Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jaką kuchenkę mikrofalową kupić?

Porady

Jaką kuchenkę mikrofalową kupić?

Ulubione0

Kuchenka mikrofalowa to jeden ze sprzętów AGD, na którego zakup decyduje się zdecydowana większość osób urządzających swoje nowe kuchnie. Jeszcze do niedawna kuchenki mikrofalowe służyły nam wyłącznie funkcją podgrzewania lub rozmrażania posiłków, dziś natomiast stały się dużo bogatsze w zakresie funkcjonalności. Warto więc przed dokonaniem wyboru sprawdzić, czym się wyróżniają poszczególne modele oraz co mają do zaoferowania nowoczesne mikrofalówki.

Rodzaje kuchenek mikrofalowych
Zanim zaczniesz przeglądać nowatorskie parametry kuchenek mikrofalowych, przyjrzyjmy się jakie rodzaje tych sprzętów oferuje rynek. Dzięki temu łatwiej będzie ci zawęzić poszukiwania, gdyż wybrany model ma spełniać oczekiwania i potrzeby domowników w zależności od ich stylu życia i indywidualnych wymagań.

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje mikrofalówek:
Kuchenki mikrofalowe wolnostojące – stanowią dobre rozwiązanie, gdy kupujemy ją już do w pełni urządzonej kuchni. Dobrym pomysłem jest także zakup mikrofalówki z obudową, dzięki czemu będzie się ona lepiej prezentować i współgrać z aranżacją kuchenną.
Kuchenki mikrofalowe do zabudowy – dzięki nim można stworzyć dużo bardziej spójne wnętrze pod względem estetycznym, co jest ich wyjątkową zaletą. Za sprawą pełnej zabudowy sprzęt ten może stać się optycznie zintegrowany z meblami kuchennymi.

Nowoczesne mikrofalówki
Nowoczesna kuchenka mikrofalowa może nie tylko podgrzewać i rozmrażać potrawy, ale zaoferować nam o wiele więcej. Współczesne modele są wyjątkowo bogate pod względem oprogramowania i funkcjonalności, więc warto czerpać z ich dobrodziejstw. Niektóre są wzbogacone o funkcje grillowania, pieczenia, a nawet gotowania wieloetapowego. Podczas zakupu powinniśmy także zwrócić uwagę na wyposażenie. Niektóre z mikrofalówek są bowiem wzbogacone w naczynie do gotowania na parze, czyli specjalny pojemnik na wodę, który umieszczamy wewnątrz komory kuchenki mikrofalowej.

Rozmiar kuchenki mikrofalowej a pojemność użytkowa
Kuchenki mikrofalowe różnią się nie tylko funkcjonalnościami, ale także pojemnością i rozmiarami. O ile rozmiar należy dobrać po prostu do potrzeb rodziny i zabudowy mebli kuchennych, to nad pojemnością warto zastanowić się nieco dłużej. Rynek oferuje najczęściej kuchenki mikrofalowe o pojemności od 20 do nawet 30 litrów. Te najmniejsze służą do przygotowywania posiłków dla jednej osoby. Jeżeli zamierzasz piec porcje mięsa dla kilku osób lub preferujesz gotowanie na parze, lepszym wyborem będzie mikrofalówka o pojemności około 30 litrów. Przy czym dla małych kuchenek trzeba wygospodarować około 45 cm kuchennego blatu, a dla większych już nieco ponad 50 cm szerokości blatu.

Zobacz również

Oszczędna kuchnia, czyli jak płacić mniej za prąd

Oszczędna kuchnia, czyli jak płacić mniej za...

Sprawdź etykietę! Tak jak w przypadku żywności i czytania etykiet, tak również kupując...

Jaki moździerz kuchenny wybrać?

Jaki moździerz kuchenny wybrać?

Moździerz drewniany Drewniane moździerze przede wszystkim charakteryzują się atrakcyjnym...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena