Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Ekspres do kawy – co powinieneś wiedzieć,...

Porady


Ekspres do kawy – co powinieneś wiedzieć, zanim kupisz

Dobra kawa to dla wielu z nas kluczowy element każdego poranka. Do jej przygotowania niezbędny jest solidny ekspres. Jak wybrać odpowiedni model tego urządzenia? Na co zwracać uwagę? Przygotowaliśmy dla Was kilka cennych porad.

Na zdjęciu: Studio Loranty

Funkcjonalność w nowoczesnych modelach

Ekspresów jest na chwilę obecną cała masa. Można przebierać w maszynach zróżnicowanych pod względem cenowym, jakościowym oraz bajerów, w jakie wyposażają je producenci. Wygodniccy z pewnością powinni przyjrzeć się bliżej automatom posiadającym wyjmowane pojemniki na wodę, co pozwoli na zapewnienie maksymalnego komfortu użytkowania ekspresu. Przydatną funkcją jest także zaopatrzenie maszyny w filtr zatrzymujący chlor. Dzięki temu będziemy mogli wlewać do zbiornika ekspresowego zwyczajną kranówkę, niekoniecznie wcześniej przegotowywaną czy kupną wodę mineralną. By nie marnotrawić kawy, nie brudzić urządzenia oraz nie rozlewać napoju sprawdzi się w praktyce model z dozownikiem wody. Wtedy bez problemu dostosujemy odpowiednie proporcje składników na małą czarną, a to gwarantuje jej idealne wykonanie i najlepszy smak. Innowacyjne sprzęty posiadają również programatory czasowe, co jest mechanizmem inteligentnym umożliwiającym automatyczne robienie kawy o określonej godzinie – na przykład co dzień o porze naszego wstawania, po śniadaniu czy na podwieczorek. Również w nowocześniejszych maszynach odnajdziemy opcje regulacji mocy, która pozwoli na zwiększanie bądź zmniejszanie intensywności przygotowywanego naparu. Tym samym, kiedy brak nam energii możemy wyregulować ekspres tak, aby przyrządził nam stawiającą na równe nogi „kosę", a gdy chcemy napić się do towarzystwa, wystarczy zmienić ustawienia urządzenia i moc naparu będzie mniejsza. Sprawdzającym się w praktyce rozwiązaniem jest też zastosowanie odpowietrzacza. W ten sposób ekspres nie ulega zawilgoceniu, a w konsekwencji na dłuższy czas pozostaje w dobrym stanie.

Odpowiednie czyszczenie niezbędne

By ekspres do kawy pełnił swoje funkcje jak należy, musimy zatroszczyć się przede wszystkim o jego odpowiednią pielęgnację. W tym celu nie eksperymentujmy samodzielnie, ale poczytamy informacje, które zawarte zostały w instrukcji zamieszczonej przez producenta. Zgodnie z zaleceniami wytwórcy, należy wymieniać w odpowiednich odstępach czasowych wodę w zbiorniku oraz precyzyjnie czyścić pojemnik, w jakim znajduje się kawa. Pamiętajmy o niedobieraniu przypadkowych środków myjących, ale zwłaszcza delikatnych, nie chemicznych preparatów przeznaczonych ściśle do doprowadzania do ładu właśnie ekspresów. Konieczne jest także mycie ekspresu ręcznie, a nie mechanicznie. Nie zaleca się umieszczanie urządzenia czy też jego części składowych w zmywarce. Raz na jakiś czas wymagane jest również usuwanie kamienia gromadzącego się w pojemniku na wodę.

 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/ekspres-do-kawy-do-biura-3048.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/dlaczego-warto-kupic-automatyczny-ekspres-do-kawy-2449.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/odkamienianie-ekspresu-jak-zrobic-to-poprawnie-3115.html

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak wybrać odpowiednią suszarkę do naczyń?


Zmywarki do naczyń na dobre zadomowiły się we współczesnych kuchniach i właściwie...

Drewno niejedno ma imię


Naturalne piękno, specyficzny klimat, plastyczność. Tymi i wieloma innymi cechami...

Jak wybrać maszynkę do mięsa?


Myli się ten, kto sądzi, że mielone kotlety, pasztety itp. odeszły już dawno w...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności