Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Z serii doradzamy – gdzie najlepiej ustawić...

Porady


Z serii doradzamy – gdzie najlepiej ustawić zlew?

Nie da się ukryć, że kuchnia – jeśli chodzi o aranżację wnętrza jest dość wymagającym pomieszczeniem. Tutaj wszystko się liczy – i to, gdzie ustawimy meble, gdzie będzie znajdować się lodówka, jak i wysokość i szerokość blatu roboczego – wszystko ma znaczenie. Idealna kuchnia powinna być wygodna, bezpieczna, ergonomiczna a do tego ładna. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale jedną z ważniejszych kwestii jest umieszczenie zlewozmywaka. Musimy to powiedzieć – zlew jak zlew – nie jest najpiękniejszą częścią naszej kuchni, dlatego warto zastanowić się nad jego umiejscowieniem. Nie da się z niego zrezygnować – nawet jeśli mamy zmywarkę, dlatego dziś podpowiemy wam gdzie możecie go umieścić! Zapraszamy do czytania.

Na zdjęciu: Studio Mebli Zoya

Najważniejsza jest wygoda – czyli idealne miejsce dla twojego zlewu

 

Tak naprawdę, miejsce naszego zlewu powinno być uzależnione od wielkości oraz kształtu naszego kuchennego pomieszczenia. Miejsce, w którym znajdzie się zlew jest cały czas narażone zachlapania, dlatego nie powinniśmy umieszczać go w pobliżu płyty grzewczej. Powinniśmy również unikać sąsiedztwa z instalacją elektryczną – w ten sposób możemy narazić się na niebezpieczeństwo. Musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę zasady BHP oraz komfort naszej pracy. Ze zlewu będziemy korzystać kilkanaście razy w ciągu dnia, dlatego musimy zadbać o to, aby dostęp był do niego wygodny.

 

Propozycja pierwsza – zlewozmywak pod okno

 

Umiejscowienie zlewu tuż pod oknem jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Jest to opcja, którą poleca niemalże każdy architekt czy projektant, dlaczego? Takie rozwiązanie to ogromna wygoda! W czasie zmywania możemy zrelaksować się patrząc przed siebie, możemy mieć na oku bawiące się na polu dzieci – dlatego jest to częsta opcja w domkach jednorodzinnych. Ponadto, wokół zlewu często gromadzi się wilgoć, której możemy się łatwo pozbyć, gdy tylko otworzymy okno.

 

Propozycja druga – centralne miejsce w kuchni

 

Coraz więcej osób, decyduje się na centralne umiejscowienie zlewozmywaka. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie prezentuje się bardzo stylowo i nadaje naszej kuchni elegancji. Oczywiście nie bez znaczenia będzie tutaj odpowiedni typ oraz rodzaj zlewu – powinien się on dobrze prezentować. Powinien być estetyczny, nowoczesny i wyróżniać się oryginalnym designem.

 

Propozycja trzecia – zlewozmywak do kąta

 

Jeśli oba poprzednie warianty nie przypadły nam do gustu, to zawsze możemy umieścić nasz zlew w kącie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą obnosić się z tym urządzeniem. Tutaj świetnie sprawdzą się zlewozmywaki narożne – nie zajmą zbyt dużo miejsca a dodatkowo, będą się dobrze prezentować.

Komentarze


5.00/5 2 2
5
Grzegorz

Moim zdaniem zlew powinien być zaraz koło lodówki, aby można było świeże rzeczy wyjmować i przemywać. Obok blat do krojenia i przyrządzania dań a na końcu kuchenka. Myślę, że to optymalne ułożenie.


5
Ula

Ja swój zlewozmywak mam prawie zaraz obok lodówki, dzięki temu wyciągając różne warzywa czy owoce, mogę je szybko obmyć i już są przygotowane zaraz obok do krojenia. Na końcu znajduje się płyta indukcyjna, na której przygotowuje całe danie.

Zobacz również


Podstawowe zasady pielęgnacyjne – bateria i zlewozmywak w...


Nie da się ukryć, że kuchnia należy do najczęściej używanych pomieszczeń w całym...

Na jakiej wysokości odpływ pod zlewozmywak?


Instalacja wodno-kanalizacyjna to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni, dlatego...

Zlew ceramiczny czy stalowy?


W dobie wszechobecnych zmywarek może się to wydawać dziwne, ale mimo wszystko wygodny...