Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Jak wybrać dobre krzesło?

Porady


Jak wybrać dobre krzesło?

Z czym kojarzy nam się kuchnia? Z dużym drewnianym stołem, pysznym jedzeniem, poranną kawą i wspólnym gotowaniem. Jest to niezwykle ciepłe pomieszczenie, w którym spędzamy mnóstwo czasu! W centralnym miejscu kuchni zazwyczaj stoi stół. Jego wielkość uzależniona jest od wielkości pomieszczenia, oraz naszych upodobań. Jeśli mamy stół, to muszą być też krzesła. Ciężko byłoby się bez nich obejść.

Na zdjęciu: Studio Mebli Top-Cezar

Krzesła to nieodłączny element stołu kuchennego

 

Naprawdę trudno byłoby sobie wyobrazić kuchnię bez krzeseł. Bez nich niemożliwe byłoby wspólne przesiadywanie przy stole i spożywanie posiłków. Kuchnia to nie tylko pomieszczenie służące do gotowania, ale również miejsce, gdzie się relaksujemy, odpoczywamy i spędzamy czas z rodziną. Posiadanie stołu i krzeseł jest wręcz obowiązkowe, aby móc w pełni cieszyć się możliwościami pomieszczenia kuchennego.

 

Jakie powinno być idealne krzesło?

 

Wszystko zależy od naszej wizji i koncepcji, a także od kuchennej aranżacji. Pamiętajmy, że każdy styl rządzi się swoimi prawami. Kuchnia powinna być urządzona ze smakiem, dlatego zadbajmy o to, aby wybrany przez nas styl został zachowany. W przypadku innych dodatków kuchennych, wybór krzesła nie powinien być przypadkowy. Krzesła w kuchni powinny pasować do naszego wnętrza i być jego uzupełnieniem. Można powiedzieć, że krzesła w kuchni są uzupełnieniem aranżacji. Powinny dobrze komponować się z pozostałymi elementami kuchennego wyposażenia i dopełniać całość wystroju kuchni.

 

Dajemy wskazówki, jak wybrać dobre krzesło

 

Wiele osób uważa, że wybór krzesła jest bardzo prosty. Tymczasem okazuje się, że jest kilka ważnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę jeszcze przed wybraniem krzeseł do kuchni. Bardzo ważną kwestią jest rozmiar krzeseł. Krzesła powinny być dobierane do stołu, a nie odwrotnie! Chodzi tutaj zarówno o wielkość, jak i stylistykę krzeseł, które muszą pod każdym kątem pasować do stołu. Każdy domownik powinien siedzieć wyprostowany, stopami sięgać do podłogi, a kolana mieć ugięte pod kątem 90 stopni, ponieważ to jest prawidłowa pozycja. Wysokość stołu oraz krzeseł powinna być dostosowana do naszych rozmiarów, jednak dla większości społeczeństwa uniwersalne rozmiary są odpowiednie. Niezwykle ważne jest określenie ile miejsca w kuchni możemy przeznaczyć na część jadalną. W przypadku mniejszej kuchni lepiej sprawdzą się bardziej subtelne krzesła, które nie będą za bardzo rzucać się w oczy. W większym pomieszczeniu kuchennym można pozwolić sobie na większe krzesła, jednak musimy pamiętać o tym, aby wyglądem pasowały one do stylistyki naszej kuchni.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Gosia

Akurat zastanawiałam się nad ilością krzeseł do mojej kuchni. Teraz już wiem!:) Pozdrawiam.

Zobacz również


4 niezastąpione urządzenia w kuchni – nasze typy


Nie ma co się oszukiwać – istnieje mnóstwo urządzeń w naszym domu,...

Fusion w kuchni. Na czym polega ten styl?


Po co wybierać między nowym a starym, kiedy można oba te trendy ze sobą umiejętnie i...

Elegancja w każdym calu, czyli szklany blat w kuchni


Szklany blat to niebanalne rozwiązanie w kuchni urządzonej zgodnie z zasadami...