Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Ekspres do kawy do biura

Porady


Ekspres do kawy do biura

Ekspres to nie bez przyczyny podstawowe wyposażenie biura. Chwila na kawę daje wytchnienie podczas intensywnego dnia pracy i dodaje energii do podejmowania kolejnych wyzwań, a spotkania przy ekspresie integrują zespół pracowników.

Na zdjęciu: Studio mebli Jurimex

Jaki ekspres do biura?

 

Profesjonalne ekspresy do kawiarni czy do restauracji nie będą dobrym wyborem nawet do dużego biura. A to z jednego prostego powodu – są zbyt trudne w obsłudze, a przygotowywanie w nich kawy zabiera zbyt dużo czasu. Ekspres biurowy powinien być łatwy w obsłudze, ale solidny – z pewnością bowiem będzie dość intensywnie użytkowany. A ponieważ z urządzenia korzystać będzie większa liczba osób – o różnych gustach i preferencjach, ekspres powinien serwować różnego rodzaju kawy czarne i mleczne, by wszystkim dać możliwość przyrządzenia ulubionego napoju.

 

Ekspres do kawy do biura - jaki kupić?

 

Ekspresy biurowe występują w różnych wariantach, dlatego wybór tego, który idealnie sprawdzi się w naszym biurze wcale nie jest taki prosty. Sprawdźmy więc, co oferują nam producenci ekspresów dedykowanych dla biur, i na co zwrócić uwagę, kupując ekspres do biura.

 

Najważniejsze cechy ekspresów do biura:

 

1. Rodzaj kawy i sposób jej przyrządzania

 

Tu do wyboru mamy kilka opcji:

  • ekspres przelewowy – pozwoli na szybkie przygotowanie czarnej kawy mielonej, którą możemy później uzupełnić o mleko. To podstawowe urządzenie, które będzie dobrym wyborem do małych biur, w których pracownicy mają podobne upodobania, jeżeli chodzi o kawę,
  • automatyczny ekspres ciśnieniowy – to bardziej zaawansowane urządzenia, które dają nam znacznie więcej możliwości, niż przygotowanie czarnego espresso. Wśród ekspresów ciśnieniowych wyróżniamy:
  •  
  • ekspresy z młynkiem do kawy ziarnistej – możemy wsypać do nich dowolny rodzaj kawy ziarnistej. Tego typu ekspresy często też wyposażane są w system spieniania mleka, dzięki czemu przyrządzą dla nas nie tylko espresso czy café americano, ale również cappuccino, café latte czy latte macchiato.
  • ekspresy na kapsułki – są łatwe w czyszczeniu i obsłudze. Z reguły cechują się także cichą pracą. Do przyrządzenia kawy musimy jednak korzystać wyłącznie z kapsułek oferowanych nam przez producenta ekspresu. Wybór jest więc mocno ograniczony.

 

2. Wydajność ekspresu do kawy i pojemność zbiorników

 

Im większy zbiornik na kawę, tym rzadziej będziemy musieli go uzupełniać. W końcu w pracy nie chcemy tracić czasu na ciągłe przesypywanie kawy z torebki do pojemnika. Dobrze jest także, gdy ekspres biurowy ma odpowiednio duży pojemnik na odpady. W małym biurze wystarczające będzie urządzenie, w którym zbiornik na zużytą kawę pomieści 15 porcji, w większym lepiej sprawdzi się taki na ok. 40 porcji. Dodatkowo, jeżeli nie mamy możliwości bezpośredniego podłączenia ekspresu do instalacji do wody, wybierzmy model o pojemnym zbiorniku na wodę.

 

3. System spieniania mleka

 

Rozpatrując zakup ekspresu do kawy do biura pod kątem systemu spieniającego mleko, do wyboru mamy trzy warianty:

  • dysza spieniająca – to rurka, z której wydostaje się para pod ciśnieniem. Pod dyszę przystawiamy naczynie z mlekiem, które zostaje podgrzewane i napowietrza się, zamieniając się w piankę,
  • system cappuccintore – tak wyposażony ekspres będzie zaciągał odpowiednią porcję mleka poprzez gumowy wężyk, który umieszczamy bezpośrednio w butelce lub kartonie z mlekiem. Mleczna pianka trafi wprost do podstawionej filiżanki,
  • ekspres ze zbiornikiem na mleko – będzie najprostszy w obsłudze. Wystarczy raz na jakiś czas uzupełnić pojemnik.

