej aranżacji. Tłem dla kolorowych akcesoriów kuchennych i tekstyliów powinny być drewniane meble, a także neutralne kolory (w tym przede wszystkim biel). Wiklinowe koszyki, plecione dywaniki, obrusy i serwety z kolorowymi wzorkami o etnicznym wyrazie, a także ozdobne bibeloty za zadanie ożywić aranżację kuchni i nadać jej swoistej przytulności.

 

Eklektyzm w kuchni

 

Eklektyzm to nic innego, jak łączenie stylów w spójną, estetyczną kompozycję. Jest to jednak styl wymagający swoistego wyczucia i umiejętności łączenia różnych wzorniczo elementów w taki sposób, aby nie uzyskać niepożądanego efektu kiczu lub wizualnego chaosu. Dobrze wyważony eklektyzm to styl, który jest idealny do wnętrz kuchennych. Bowiem baza mebli i kompozycji kolorystycznej może być tu utrzymana w uniwersalnym, ponadczasowym stylu np. angielskim czy skandynawskim, a dodatki, dekoracje i akcesoria kuchenne w nieco bardziej nowoczesnym lub ożywczym. Aktualnie najmodniejszymi stylami eklektycznymi są łączące minimalizm i ożywcze wzory style Scandi-Boho oraz New Nordic.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Oświetlenie sufitowe w kuchni – jak wybrać i odpowiednio...


Właściwe rozmieszczenie oświetlenia sufitowego w kuchni może nie być łatwe, jest...

Blat laminowany – jak się z nim obchodzić?


Blaty laminowane charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne,...

Usmaż dobrze, czyli jak wybrać dobrą patelnię?


Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakiego naczynia używasz najczęściej? Według nas, do...