Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Na widoku czy w ukryciu? Czyli wybieramy miejsce...

Porady

Na widoku czy w ukryciu? Czyli wybieramy miejsce na zlew

Ulubione1

Oprócz tego, gdzie i jak ustawimy meble w kuchni dość istotną kwestią jest również umieszczenie zlewozmywaka. Powiedzmy sobie szczerze – zlew nie należy do niezbyt atrakcyjnej części naszej kuchni. Nieco psuje estetykę pięknych, nowoczesnych mebli – szczególnie zlew pełen brudnych naczyń. Taki widok zniechęca i odstrasza, szczególnie jeżeli nasza kuchnia jest połączona z salonem. Warto więc zastanowić się nad odpowiednim ulokowaniem naszego zlewozmywaka. Jest to element obowiązkowy każdej kuchni, dlatego nie możemy całkowicie z niego zrezygnować, ale możemy odpowiednio go ulokować.

Przede wszystkim wygoda

O miejscu umieszczenia naszego zlewu powinno zadecydować przede wszystkim metraż oraz kształt naszej kuchni. Kuchnia powinna być wygodna, bezpieczna i funkcjonalna – dlatego rozmieszczenie poszczególnych jej elementów jest sporym wyzwaniem. Zlewozmywak to miejsce, gdzie nieustannie chlapiemy wodą, dlatego nienajlepszym miejscem będzie umieszczenie go tuż obok płyty grzewczej. Bliski kontakt z instalacją elektryczną również jest niewskazany – narażamy się w ten sposób na niebezpieczeństwo. Musimy brać pod uwagę wymogi BHP oraz własne bezpieczeństwo i komfort pracy w naszej kuchni. Zlewozmywak należy umieścić w takim miejscu, abyśmy mogli swobodnie się do niego dostać, bez względu na to, czy w kuchni będzie panował porządek czy nie. Dostęp do zlewu powinien być komfortowy w każdych okolicznościach.


Pod oknem

Najbardziej popularnym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o umiejscowienie zlewozmywaka jest umieszczenie go pod oknem. Ten motyw jest polecamy nawet przez architektów, którzy takie rozwiązanie argumentują przede wszystkim dużą wygodą. Podczas mycia naczyń, możemy podziwiać widoki za oknem. Możemy w ten sposób kontrolować dzieci bawiące się w ogródku, dlatego takie rozwiązanie najczęściej wykorzystywane jest w domkach jednorodzinnych. Miejsce, w którym znajduje się zlew gromadzi się wilgoć – jej nadmiaru można się łatwo pozbyć otwierając okno.


Bardziej stylowo, czyli zlew na widoku

Centralne miejsce w kuchni również może okazać się dobrym 'domkiem' dla naszego zlewozmywaka. Takie rozwiązanie prezentuje się elegancko i stylowo, pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni typ i rodzaj zlewu. Jeżeli decydujemy się na umieszczenie zlewu na widoku, to musi się dobrze prezentować. Zmywak powinien być nowoczesny, estetyczny, o oryginalnym designe.


Do kąta

Jeżeli nie chcemy wydawać fortuny na gadżeciarski zlew, nie mamy w kuchni okna to możemy 'wysłać zlew do kąta'. Jeżeli pragniemy ukryć nasz zlew dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie go w rogu. Tutaj świetnie sprawdzą się zmywaki narożne – będą dobrze się prezentować i nie zajmą niepotrzebnie dużo miejsca.


Wybór należy do Ciebie

Dla jednych zlew jest miejscem, którym należy się chwalić, inni wolą mieć go z boku. Wszystko zależy od naszego gustu i preferencji. W kuchni ma być nam przede wszystkim wygodnie. Powinniśmy mieć stały, nieograniczony dostęp do zlewu, ponieważ jest on używany kilkadziesiąt razy dziennie. Warto umieścić go w takim miejscu, aby nas nie organiczał.

Zobacz również

3 sposoby na zaoszczędzenie miejsca w kuchni

3 sposoby na zaoszczędzenie miejsca w kuchni

Przechowywanie w szafkach kuchennych W szafkach kuchennych przechowujemy naczynia, akcesoria...

Zmywarka mniejsza niż zwykle, czyli zmywarka kompaktowa

Zmywarka mniejsza niż zwykle, czyli zmywarka...

Zmywarka w wersji mini to tylko 55 centymetrów! Zazwyczaj każdy sprzęt występuje w standardowych...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena