Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Ręczny czy elektryczny? Jaki spieniacz do mleka...

Porady


Ręczny czy elektryczny? Jaki spieniacz do mleka wybrać?

Jesteś miłośnikiem kawy i nie wyobrażasz sobie tego aromatycznego napoju bez mlecznej pianki? Do uzyskania takiego efektu będziesz potrzebować ekspresu do kawy, wyposażonego w dyszę spieniającą. Możesz również skorzystać z dużo tańszej alternatywy, jaką jest spieniacz do mleka. To niewielkie urządzenie dostępne jest na rynku w kilku wariantach, dzięki czemu możesz spienić mleko ręcznie lub automatycznie. Jaki spieniacz najlepiej sprawdzi się w domu?

Spieniacz ręczny

 

Ręczne spieniacze do mleka to zdecydowanie najpopularniejsze i najtańsze spieniacze dostępne w sklepach. Są one bardzo proste pod względem konstrukcyjnym – to najczęściej zwykły plastik, zakończony sprężynką, której zadaniem jest spienianie mleka. Ich największą zaletą jest lekkość, poręczność i mały rozmiar, dzięki czemu są wygodne w użytkowaniu i bez problemu zmieszczą się w każdego szufladzie. Tego typu modele zasilane są bateriami AA, dlatego należy pamiętać o ich systematycznej wymianie, w przeciwnym razie mogą się wyczerpać w najmniej spodziewanym momencie.

 

Spieniacz tłokowy

 

Drugi rodzaj spieniaczy do mleka to modele tłokowe. Składają się one z pojemnika szklanego lub stalowego, szczelnej pokrywki i ruchomego sitka spieniającego. Aby spienić mleko, wystarczy energicznie poruszać tłokiem w górę i w dół. Zaletą takich modeli jest to, że nie wymagają zasilania bateryjnego ani sieciowego, dzięki czemu można z nich korzystać w dowolnym miejscu. Spieniacze tłokowe są jednak droższe od modeli ręcznych, a sam proces spieniana mleka trwa dość długo.

 

Spieniacz elektryczny

 

Zdecydowanie najbardziej zaawansowane i najwygodniejsze w użytkowaniu są spieniacze elektryczne. Wystarczy wlać mleko do pojemnika i nacisnąć odpowiedni przycisk, a po kilku chwilach otrzymamy idealnie spienione mleko. Większość spieniaczy elektrycznych zostało dodatkowo wyposażonych w podgrzewacz do mleka, dzięki czemu otrzymamy ciepłą i puszystą piankę. Takie modele najszybciej spieniają mleko, jednak ich cena jest dużo wyższa niż spieniaczy tłokowych czy ręcznych.

 

Jaki spieniacz do mleka wybrać?

 

Wybór spieniacza do mleka powinien być podyktowany przede wszystkim naszymi upodobaniami, ale również częstotliwością picia kawy. Jeśli pijemy kawę z mlekiem tylko w weekendy, w zupełności powinien nam wystarczyć niewielki ręczny spieniacz. Natomiast, w przypadku gdy przygotowujemy kawę dla całej rodziny, warto rozważyć zakup spieniacza elektrycznego, który spienia dużą ilość mleka za jednym razem.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Solidny blat do kuchni – jaki powinien być?


Od kuchni wymaga się wiele. Nie tylko ważny jest wygląd – liczy się przede...

Remont w kuchni – tanio i elegancko


Twojemu kuchennemu wnętrzu przydałaby się metamorfoza? Chciałbyś przeprowadzić...

Prowansja w kuchni


Jeśli uwielbiasz romantyczne, przytulne, pełne ciepła i harmonii wnętrza styl...