Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Na widoku czy w ukryciu? Czyli wybieramy miejsce...

Porady


Na widoku czy w ukryciu? Czyli wybieramy miejsce na zlew

Oprócz tego, gdzie i jak ustawimy meble w kuchni dość istotną kwestią jest również umieszczenie zlewozmywaka. Powiedzmy sobie szczerze – zlew nie należy do niezbyt atrakcyjnej części naszej kuchni. Nieco psuje estetykę pięknych, nowoczesnych mebli – szczególnie zlew pełen brudnych naczyń. Taki widok zniechęca i odstrasza, szczególnie jeżeli nasza kuchnia jest połączona z salonem. Warto więc zastanowić się nad odpowiednim ulokowaniem naszego zlewozmywaka. Jest to element obowiązkowy każdej kuchni, dlatego nie możemy całkowicie z niego zrezygnować, ale możemy odpowiednio go ulokować.

Na zdjęciu: Studio AK

Przede wszystkim wygoda

O miejscu umieszczenia naszego zlewu powinno zadecydować przede wszystkim metraż oraz kształt naszej kuchni. Kuchnia powinna być wygodna, bezpieczna i funkcjonalna – dlatego rozmieszczenie poszczególnych jej elementów jest sporym wyzwaniem. Zlewozmywak to miejsce, gdzie nieustannie chlapiemy wodą, dlatego nienajlepszym miejscem będzie umieszczenie go tuż obok płyty grzewczej. Bliski kontakt z instalacją elektryczną również jest niewskazany – narażamy się w ten sposób na niebezpieczeństwo. Musimy brać pod uwagę wymogi BHP oraz własne bezpieczeństwo i komfort pracy w naszej kuchni. Zlewozmywak należy umieścić w takim miejscu, abyśmy mogli swobodnie się do niego dostać, bez względu na to, czy w kuchni będzie panował porządek czy nie. Dostęp do zlewu powinien być komfortowy w każdych okolicznościach.


Pod oknem

Najbardziej popularnym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o umiejscowienie zlewozmywaka jest umieszczenie go pod oknem. Ten motyw jest polecamy nawet przez architektów, którzy takie rozwiązanie argumentują przede wszystkim dużą wygodą. Podczas mycia naczyń, możemy podziwiać widoki za oknem. Możemy w ten sposób kontrolować dzieci bawiące się w ogródku, dlatego takie rozwiązanie najczęściej wykorzystywane jest w domkach jednorodzinnych. Miejsce, w którym znajduje się zlew gromadzi się wilgoć – jej nadmiaru można się łatwo pozbyć otwierając okno.


Bardziej stylowo, czyli zlew na widoku

Centralne miejsce w kuchni również może okazać się dobrym 'domkiem' dla naszego zlewozmywaka. Takie rozwiązanie prezentuje się elegancko i stylowo, pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni typ i rodzaj zlewu. Jeżeli decydujemy się na umieszczenie zlewu na widoku, to musi się dobrze prezentować. Zmywak powinien być nowoczesny, estetyczny, o oryginalnym designe.


Do kąta

Jeżeli nie chcemy wydawać fortuny na gadżeciarski zlew, nie mamy w kuchni okna to możemy 'wysłać zlew do kąta'. Jeżeli pragniemy ukryć nasz zlew dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie go w rogu. Tutaj świetnie sprawdzą się zmywaki narożne – będą dobrze się prezentować i nie zajmą niepotrzebnie dużo miejsca.


Wybór należy do Ciebie

Dla jednych zlew jest miejscem, którym należy się chwalić, inni wolą mieć go z boku. Wszystko zależy od naszego gustu i preferencji. W kuchni ma być nam przede wszystkim wygodnie. Powinniśmy mieć stały, nieograniczony dostęp do zlewu, ponieważ jest on używany kilkadziesiąt razy dziennie. Warto umieścić go w takim miejscu, aby nas nie organiczał.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Przydatne w kuchni sprzęty AGD


Dobrze dobrany sprzęt AGD znacznie usprawnia wykonywanie kuchennych prac, czyli tak...

Czyste rury, czyli jak udrażniać odpływ zlewozmywaka?


Czysty, lśniący i pachnący zlewozmywak to podstawa każdej kuchni. Trudno sobie...

Odrobina luksusu w kuchni czyli zlewozmywak granitowy


Kuchnia to już nie tylko miejsce służące do przygotowywania posiłków. Kuchnia...