Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Jaką kuchenkę mikrofalową kupić?

Porady


Jaką kuchenkę mikrofalową kupić?

Kuchenka mikrofalowa to jeden ze sprzętów AGD, na którego zakup decyduje się zdecydowana większość osób urządzających swoje nowe kuchnie. Jeszcze do niedawna kuchenki mikrofalowe służyły nam wyłącznie funkcją podgrzewania lub rozmrażania posiłków, dziś natomiast stały się dużo bogatsze w zakresie funkcjonalności. Warto więc przed dokonaniem wyboru sprawdzić, czym się wyróżniają poszczególne modele oraz co mają do zaoferowania nowoczesne mikrofalówki.

Na zdjęciu: Studio Mebli Spaks

Rodzaje kuchenek mikrofalowych


Zanim zaczniesz przeglądać nowatorskie parametry kuchenek mikrofalowych, przyjrzyjmy się jakie rodzaje tych sprzętów oferuje rynek. Dzięki temu łatwiej będzie ci zawęzić poszukiwania, gdyż wybrany model ma spełniać oczekiwania i potrzeby domowników w zależności od ich stylu życia i indywidualnych wymagań.

 

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje mikrofalówek:


Kuchenki mikrofalowe wolnostojące – stanowią dobre rozwiązanie, gdy kupujemy ją już do w pełni urządzonej kuchni. Dobrym pomysłem jest także zakup mikrofalówki z obudową, dzięki czemu będzie się ona lepiej prezentować i współgrać z aranżacją kuchenną.
Kuchenki mikrofalowe do zabudowy – dzięki nim można stworzyć dużo bardziej spójne wnętrze pod względem estetycznym, co jest ich wyjątkową zaletą. Za sprawą pełnej zabudowy sprzęt ten może stać się optycznie zintegrowany z meblami kuchennymi.

 

Nowoczesne mikrofalówki


Nowoczesna kuchenka mikrofalowa może nie tylko podgrzewać i rozmrażać potrawy, ale zaoferować nam o wiele więcej. Współczesne modele są wyjątkowo bogate pod względem oprogramowania i funkcjonalności, więc warto czerpać z ich dobrodziejstw. Niektóre są wzbogacone o funkcje grillowania, pieczenia, a nawet gotowania wieloetapowego. Podczas zakupu powinniśmy także zwrócić uwagę na wyposażenie. Niektóre z mikrofalówek są bowiem wzbogacone w naczynie do gotowania na parze, czyli specjalny pojemnik na wodę, który umieszczamy wewnątrz komory kuchenki mikrofalowej.

 

Rozmiar kuchenki mikrofalowej a pojemność użytkowa


Kuchenki mikrofalowe różnią się nie tylko funkcjonalnościami, ale także pojemnością i rozmiarami. O ile rozmiar należy dobrać po prostu do potrzeb rodziny i zabudowy mebli kuchennych, to nad pojemnością warto zastanowić się nieco dłużej. Rynek oferuje najczęściej kuchenki mikrofalowe o pojemności od 20 do nawet 30 litrów. Te najmniejsze służą do przygotowywania posiłków dla jednej osoby. Jeżeli zamierzasz piec porcje mięsa dla kilku osób lub preferujesz gotowanie na parze, lepszym wyborem będzie mikrofalówka o pojemności około 30 litrów. Przy czym dla małych kuchenek trzeba wygospodarować około 45 cm kuchennego blatu, a dla większych już nieco ponad 50 cm szerokości blatu.

 

Zobacz także:

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/najtansza-mikrofalowka-jak-wybrac-dobra-i-tania-kuchenke-mikrofalowa-3013.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/talerze-do-mikrofali-czyli-wszystko-co-musisz-wiedziec-o-wnetrzu-kuchenki-mikrofalowej-2996.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/sprzet-agd/mikrofalowka/kuchenka-mikrofalowa-czym-kierowac-sie-przy-wyborze-1117.html

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Oryginalna ściana w kuchni – co powiesz na przecierkę?


Jeżeli stawiamy na proste meble i jednolite kolory w kuchni nie oznacza to, że nasza...

Problemy ze stołem kuchennym


Kuchnia, prawdziwe i jedyne serce domu, miejsce pełne smakowitych aromatów i jeszcze...

Czy zmywarkę trzeba myć?


Zmywarka od kilku lat jest niezastąpiona w każdym domu. Czasy, kiedy kobiety po...