Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Bateria kuchenna z elastyczną wylewką – jaką...

Porady


Bateria kuchenna z elastyczną wylewką – jaką wybrać?

Elastyczna wylewka to jedno z najbardziej praktycznych rozwiązań dostępnych w bateriach kuchennych. Może być dowolnie wyginana, przez co usprawnia korzystanie ze zlewozmywaka zarówno podczas mycia naczyń, jak i kuchennych porządków. Jaką baterię wybrać i czym się kierować? Przed zakupem z pewnością warto poznać opinie klientów sklepów internetowych na temat konkretnych modeli oraz cechy wyróżniające każdą z baterii. W tym artykule podpowiadamy, jaką wylewkę wybrać i jaki producent w naszym sklepie oferuje sprzęt na miarę potrzeb.

Na zdjęciu: Studio mebli Kome

Kran z elastyczną wylewką – na co zwrócić uwagę?

 

Ze względu na sposób montażu wyróżniamy baterie sztorcowe i naścienne. Pierwsze, które są też i najpopularniejsze, montuje się na zlewozmywaku, natomiast drugie na ścianie. Bateria może być jednouchwytowa, dwuuchwytowa lub bezdotykowa. W ostatniej, żeby popłynął strumień wody, wystarczy położyć pod kran, dłoń lub naczynie, które chcemy napełnić wodą. Sporym udogodnieniem jest rodzaj wylewki, który pozwala zwiększyć zasięg strumienia wody.

 

Wylewka elastyczna do baterii ułatwia mycie naczyń i czyszczenie zlewozmywaka. Elastyczny kran umożliwia napełnianie wodą nawet te naczynia, które nie znajdują się w komorze. Wszystko dlatego, że zmienny zasięg wylewki daje możliwość dotarcia ze strumieniem wody dalej niż powierzchnia zlewozmywaka. Jeszcze innym rozwiązaniem jest kran z wyciąganą wylewką lub wylewką obrotową. Wyciągana wylewka może mieć długość nawet 2 metrów, dzięki czemu z łatwością napełnimy wodą garnek położony na blacie lub wiaderko stojące na podłodze. Wylewka obrotowa znajduje się we wszystkich kranach, a przydaje się zwłaszcza podczas używania dwukomorowego zlewu. Kąt obrotu wylewki zależy od modelu, np. w baterii Kernau KWT 06A PO wynosi on 360°.

 

Bateria kuchenna giętka może mieć szereg innych zalet. Funkcje, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu to m.in.: perlator napowietrzający strumień wody, system odkamieniania, który usuwa kamień ze słuchawki, termostat i tworzywo, z którego wykonano głowicę. Perlator miesza wodę z powietrzem i w ten sposób zwiększa jej objętość, a także zmiękcza wodę, co ogranicza powstawanie zacieków. Dzięki termostatowi woda będzie miała temperaturę, którą sami ustawimy.

 

Ceramiczna głowica gwarantuje bezusterkowe użytkownie baterii kuchennej przez długi czas oraz regulację strumienia wody i temperatury. Jeszcze innymi funkcjonalnościami spotykanymi w bateriach kuchennych i do tego niezwykle przydanymi, są filtr wody i podgrzewacz.

 

Bateria kuchenna z elastyczną wylewką – jaką wybrać?

 

Elastyczna, wyciągana, obrotowa – jaką wybrać?

 

Nowoczesna wylewka jest przede wszystkim funkcjonalna, ale również solidna i elegancka. Pasuje do stalowych i granitowych zlewozmywaków, a także łatwo utrzymać ją w czystości. Doskonale wiedzą o tym producenci, którzy w swojej ofercie mają baterie kuchenne z wylewkami elastic, wylewkami wyciąganymi lub baterie wyposażone w wylewki obrotowe. W tabeli prezentujemy 4 baterie stojące z różnymi typami wylewek wraz z ich cechami charakterystycznymi. Wszystkie modele dostępne są w naszym sklepie internetowym.

 

PRODUCENT

MODEL

CECHY

 

 

BLANCO

 

 

KANO-S

 

- wylewka obrotowa

- kolor szampan-chrom

- zasięg wylewki 214 mm

- wyciągana rączka natrysku

- ceramiczna głowica

- materiał: granit, chrom

 

PYRAMIS

 

FLESSI

 

- wylewka giętka obrotowa

- kolor srebrno-czarny

- zasięg wylewki 230 mm

- ceramiczna głowica

 

KERNAU

 

KWT 28

 

- elastyczna wylewka obrotowa

- kolor chrome

- zasięg wylewki 192 mm

- perlator

- ceramiczna głowica

 

KERNAU

 

KWT 06A PO

 

- wyciągana wylewka obrotowa

- kolor natural beige

- zasięg wylewki 206 mm

- perlator

- ceramiczna głowica

 

 

Bateria zlewozmywakowa wpływa na komfort użytkowania zlewu. Zmienna wysokość wylewki to główna zaleta baterii kuchennej z elastyczną wylewką, ale nie jedyna. Dlatego warto wziąć pod uwagę wszystkie parametry techniczne produktu i dostępne opcje. Sprzęt ten, podobnie jak inne urządzenia kuchenne, ma służyć przez wiele lat, a więc jakość baterii powinna być czynnikiem decydującym o zakupie. U dobrego producenta sprzętu AGD, jakość idzie w parze z wyglądem. Jednak żeby utrzymać baterię w dobrym stanie, należy ją regularnie czyścić.

 

O tym, jak zadbać o czystość urządzenia, wybrać stojącą baterię zlewozmywakową i baterię z termostatem, przeczytasz w naszych artykułach:

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/dopasuj-temperature-wody-do-siebie-czyli-bateria-z-termostatem-1574.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/kuchnie/utrzymanie-czystosci-/bateria-czysta-jak-lza-597.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/aranzacje/baterie-kuchenne/bacznosc-wybieramy-stojaca-baterie-zlewozmywakowa-651.html

 

Studio Bossi
Studio Bossi
Studio MDPF
Studio MDPF
Studio Prestige
Studio Prestige
Studio Szewczyk
Studio Szewczyk
Studio Top Cezar
Studio Top Cezar
Studio Vigo
Studio Vigo

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia rośnie jak na drożdżach


Wielu z nas chciałoby mieć w kuchni wyspę, ale do tego potrzeba naprawdę dużej...

Na widoku czy w ukryciu? Czyli wybieramy miejsce na zlew


Oprócz tego, gdzie i jak ustawimy meble w kuchni dość istotną kwestią jest...

5 sposobów na przytulną kuchnię


Każdy chciałby, aby w mieszkaniu było przyjemnie, miło i przytulnie. Każdy też ma...