Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Alternatywa płytek ceramicznych w kuchni – co...

Porady


Alternatywa płytek ceramicznych w kuchni – co dać na ścianę?

W większości polskich kuchni rządzą płytki ceramiczne. Kiedyś były one prawdziwym hitem wnętrzarskim – dziś, powoli odchodzą w zapomnienie. Szukamy innych rozwiązań i inspiracji, które z powodzeniem mogłyby zastąpić tą klasyczną płytkę. Mamy całą masę materiałów wykończeniowych do dyspozycji, a jedyne co nas ogranicza, to własna wyobraźnia. Kuchnia jest wymagającym pomieszczeniem. Zmiany temperatur, wysoka wilgotność, opary z potraw – nasza propozycja na ścianę musi być odporna na wszystkie czynniki panujące w kuchni. Poszczególne rozwiązania różnią się fakturą, trwałością, wyglądem... Należy pamiętać, aby wybrany przez nas materiał wykończeniowy pasował do klimatu, jaki panuje w naszej kuchni. Czas na nasze propozycje – zapraszamy do czytania!

Na zdjęciu: Studio Mebli Vigo

Poznajcie nasze propozycje alternatyw płytek ceramicznych

 

Podczas aranżacji ściany nad blatem w kuchni, nie należy kierować się modą – ona przemija, a ściana pozostanie z nami przez długie lata. Najważniejsze jest, aby wybrany przez nas materiał, który 'zaaplikujemy' na ścianę, pasował do kuchennej aranżacji. Do nowoczesnych wnętrz będą pasować inne rzeczy, niż do pomieszczeń loftowych, a jeszcze inne do klasycznych aranżacji.

 

Farba tablicowa

 

W kuchni ściana pokryta farbą tablicową może być nie tylko stylową ozdobą, ale również naszym 'przypominaczem'. Można na niej zapisać listę zakupów czy rzeczy do zrobienia na najbliższy tydzień. Farba tablicowa w kuchni, to również duża frajda dla najmłodszych. Gdy my będziemy gotować, dzieci mogą tworzyć na niej piękne rysunki.

 

Ceglana ściana

 

Niezwykle popularna od jakiegoś czasu, stała się cegła na ścianie. Jest to dobry sposób na ścianę w kuchni, sypialni czy salonie. Ceglasta ściana idealnie wpasuje się w klimaty rustykalne i loftowe pomieszczenia. Jeśli nasza kuchnia jest mała, to warto skorzystać z ceglanych płytek – w ten sposób oszczędzimy sobie wizualnego pomniejszenia pomieszczenia pełnowymiarową cegłą. Jeśli nasza kuchnia jest dość duża i zdecydujemy się na zwykłą cegłę, to musimy pamiętać o jej impregnacji – wtedy łatwiej się ją będzie czyścić.

 

Fototapeta

 

Dzisiejsze fototapety niczym nie przypominają tych z dawnych lat. Łatwo się je czyści, są trwałe i bardzo dobrej jakości, dlatego z powodzeniem mogą sprawdzić się nawet w kuchni. Dostępne są w wielu wzorach i kolorach, dlatego z pewnością znajdziemy motyw, który będzie pasował do naszego kuchennego wnętrza.

 

Kamień

 

Ze względu na swoje właściwości w naszych propozycjach nie mogło zabraknąć kamienia. Nie straszne mu są zarysowania, uszkodzenia czy plamy. Odporny na wysokie temperatury – można powiedzieć, że kamień jest wręcz stworzony do pomieszczeń kuchennych.

 

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Kasiunia

W kuchni wolę płytki cermaiczne, ale zamiennki te wydają się być ciekawe, szczególnie kamień.

Zobacz również


4 niezastąpione urządzenia w kuchni – nasze typy


Nie ma co się oszukiwać – istnieje mnóstwo urządzeń w naszym domu,...

Energooszczędny sprzęt AGD sposobem na mniejsze rachunki


W czasach, kiedy topnieją zasoby naturalne, a ceny za energię elektryczną rosną z roku...

Kuchnia w stylu góralskim


Kuchnia w stylu góralskim zaliczana jest do wnętrz urządzonych w stylu regionalnym,...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności