Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Co gdzie jak? Czyli czym oświetlić kuchnię

Porady


Co gdzie jak? Czyli czym oświetlić kuchnię

Oświetlenie w kuchni odgrywa bardzo ważną rolę. Dzięki niemu możemy doświetlić wybrane elementy, podświetlić blaty czy szafki. Może ono nie tylko zwiększać komfort naszej pracy, ale również pełnić rolę fajnego dodatku i być oryginalnym dodatkiem. Jako gadżet świetnie sprawdzą się na przykład diody LED, które możemy zamontować dosłownie wszędzie. Dzisiaj jednak, skupimy się na głównym źródle światła w kuchni.

Na zdjęciu: Studio Kampra

Musi być jasno

Wybór głównego oświetlenia w kuchni w cale nie jest taki oczywisty. Do każdego wystroju pasują inne elementy, a każdy chciałby, aby kuchnia tworzyła spójną całość. Oprócz tego, że musi się świetnie prezentować i komponować z meblami, to lampa w kuchni powinna przede wszystkim odpowiednio oświetlić nasze miejsce pracy. Jasne światło to przede wszystkim bezpieczeństwo i podwyższony komfort pracy.


Lampa lub plafon

Najczęstszym rozwiązaniem, jakie można spotkać w naszych kuchniach jest klasyczne oświetlenie znajdujące się na środku sufitu. Ma ono na celu oświetlić i rozjaśnić całe pomieszczenie. Możemy tutaj wyróżnić lampy sufitowe czy żyrandole, które świecą tak, że docierają 'wszędzie'. Ich blask pada na wszystkie kąty naszej kuchni. Często wybieramy te, w formie wiszącej lampy – jest to najczęściej wybierana opcja. Sporo domowników decyduje się również na zamontowanie plafonu. Zamontowanie głównego oświetlenia w kuchni na środku sufitu jest świetnym i niezawodnym rozwiązaniem w przypadku kuchni zamkniętej.


Otwarta kuchnia? Inne zasady

Posiadając kuchnię otwartą musimy trzymać się innych zasad. Kuchnię połączoną z salonem oświetlimy inaczej, niż tradycyjną zamkniętą kuchnię. Tutaj, lampę należy skierować bardziej w stronę 'jadalną', czyli tam, gdzie znajduje się stół. To tam będziemy spożywać posiłki i spędzać miłe chwile z rodziną, dlatego to tam natężenie światła powinno być najwyższe. Jeżeli pomieszczenie nie jest duże to takie jedno źródło światła wystarczy. Jeżeli dysponujemy kuchnią większych rozmiarów, to zdecydowanie możemy postawić na różne rodzaje oświetlenia.


Dodatkowe oświetlenie

Dodatkowo, jeżeli nasze główne źródło światła nie wystarcza, lub nie jest wystarczająco efektowne, to warto zdecydować się na dodatkowe lampy. Fajny efekt uzyskamy wykorzystując lampy dekoracyjne. Producenci wychodzą naprzeciw naszych oczekiwań i dostępny asortyment jest naprawdę ogromny. Ilość wzorów i kolorów jest tutaj nieograniczona. Bez względu na to, w jakim stylu urządziłeś kuchnię, to z pewnością znajdziesz pasujące do niej lampy.


Oświetlenie – rzecz najważniejsza!

Oświetlenie kuchni to nie tylko poczucie bezpieczeństwa i zwiększenie komfortu pracy, to również oryginalny dodatek do Twojego wnętrza. Na główne źródło światła najlepiej wybrać żyrandol lub plafon – świetnie oświetlą Twoją kuchnię. Dodatkowo, warto doświetlić kuchenną przestrzeń dekoracyjnymi lampami.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Shabby Chic w kuchni


Marzysz o romantycznej, pełnej ciepła i kobiecego pierwiastka kuchni? Spróbuj...

Praktyczne oświetlenie kuchni – gdzie zamontować lampy?


Oświetlenie kuchni może w znaczący sposób wpłynąć na optyczny odbiór wnętrza, na...

Kuchnia w angielskim stylu


Marzysz o spokojnym, pełnym ciepła, pozytywnie nastrajającym wnętrzu? Pragniesz...