Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Błędy, które możesz popełnić podczas...

Porady


Błędy, które możesz popełnić podczas kupowania lodówki – czyli jak nie postępować

Ile razy skuszeni wyjątkową promocją w sklepie ze sprzętem AGD skusiliśmy się na urządzenie, które tak naprawdę totalnie się u nas nie sprawdziło? Zaraz się popsuło? Nie pracowało tak jak powinno? No właśnie! Sprzęty AGD to zazwyczaj spory wydatek, często jednak chęć zaoszczędzenia kilku złotych finalnie może się nam nie opłacić. Czasem warto wydać więcej, ale cieszyć się z pełni sprawnego urządzenia, które posłuży nam przez lata.

Na zdjęciu: Studio Vigo

Skup się na tym, co istotne

Podczas zakupów sprzętów AGD, najczęściej jeżeli chodzi o lodówki popełniamy kilka błędów. Skupiamy się na rzeczach, które tak naprawdę nie są istotne, a pomijamy kwestie bardzo ważne. Kupując lodówkę musimy brać pod uwagę przede wszystkim parametry techniczne – tutaj nie ma taryfy ulgowej. Jeżeli chcemy porządny sprzęt, musimy wiedzieć jak nie postępować.


Ekonomia przede wszystkim

W naszych domach znajduje się coraz więcej sprzętów AGD. Ich obecność wiąże się z dużą wygodą, jednak oznacza również wyższe rachunki za prąd. Chcąc zmniejszyć pobory energii, a tym samym duże rachunki wybieramy urządzenia energooszczędne. Wszystkie urządzenia są dokładnie opisane, dlatego czytajmy etykiety! To właśnie tam zasięgniemy informacji na temat klasy energetycznej danego urządzenia. Im więcej plusów na parametrze klasy energetycznej, tym sprzęt jest bardziej energooszczędny. Urządzenia o wysokiej klasie energetycznej niestety nadal są dość sporym wydatkiem, podliczając jednak oszczędności energetyczne suma summarum taka inwestycja prędzej czy później się zwróci. Kupując lodówkę powinniśmy kierować się jego ekonomicznością. Czy to oznacza, ze powinniśmy kupić najtańszy model? Nie! Ekonomiczność w przypadku wszelkich sprzętów AGD oznacza energooszczędność i inne funkcje, które zwiększają efektywność urządzeń. W przypadku lodówek, powinniśmy wziąć pod uwagę funkcję No Frost, dzięki której w środku lodówki nie osiada nam się lód i szron. Dlaczego jest to tak istotne? Im większa warstwa nagromadzonego lodu, tym lodówka zużywa więcej prądu. Proste? Proste!


Lodówka, która spełnia Twoje oczekiwania

Często wielu z nas podczas kupowania lodówki błędnie określa parametry, których potrzebują. Istotny jest fakt, ilu jest domowników i ile osób tak naprawdę będzie korzystać z naszej nowej lodówki. Ogólne standardy przyjmują, że na jedną osobę 120l pojemności to standard, każda kolejna osoba powinna oznaczać zwiększenie pojemności o kolejne 30l.


Przemyślane zakupy

Sprzęty AGD zazwyczaj kupowane są na lata, dlatego powinniśmy unikać inwestowania w takie urządzenia pod wpływem impulsu czy kuszącej promocji. Najważniejsza jest ekonomia – dlatego starajmy się zwracać uwagę na energooszczędne modele i ich dodatkowe funkcje. Przed zakupem zastanówmy się jakich rozmiarów urządzenia naprawdę potrzebujemy – dostosujmy wielkość do liczby osób, które będą z niego korzystać.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Chłodzący bar w kuchni od Siemensa


Nikt z nas nie wyobraża sobie upalnego lata bez zimnych koktajli z owoców i...

Podstawowe zasady pielęgnacji lodówek


Nie jest tajemnicą, że o wszystkie urządzenia trzeba dbać. Dzięki systematycznej...

Lodówka nie chce się włączyć – co zrobić?


Lodówka jest sprzętem gospodarstwa domowego, bez którego nie sposób...