Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Luksus w sferze mycia – czyli zlewozmywak...

Porady


Luksus w sferze mycia – czyli zlewozmywak granitowy

Na finalny efekt naszej kuchni składa się wiele czynników. Zanim jeszcze ją urządzimy, powinniśmy dobrze się zastanowić, czy rzeczywiście wszystkie wybrane przez nas elementy będą do siebie pasować. Od kuchni wymaga się wiele. Ma być to pomieszczenie bezpieczne, wygodne, praktyczne, funkcjonalne ale musi być też ładne! W kuchni spędzamy większość wolnego czasu, dlatego warto zadbać o to, aby było to przyjemne. Zlewozmywak wydaje się mało znaczącym elementem, jednak jest to urządzenie, które zawsze jest na wierzchu. Warto więc zadbać o to, aby dobrze się prezentował. Dziś pod lupę weźmiemy najbardziej luksusowy zlewozmywak jaki istnieje, czyli zlew granitowy.

Na zdjęciu: Studio Mebli Słonex

Zlewozmywak idealny, jaki powinien być?

 

Idealny zlew powinien być solidny, praktyczny, wygodny i... ładny! Zlewozmywak powinien pasować do kuchennych mebli oraz całego klimatu, w którym urządzone jest to pomieszczenie. Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić, to zastanowić się w którym miejscu chcemy umieścić zlew. Tutaj warto trzymać się kilku zasad, aby nie popełnić błędu, który będziemy odczuwać z każdym razem, kiedy ze zlewu będziemy korzystać.

 

Musimy pamiętać, że nie należy umieszczać zlewu w pobliżu lodówki. Zdecydowanie lepiej będzie w sąsiedztwie płyty grzewczej lub piekarnika. To, gdzie umieścimy zlew bezpośrednio wpłynie na przestrzeń, która zostanie nam do przygotowywania posiłków. W czasie zakupów warto zwracać uwagę na trwałe, wytrzymałe modele, którym nie straszne będą uszkodzenia czy zarysowania. Wszystkie te wymagania spełnia zlew granitowy, dlatego przyjrzymy się mu nieco bliżej.

 

Ponadczasowy granit

 

Zlew wykonany z granitu jest wręcz idealny do kuchni, która jest dość często i bardzo intensywnie oblegana. Oprócz wysokiej odporności posiada również walory estetyczne. Zlewozmywak granitowy jest bardzo stylowy. Dzięki swojej elegancji będzie idealnym dopełnieniem kuchennej aranżacji. Taki zlew jest odporny na wszystkie uszkodzenia. Można na nim stawiać ciężkie garnki czy patelnie. Zlew z granitu jest bardzo wytrzymały i odporny na odkształcenia.

 

Inwestycja warta uwagi

 

Zlewozmywak wykonany z granitu to duża inwestycja, która szybko się zwróci. Tak naprawdę taki zlew, to najwyższa możliwa jakość. Jest to również gwarancja wygody w czasie domowych czynności. Producenci dbają o naszą wygodę, dlatego produkują zlewy granitowe odwracalne. Możemy mieć więc ociekacz po lewej lub po prawej stronie. Jest to ukłon w stronę najbardziej wymagających konsumentów. Wiele modeli zlewów granitowych posiada także otwór przelewowy, który uniemożliwia przelewanie się wody. Zlewozmywak granitowy to dodatek kuchenny o wysokim standardzie.

 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/granitowy-zlew-w-kuchni-dlaczego-warto-go-miec-2367.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/czym-usunac-przebarwienia-na-zlewie-granitowym-2734.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jak-czyscic-zlewozmywaki-z-granitu-2640.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jak-wybrac-zlew-kuchenny-2464.html

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Inteligentna lodówka: co potrafi i czy warto ją mieć?


Lodówka z wyświetlaczem i dostępem do Internetu, która pokazuje, co ma w...

Duotone - modny trend w Twojej kuchni


Trendy kuchenne ulegają nieustannym transformacjom. Każdy nadchodzący rok przynosi...

Do czego ocet jabłkowy w domu?


Ocet jabłkowy znajdzie zastosowanie nie tylko w kuchni. Pomoże podczas odchudzania,...