 

4. Łatwość obsługi i czyszczenia

 

Ekspres biurowy powinien być prosty w obsłudze, wręcz intuicyjny. Inaczej będzie raczej zniechęcał do codziennego z niego korzystania. Poza tym, powinien oferować automatyczne procesy odkamieniania i płukania, by jego utrzymanie w czystości było bezproblemowe.

 

Ekspresy do kawy

 

Kącik kawowy w biurze – jak zaaranżować?

 

Jeżeli w firmie nie mamy do dyspozycji kuchni, w której możemy zainstalować ekspres do kawy, przydatna będzie szafka pod ekspres, na której ustawimy nasze urządzenie. Może być to specjalnie dedykowany do tego mebel albo każda inna szafka, która pomieści ekspres i inne niezbędne akcesoria i produkty. Jakie? Przede wszystkim naczynia, takie jak filiżanki, kubki czy wysokie szklanki do café latte, i sztućce – mniejsze i większe łyżeczki. Ponadto przyda się także miejsce na przechowywanie cukierniczki i zapasu cukru, kawy i mleka oraz słodyczy, którymi możemy poczęstować naszych gości, takie jak czekoladki albo ciastka. W biurowym kąciku kawowym dobrze jest też ustawić czajnik, który da nam możliwość przygotowania herbaty.

 

Ekspres do kawy do biura – kupno czy wynajem?

 

Alternatywą dla kupna ekspresu do biura jest jego wynajem. Ekspres do biura możemy wziąć w dzierżawę albo w leasing. Z reguły w ramach takiej usługi – poza samym urządzeniem – otrzymamy też usługę montażu i konserwacji urządzenia. Możemy też liczyć na profesjonalną pomoc w razie usterki. A czy możliwe jest wliczenie w koszty prowadzenia działalności zakupu bądź dzierżawy ekspresu do kawy, a także samej kawy i dodatków, które wykorzystujemy do jej przygotowania? Opinie, jakie możemy na ten temat znaleźć w sieci, są różne. My jednak powołujemy się na interpretację Ewy Pasiecznej, biegłej rewident, która m.in. pracowała jako kontroler w urzędzie kontroli skarbowej:

 

Niezależnie do tego, czy kawa/herbata jest spożywana przez pracowników czy klientów podmiotu gospodarczego, wydatki poniesione na jej zakup oraz kupno lub dzierżawę urządzeń niezbędnych do przyrządzenia napoju (ekspres do kawy, spieniacz do mleka itp.) uprawniają do zaliczenia w koszty uzyskania przychodów firmy oraz odliczenia podatku naliczonego VAT.”

Ewa Pasieczna, biegły rewident, prezes zarządu S&P Audyt

Źródło: https://www.eden.pl/blog/specjalista-radzi-jak-rozliczyc-zakup-ekspresu-i-kawy-do-firmy

 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/dlaczego-warto-kupic-automatyczny-ekspres-do-kawy-2449.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jak-dbac-o-ekspres-do-kawy-2405.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/sprzet-agd/sprzet-do-zabudowy/praktyczne-rozwiazanie-ekspres-do-kawy-do-zabudowy-1038.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/ekspres-do-kawy-do-biura-3048.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/ekspres-do-kawy-co-powinienes-wiedziec-zanim-kupisz-1309.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/odkamienianie-ekspresu-jak-zrobic-to-poprawnie-3115.html

Studio Chęcik
Studio Chęcik
Studio Darex
Studio Darex
Studio Kamela
Studio Kamela
Studio Pio-Mar
Studio Pio-Mar
Studio Pro Kuchnie
Studio Pro Kuchnie
Studio Strefa na Wymiar
Studio Strefa na Wymiar

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak stworzyć kuchnię z częścią wypoczynkową?


Kuchnia to pomieszczenie, które na co dzień kojarzymy przede wszystkim z...

Innowacja w kuchni. Lightboard Frames by Franke


Nowoczesna kuchnia to wnętrze komfortowe, piękne i dobrze zorganizowane, ale przede...

Herbata przechowana


Odpowiednie przechowywanie żywności, przypraw, a przede wszystkim herbaty to podstawa...