Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady 4 sposoby na dobry ekspres do kawy – jak...
Porady

4 sposoby na dobry ekspres do kawy – jak kupować by nie żałować?

Ciężko wyobrazić sobie poranek bez świeżej, mocnej kawy. To właśnie ten czarny napój 'bogów' bardzo często stawia nas na nogi i daje 'kopa' do działania. Nawyk picia kawy pozwala nam przyzwyczajać się do tej codziennej czynności – do jej charakterystycznego smaku i zapachu, który unosi się po całym mieszkaniu. Kiedyś istniał jeden sposób na dobrą kawę – dziś, do dyspozycji mamy urządzenia, które znacznie przyspieszają proces jej przygotowywania. Teraz wystarczy tylko włączyć guzik, podstawić filiżankę i gotowe – możemy delektować się pyszną, świeżą kawą, która pobudzi nas do życia. Producenci urządzeń AGD prześcigają się z pomysłami, dodając coraz to nowsze funkcje do swoich ekspresów. Dzisiejsze ekspresy mają oryginalny designe oraz ciekawe wzory.

Na zdjęciu: Studio Mebli A&K

Ekspres kapsułkowy – alternatywa ekspresu ciśnieniowego
Ekspres kapsułkowy to urządzenie, które na rynku pojawiło się stosunkowo niedawno. Jest to sprzęt, który nie jest wymagający – wszystko zrobi sam. Tego typu ekspres nie posiada młynka – kawę dostarczamy w postaci kapsułek a urządzenie samo ją przygotowuje – wystarczy wcisnąć guzik. Ogromną zaletą tego urządzenia jest fakt, że potrafi przygotować kawę perfekcyjnie – bez względu czy wybierzemy mleczne latte, czy cappuccino – kawa zawsze będzie idealna, jak z okładki.

 

1 – weź pod uwagę pojemność zbiornika na wodę
Przed zakupem ekspresu należy bliżej przyjrzeć się pojemnikowi na wodę – a dokładniej jego objętości. Wielkość pojemnika powinna być dostosowana do liczby domowników – aby umożliwiała przygotowanie kawy dla wszystkich bez konieczności dolewania wody. Dla jednej osoby w zupełności wystarczy model, którego pojemnik na wodę mieści nawet 0,5l wody.

 

2 – Ciśnienie ekspresu – klucz do sukcesu i zadowolenia
Bardzo ważnym parametrem jest ciśnienie pod jakim pracuje nasz ekspres. Wyższe ciśnienie to gwarancja lepszej kawy – będzie ona bardziej aromatyczna i mocna. Na rynku dostępne są różne modele – wykazują one ciśnienie od 3 do 15 barów.

 

3 – estetyka wykonania
Pomimo, że mówią żeby nie oceniać książki po okładce, to w przypadku ekspresów, warto zwracać uwagę również na wygląd. Ekspres to urządzenie, które cały czas będzie stało na wierzchu. Warto wybrać model, który będzie dobrze się prezentował i pasował do kuchennej aranżacji.

 

4 – dobra, sprawdzona firma
Ekspres kapsułkowy, który wybierzemy będzie służył nam przez lata, dlatego firma nie powinna być tutaj przypadkowa. Warto postawić na sprawdzonego producenta, który zna się na rzeczy i produkuje sprzęty wysokiej jakości. Dodatkowo musimy pamiętać, że decydując się na daną markę będziemy z nią mocno związani – kapsułki z kawą będą musiały pochodzić od tego samego producenta. Warto więc przeanalizować go pod względem jakości oraz ceny.

Komentarze


5.00/5 3 3
5
Magda

W przypadku ciśnienia mamy do wyboru również takie, które działają na ciśnieniu 19 barów - te najbardziej są zbliżone do tych kawiarnianych. Im wyższe ciśnienie tym lepsza kawa i bardziej aromatyczna :)


5
Agata

Jakiś czas temu kupiłam kapsułkowy i jestem zadowolona. Fajnie, że można znaleźć duży wybór kapsułek, każdego dnia możemy pić inną kawę.


5
paulina

O coś dla mnie :D Jestem ogromnym kawoszem. Poradnik jak najbardziej mi się przyda, bo za niedługo będę kupowała ekspres do nowego mieszkania :)

Zobacz również


Wywiad z Januszem Korzyńskim


Fusion to nie tylko styl gotowania - to ekscytująca przygoda! Zwłaszcza, jeśli zabiera...

Jak dobrać układ mebli kuchennych?


Układ mebli kuchennych ma duże znaczenie zarówno dla kwestii ergonomicznych, jak...

Wyjątkowa promocja od Samsung


Już nie musisz wybierać, na co masz ochotę. Dzięki wyjątkowemu separatorowi Dual Cook...