Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Jak urządzić kuchnie z jadalnią

Porady


Jak urządzić kuchnie z jadalnią

W dzisiejszych czasach kuchnia z jadalnią to spory luksus. Takie miejsce jest nieocenione. Można spokojnie usiąść, zjeść czy napić się kawy. Można też odrobić lekcje z dzieciakami albo po prostu porozmawiać z przyjaciółką. Taki kącik z pewnością jest przydatny. Jest to wygodne i bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Jednak jak go urządzić? Ja stworzyć efektowną jadalnię w naszej kuchni?

Na zdjęciu: Studio Mebli Adad

Jadalnia jako idealne miejsce spotkań

 

Niezaprzeczalnie jadalnia jest tym miejscem w domu, w którym wspólnie możemy spędzać czas nie tylko w czasie posiłku, ale również podczas rozmowy przy herbacie. Bez względu na wielkość kuchni, jadalnia powinna być jej nieodłącznym elementem. Jak się zabrać za urządzanie takiego kącika jadalnego?

 

Wszystko uzależnione jest od wielkości kuchni

 

Nie da się ukryć, że w dużej mierze o wielkości naszej jadalni lub kącika jadalnego decyduje rozmiar naszego kuchennego pomieszczenia. Tak naprawdę, im więcej miejsca i wolnej przestrzeni, tym więcej możliwości. W większej kuchni zdecydowanie łatwiej nam będzie zagospodarować miejsce i zaaranżować jadalnię. W dużych kuchniach nie musimy się ograniczać co do wielkości stołu czy ilości krzeseł. Bez znaczenia jest również jego odległość od kuchennej zabudowy, ponieważ na wszystko jest miejsce. Duża kuchnia to ogromne możliwości i zero ograniczeń. Należy pamiętać, aby stół nie był za bardzo oddalony od części kuchennej. Najlepiej będzie, jeśli znajdzie się on gdzieś po środku.Jeśli chodzi o małą kuchnię, to mamy utrudnione zadanie. Nie oznacza to jednak, że całkowicie musimy zrezygnować z jadalni. Wszystko należy dobrze rozplanować.

 

Sposób na modną jadalnię

 

Już od jakiegoś czasu prawdziwym, aranżacyjnym hitem jest jadalnia znajdująca się na granicy kuchni i salonu. Jest to bardzo funkcjonalne i modne rozwiązanie. Taka opcja sprawdzi się, jeżeli oba pomieszczenia są ze sobą połączone. Stół będzie świetnym dzielnikiem sfery roboczej i sfery odpoczynku. Taka jadalnia może mieć formę stołu z krzesłami lub wyspy z hokerami. Wszystko zależy od naszych upodobań.

 

A Ty masz już swoją jadalnię?

 

Wspólne gotowanie i spożywanie posiłków z pewnością zbliża do siebie domowników. Jadalny kącik to idealne miejsce, aby w gronie rodzinnym spokojnie usiąść i zjeść pyszny obiad. Osobna strefa sprzyja wyciszeniu oraz odpoczynkowi.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Zmywarka w wersji mini – czyli zmywarka kompaktowa


Producenci sprzętu AGD chyba nigdy nie przestaną nas zaskakiwać. Wypuszczają coraz to...

Stylowe AGD jako praktyczna dekoracja kuchni


Planując aranżację swojej wymarzonej kuchni zwracamy uwagę na funkcjonalność, design...

Moda na biały stół w kuchni – hit czy kit?


Od jakiegoś czasu, jasne minimalistyczne wnętrza cieszą się ogromną popularnością....