Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Co warto wiedzieć podczas urządzania kuchni?

Porady


Co warto wiedzieć podczas urządzania kuchni?

Nie da się ukryć, że urządzanie kuchni nie należy do najłatwiejszych zadań – zwłaszcza w przypadku osób, które o aranżacji wnętrz nie mają zielonego pojęcia. W kuchni musimy połączyć ze sobą kilka ważnych elementów – nie jest tak łatwo, jak w przypadku salonu. Powinno być wygodnie, funkcjonalnie a do tego wszystkiego – ładnie. Ponadto, sprzętu AGD też nie możemy rozmieścić od tak – wszystko musi mieć sens. Złe ustawienie urządzeń gospodarstwa domowego może zmienić codzienne gotowanie w prawdziwy koszmar. W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam na co warto zwrócić uwagę podczas urządzania kuchni.

Na zdjęciu: Studio Mebli Vente

Najważniejsza jest przestrzeń!

 

Nie ma co ukrywać – w każdej kuchni, bez względu na rozmiar najważniejsza jest przestrzeń oraz tak zwane pole do manewrów. Nie sztuką jest rozsądnie urządzić ogromną kuchnię – a dobrze zagospodarować pomieszczenie mniejszych rozmiarów. Dobra ergonomia jest tutaj podstawą. Kuchnia jest najczęściej eksploatowanym pomieszczeniem w całym domu. To tutaj przygotowujemy posiłki i je spożywamy, odrabiamy lekcje z dziećmi i pracujemy. To właśnie komfort oraz wygoda w kuchni jest najważniejsza. Jeśli praktycznie urządzimy naszą kuchnię, to z pewnością przeniesie się to na przyjemność z gotowania. Dobre ustawienie i rozmieszczenie poszczególnych urządzeń z pewnością pozwoli nam zaoszczędzić też sporo czasu i nerwów. Nieodpowiednie umieszczenie urządzeń przyczyni się do długich wędrówek podczas gotowania – taka kuchnia jest po prostu niewygodna i mało funkcjonalna – aż odechciewa się gotować.

 

Odległość i lokalizacja sprzętów AGD

 

Istotna jest nie tylko lokalizacja, ale również odległości pomiędzy poszczególnymi sprzętami. Tak naprawdę, jeśli zastosujemy optymalne odległości to zapewnimy sobie większy komfort podczas pracy w kuchni. Ponadto, przyczyni się to również do lepszego wykorzystania przestrzeni.

 

Projektanci oraz dekoratorzy podczas urządzania naszych kuchennych wnętrz kierują się pewnymi 'złotymi' zasadami, które zdają egzamin na piątkę. Przede wszystkim lodówka, powinna znajdować się maksymalnie 210 centymetrów od zlewu. Zlewozmywak i kuchnię grzewczą powinna dzielić podobna odległość. Oczywiście warto te wszystkie wielkości i odległości dopasować przede wszystkim do siebie i do swojej kuchni. Zasada jest jedna – ma być funkcjonalnie i wygodnie. W kuchni powinniśmy czuć się komfortowo, dlatego ułożenie poszczególnych sprzętów ma nam ułatwiać życie, a nie je utrudniać.

 

Wygoda to podstawa

 

Kuchnia to nie tylko zwykłe domowe pomieszczenie – to serce domu, w którym spędzamy naprawdę sporo czasu. Idealna kuchnia powinna łączyć w sobie wygodę, funkcjonalność, bezpieczeństwo i dobrą prezencję. Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj sprzęt AGD. Korzystamy z nich kilka razy dziennie, dlatego warto zadbać o ich odpowiednie rozmieszczenie. Ma być wygodnie i komfortowo i tym powinniśmy się kierować.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak ostrzyć noże kuchenne?


Ciężko wyobrazić sobie kuchnię bez noży. Dzięki nim możemy pokroić owoce, warzywa...

Mała kuchnia w lustrzanym odbiciu


Małe kuchnie mają zarówno frustrujące wady, jak i wartościowe zalety. Pewne...

Kuchnia w stylu klasycznym


Klasyczne wnętrza przez lata cieszą oko uniwersalnym pięknem. Przestronne i eleganckie...