Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Czy warto zamontować młynek w zlewie

Porady


Czy warto zamontować młynek w zlewie

Tak już jest, że z roku na rok produkujemy coraz większe ilości śmieci. Powinniśmy dbać o nasze środowisko – segregować śmieci, wyłączać światło, gdy nie jest potrzebne oraz zakręcać wodę podczas mycia zębów. Temat dzisiejszego artykułu wiąże się z segregacją śmieci, a dokładniej dotyczy pozbywania się odpadów organicznych. Wszyscy wiemy, że wyrzucanie śmieci do poszczególnych koszy przyczynia się do ochrony naszego środowiska. Okazuje się, że zamontowanie młynka w zlewie może pomóc nam w szybki (i bezpieczny) sposób pozbyć się odpadów. W ten sposób znacznie zmniejszymy ilość produkowanych śmieci, które lądują na wysypiskach.

Na zdjęciu: Studio Mebli Kamstol

Odpady organiczne to nic innego jak resztki jedzenia. Jeśli ktoś ma psa, kota lub gospodarstwo, to wie jak się takich śmieci pozbyć. Problem pojawia się, gdy nie mamy komu ich dać. Wyrzucamy je do kosza, wraz z innymi śmieciami. Po kilku dniach, odpady organiczne czuć w całym mieszkaniu i nawet po opróżnieniu kosza nieprzyjemny zapach pozostaje. Jak w takim razie sprytnie pozbyć się tego typu odpadów? Z pomocą spieszy młynek!

 

Młynek w zlewie – gdzie go zamontować?

 

Coraz więcej osób decyduje się na montaż młynka w swoim zlewie. Nie ma co się dziwić – nie jest to skomplikowane, a ułatwia segregację śmieci i znacznie zmniejsza ich ilość. Młynek do odpadów montowany jest w odpływie zlewu. Koniec z nieprzyjemnym wyciąganiem resztek jedzenia, które tam się zatrzymują. Nie tylko zmniejszamy w ten sposób ilość produkowanych śmieci, ale też pozbywamy się nieprzyjemnych zapachów. Młynek mieli odpady organiczne i odprowadza je do kanalizacji.

 

Jak działa młynek do odpadów?

 

Czasem proste rzeczy działają najlepiej – tak też jest w tym przypadku. Działanie młynka jest banalnie proste. Zamontowany jest przy odpływie oraz podłączony do prądu. W żaden sposób nie blokuje odpływu i nie przeszkadza podczas mycia naczyń. Zlew wygląda i działa tak samo jak wcześniej.


Młynek to urządzenie, którym sami sterujemy. Włączamy go, kiedy jest to konieczne i wtedy wszystkie resztki po obiedzie 'znikają'. Włącznik możemy zamontować w dowolnym miejscu w kuchni. Z doświadczenia wiemy, że najlepiej umieścić go w pobliżu zlewu – obok lub tuż pod nim, aby wygodnie się z niego korzystało. Młynek do odpadów można zamontować do każdego zlewu. Nieważny jest rozmiar, wygląd i wielkość – młynek montowany jest pomiędzy odpływem, a rurą kanalizacyjną. Jedyne o czym należy pamiętać, to odpowiednia szerokość odpływu. Nie może mieć mniej niż 3,5 cala – gdyż może dojść do drożności rur. Bardzo ważne jest ,aby nie doprowadzić do 'zaklinowania' się odpadów. Dlatego też, w czasie korzystania z młynka trzeba włączyć zimną wodę. Dzięki niej, odpady szybciej dotrą do odpływu.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Pyroliza i kataliza, czyli piekarnik który sam się...


Nie ma się co czarować, postęp techniki coraz bardziej ułatwia nam życie. Sprzęty i...

Zlewozmywak lubi zmywać


Żadna kuchnia nie może się bez niego obejść. Jest mało widoczny, ale jednak...

Jak pozbyć się mrówek z kuchni?


Mrówki w domu potrafią być naprawdę uciążliwe. Grasują w naszych kuchniach i...