Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Mały czy duży? Czy wielkość zlewu ma...

Porady

Mały czy duży? Czy wielkość zlewu ma znaczenie?

Ulubione1

Nawet jeśli jesteśmy właścicielami małej kuchni, to niektóre jej elementy po prostu muszą się w niej znaleźć. Przykładem takiego urządzenia jest zlewozmywak. Tak naprawdę bez niego, wiele czynności kuchennych nie byłaby możliwa. Nawet jeśli mamy zmywarkę i to z jej pomocą myjemy większość brudnych naczyń, to zlew i tak jest niezastąpiony. Myjemy w nim ręce, żywność, a także większe naczynia, których nie można myć w zmywarce. Dziś zastanowimy się jakie zlewozmywaki są dostępne na rynku i czy ich rozmiar ma znaczenie...

Zlewozmywak – tutaj liczy się estetyka
Kiedyś rola zlewu w kuchni była jedna i sztywno określona, jednak od czasu kiedy w naszych domach zagościła zmywarka, to oblicze zlewozmywaka całkowicie się zmieniło. Zlewy nie kojarzą nam się już z górą brudnych naczyń, a z estetycznym i zawsze czystym stanowiskiem roboczym. To tutaj myjemy naczynia czy żywność. Zlew musi być już nie tylko praktyczny – powinien też dobrze wyglądać i należycie się prezentować.

 

Zlewozmywak i sposób montażu
Na rynku dostępna jest cała masa zlewozmywaków, na początku jednak powinniśmy się skupić na rodzaju montowania. Możemy wybierać pomiędzy zlewami wbudowanymi, nakładanymi, zintegrowanymi z blatem oraz podwieszanymi. Najprostszym jeśli chodzi o montaż rozwiązaniem są zlewozmywaki nakładane. Wystarczy je tylko nałożyć na szafkę i gotowe. Najbardziej popularnym rozwiązaniem są zlewy wbudowane – czyli takie, które umieszcza się w otworze blatu. Najtrudniejsze są zlewy podwieszane od dołu – jednak po dość skomplikowanej 'aplikacji' możemy cieszyć się ze zlewu, który jest łatwy do utrzymania w czystości.

 

Zlewozmywak i rodzaj tworzywa
Jeśli chodzi o rodzaj tworzywa z którego zostały wykonane zlewy, to możemy wyróżnić zlewy stalowe, zlewy granitowe oraz zlewy ceramiczne. Poszczególne typy różnią się między sobą wytrzymałością oraz oczywiście wyglądem. Najdroższe, ale też najbardziej wytrzymałe są zlewozmywaki ceramiczne.

 

Zlewozmywak – jego wielkość i kształt
Jak już wybierzemy sposób montażu i materiał z którego ma być wykonany nasz zlew do kuchni, to przechodzimy do rozmiarów. Na rynku znajdują się zarówno proste zlewy jednokomorowe, jak i modele bardziej rozbudowane. Wielkość zlewu powinniśmy dopasować do ilości domowników oraz wielkości naszej kuchni. Zlewozmywak ma być przede wszystkim wygodny w użytkowaniu – dlatego ma być dopasowany do naszych potrzeb. Jeśli chodzi o kształt, to tutaj kierujemy się tylko i wyłącznie naszymi preferencjami. Na rynku znajdziemy kwadratowe, prostokątne, owalne i okrągłe modele – wszystko zależy od nas!

Zobacz również

Lodówka w zabudowie – czy to rozwiązanie się opłaca?

Lodówka w zabudowie – czy to rozwiązanie się...

Bez lodówki ani rusz! Lodówka to podstawa – zajmuje ona czołowe miejsce w urządzeniach, które...

Kuchnia w wiejskim stylu

Kuchnia w wiejskim stylu

Dla każdego coś innego Każdy lubi coś innego. Zapewne wśród nas są zarówno fani...
Komentarze (1)
1
Gość
Nikola
2017-10-30 15:59:52

Dokładnie, zlew obecnie pełni trochę funkcję reprezentacyjną. Z tego co zauważyłam po znajomych, to raczej wybierane są te jednokomorowe i ceramiczne.

Twój komentarz
Ocena