Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchnia w stylu angielskim krok po kroku

Porady


Kuchnia w stylu angielskim krok po kroku

Planując aranżację wymarzonej kuchni pierwszą ważną decyzją jaką będzie należało podjąć to wybór stylu wnętrzarskiego. To w jego obrębie będziemy dobierać kompozycje kolorystyczne, zabudowę meblową, a także dodatki. Dzięki temu cała aranżacja będzie spójna i harmonijna. Styl angielski, mimo że nawiązuje do klasyki jest bardzo częstym wyborem wśród osób lubiących także nowoczesne rozwiązania. Sprawdź, jakie są podstawowe wyznaczniki tego designu.

Na zdjęciu: Studio Mebli Amir

Kuchnia w stylu angielskim


Kuchnia w stylu angielskim to wyjątkowo klimatyczne połączenie nowoczesności z ponadczasową tradycją. Taka aranżacja jest niezwykle przytulna i ciepła, przez co idealnie nadaje się do wnętrza uznawanego za serce domu. Pastelowe kolory, jasne meble kuchenne, a także liczne dekoracje oraz romantyczne wzory czynią ją wyjątkowo efektowną i zarazem urokliwą. Wybór stylu angielskiego jest korzystny także pod względem ponadczasowości, gdyż taka kuchnia nigdy nie wychodzi z mody, mimo zmieniających się trendów w designie wnętrzarskim.

 

Kolory w kuchni angielskiej


Styl angielski charakteryzuje się jasnymi kompozycjami kolorystycznymi, które łączą w sobie barwy neutralne z przytulnymi pastelami. Jasne odcienie pojawiają się zarówno na meblach, ścianach, podłogach, jak i dodatkach. Raczej unikamy tu mocnych kontrastów, czy ciemnych detali. Dominuje przede wszystkim biel oraz jej złamane odcienie, écru, beże, jasny delikatny odcień żółci, a także ivory, róże i błękity. Tak skomponowana kolorystyka nadaje kuchni efektu optycznej przestronności pomimo licznych dodatków, które także czynią ją przytulną i lekką wizualnie.

 

Meble w stylu angielskim


Stylistyka mebli w stylu angielskim odwołuje się do naturalnych rozwiązań wzorniczych. Najlepiej sprawdza się tu naturalne drewno, które może występować w postaci naturalnej lub bielonej, malowanej. Kolorystyka zabudowy meblowej zazwyczaj utrzymana jest w odcieniach złamanej bieli, beżów, czy kości słoniowej. Często do aranżacji wprowadza się także pojedyncze meble antyczne, które nadają wyjątkowego klimatu i pięknie komponują się z zabudową meblową w stylu angielskim. Stary kredens lub odrestaurowane krzesła nadadzą swoistego smaczku.
Fronty kuchenne często są bogato rzeźbione, mają przeszklone witryny, ażurowe elementy, porcelanowe uchwyty, a także stylowe okucia. Blaty kuchenne wykonane są najczęściej z drewna lub kamienia naturalnego.

 

Idealne dekoracje w stylu angielskim:

  • ozdobne bibeloty,
  • pamiątki i kolekcje rodzinne,
  • wyeksponowane zastawy stołowe,
  • świeże kwiaty w ceramicznych wazonach,
  • zazdrostki w oknach,
  • bawełniane obrusy i haftowane serwety,
  • motywy kwiatowe.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Otwórz je! Kilka słów o kuchennych drzwiach


Wiele osób podczas planowania remontu kuchni zastanawia się czy zamknąć to...

By kuchnia lśniła czystością


Stylowe, nowoczesne projekty obiektów mieszkalnych – nieważne czy lokali...

Na oku, czyli po co w kuchni reling?


Współczesna kuchnia to miejsce, od którego wymaga się spełnienia najbardziej...