Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Kuchnia w pastelach

Porady


Kuchnia w pastelach

Dawniej kuchnia była stricte pomieszczeniem roboczym. Służyła przede wszystkim do gotowania i mało kto przywiązywał uwagę do jej wyglądu. Dzisiaj, sprawa ma się zupełnie inaczej. Wszyscy zwracamy uwagę na wygląd zewnętrzny domowych pomieszczeń. Lubimy przebywać w miejscach, w których panuje miła, przytulna atmosfera. Kuchnia – podobnie jak pozostałe pokoje, powinna być odzwierciedleniem upodobań i charakterów domowników. Niektórzy preferują klasyczne wnętrza, inni sięgają po bardziej innowacyjne rozwiązania. A co powiecie na kuchnię w pastelowych barwach? Jak stworzyć przytulny klimat w jasnej kuchni z ich pomocą?

Na zdjęciu: Studio Mebli Ewro

Przeglądając katalogi z kuchennymi aranżacjami często ma się wrażenie, że czegoś im brakuje. Są to zazwyczaj surowe minimalistyczne wnętrza 'bez duszy'. Moda na jasne kuchnie trwa w najlepsze, jednak jak stworzyć w nich przytulny nastrój, który sprawi, że będzie się chciało w takich pomieszczeniach przebywać? Okazuje się, że wystarczą pastelowe dodatki, kilka zmian, by biała kuchnia nabrała łagodniejszego, bardziej rodzinnego i ciepłego charakteru.

 

Kuchnia w pastelowych barwach – hit czy kit?

 

Pastelowe barwy w kuchni da się lubić, jeśli oczywiście zachowany jest umiar. Nie chodzi o to, by pastele przejęły całe pomieszczenie. Powinny występować w formie dodatków lub pojedynczych elementów. Jeśli pastele będą występować na ścianach, frontach i w postaci sprzętów AGD, to będzie 'za słodko'. Jak więc urządzić kuchnię w pastelowych kolorach i nie przesadzić z ich ilością?

 

Pastelowe dodatki do białej kuchni

 

Biała kuchnia prezentuje się fenomenalnie – zwłaszcza, jeśli meble mają prostą, minimalistyczną formę. Chcąc jednak dobrze czuć się w takim pomieszczeniu, wszechobecną biel warto przełamać pastelami. Wystarczą proste dodatki, by ocieplić białą kuchnię i stworzyć bardziej przytulny nastrój. Jak ocieplić białe wnętrze? Krzesła – zazwyczaj nie przywiązujemy do nich większej uwagi, tymczasem mogą całkowicie zmienić wygląd naszej kuchni. Białe meble, biały stół – idealnym uzupełnieniem będą pastelowe krzesła! Jeśli takowych nie znajdziemy, możemy kupić poduszeczki lub pokrowce w jasnych barwach – będą one świetną alternatywą, którą można wciąż zmieniać! W ociepleniu białej kuchni mogą nam pomóc też pastelowe flakony, ścierki czy serwetki – pamiętaj, 'diabeł tkwi w szczegółach'. Możemy również zdecydować się na pastelowe fronty. Biała obudowa mebli w połączeniu z przodami w jasnych kolorach prezentuje się bardzo efektownie. Ożywią i odświeżą one nasze kuchenne wnętrze i będą łatwiejsze do utrzymania w czystości. Jak widzicie, aby stworzyć przyjazny nastrój w jasnej kuchni, wystarczą pastelowe dodatki. Czasem niewielkie zmiany, niosą za sobą spektakularne efekty.

 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/rozowa-kuchnia-pomysl-na-niebanalna-aranzacje-3268.html

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


4 sprawdzone sposoby na przypalone naczynia


Zapewne kiedyś każdemu, nawet najlepszemu kucharzowi zdarzyło się coś przypalić....

Nowy Odsłona Magazynu Max Kuchnie


Witajcie Kochani w 15-tym wydaniu magazynu Max Kuchnie. 15 wydań oznacza w naszej...

Zlewozmywak granitowy, czyli niezniszczalny luksus


Na efektywność i wygląd naszej kuchni składają się jej wszystkie elementy. Przed jej...