Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Meble ze sklepu czy pod wymiar? Czyli jak...

Porady


Meble ze sklepu czy pod wymiar? Czyli jak urządzić kuchnię

Podczas urządzania kuchni czy całego mieszkania czeka nas wiele ważnych decyzji. Jedną z ważniejszych kwestii są meble. Najbardziej problematycznym miejscem w całym domu jest kuchnia. Musi być ona wygodna, funkcjonalna, bezpieczna, a do tego wszystkiego – dobrze się prezentować. Jakie meble kuchenne powinniśmy wybrać? Szukać ich w sklepie a może zamówić pod wymiar? Oba rozwiązania mają zarówno mocne, jak i słabe strony – wszystkie przedstawiamy w poniższym tekście.

Na zdjęciu: Studio Mebli Janpol

Tak naprawdę, wybór powinien być uzależniony od naszych upodobań oraz potrzeb. Ważna jest również wielkość pomieszczenia, którym dysponujemy. Istotny jest również budżet. Jeśli jest dość skromny, a nasza kuchnia duża to z powodzeniem możemy zainwestować w gotowe meble ze sklepu. Wprawdzie nie będą one idealnie dopasowane do naszego pomieszczenia, jednak przy ograniczonym budżecie wychodzą one znacznie taniej. Gorzej jeśli nasza kuchnia jest mała i ma nietypowy kształt. Wąska i podłużna kuchnia, która posiada nieregularne wnęki jest dość sporym problemem. W takim wypadku najlepiej sprawdzą się meble pod wymiar. Dzięki nim, wykorzystamy całą dostępną przestrzeń i dobrze ją zagospodarujemy.

 

Gotowe meble ze sklepu – wady i zalety

 

Na gotowe meble kuchenne, które możemy znaleźć w sklepach to zazwyczaj szafki, bądź ich zestawy. Wymiary są zazwyczaj standardowe – tak, aby pasowały do każdego pomieszczenie. Niestety, nie zawsze takie typowe wymiary będą pasować do naszej kuchni, bardzo często bowiem zdarza się, że między meblami i urządzeniami powstają dziury i szpary, które nie wyglądają ani ładnie, ani estetycznie. Adaptacja gotowych sklepowych mebli nie zawsze jest możliwa – wszystko zależy od naszego kuchennego pomieszczenia. Ogromną zaletą gotowych mebli jest ich niska cena oraz łatwa dostępność. Zakupy trwają kilka minut, a już następnego dnia możemy cieszyć się nowymi meblami. Jest to tanie i szybkie rozwiązanie. Niestety, gotowe kuchnie są mniej elastyczne – musimy 'brać to co jest' i nie zawsze meble dostępne w sklepach pasują do naszego pomieszczenia.

 

Meble kuchenne na wymiar – wady i zalety

 

W przypadku mebli wykonanych pod wymiar ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia... oraz zasobność portfela. Jeśli chodzi o ceny – wszystko zależy od rodzaju wybranych materiałów oraz wielkości naszej kuchni. Jedno jest pewne – kuchnia pod wymiar jest droższa, niż gotowe meble, które możemy znaleźć w sklepach. Wszystko ma swoją cenę – idealne dopasowanie również. Wybierając meble pod wymiar możemy maksymalnie wykorzystać każdy centymetr dowolnej przestrzeni. Sami wymyślamy, jak nasza kuchnia ma wyglądać. Sami wybieramy materiały, wzory i kolory. Jeśli nie mamy wyobraźni czy możliwości, zawsze możemy zgłosić się o pomoc do projektanta lub stolarza – z pewnością nam pomoże. W kuchni pod wymiar możemy pozwolić sobie na szaleństwa, oraz zastosowanie nietypowych rozwiązań, które będą wygodne w użytkowaniu.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Aranżacja okna w Twojej kuchni!


Szczęśliwi Ci, którzy mają okno w kuchni! Dzięki niemu mamy więcej światła w...

Lodówka bezszronowa – czy warto ją kupić?


Dzisiejsze lodówki tylko z pozoru przypominają te urządzenia z czasów...

Podłoga w kuchni – jaką wybrać?


Na to, jak w efekcie finalnym będzie prezentować się nasza kuchnia składa się wiele...