Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Lodówka z kostkarką – mity na jej temat

Porady

Lodówka z kostkarką – mity na jej temat

Ulubione0

W dzisiejszych czasach zakup lodówki nie jest taki prosty jak dawniej. Żyjemy w czasach, gdzie mamy bardzo duży wybór wszystkiego – również, jeżeli chodzi o sprzęty gospodarstwa domowego. Na rynku możemy spotkać modele, które posiadają różne funkcje, różnią się między sobą rozmiarem oraz formą. Dobrze sprzedającym się urządzeniem jest chłodziarka z kostkarką. Koniec z jednorazowymi woreczkami do lodu – lodówka wszystko zrobi za ciebie. Ten typ chłodziarek jest pożądany szczególnie w okresie letnim, kiedy potrzebujemy ochłodzenia. Dziś przypatrzymy się, czy inwestycja w tego typu sprzęt naprawdę się opłaca.

Mało miejsca w środku
Tak jak wszędzie – każde rozwiązanie/sprzęt/artykuł ma zarówno fanów, jak i przeciwników. Zwolennicy wychwalają, a ci drudzy oczywiście zniechęcają do zakupów. Wiele osób 'anty' twierdzi, że lodówki z kostkarką mają mniejszą pojemność, niż tradycyjne modele. Tak naprawdę nie zajmuje ona zbyt wiele miejsca. wiadomo – musi być ona sprytnie wkomponowana w nasze urządzenie, jednak nie zajmie nam przecież części lodówki! Modele chłodziarek z kostkarką są innowacyjne. Są zaprojektowane tak, aby pomieścić wszystko – i jedzenie, i kostkarkę.

 

Zmieści się tylko do dużych kuchni
Przeciwnicy się nie poddają i w Internecie możemy znaleźć całą masę farmazonów dotyczących chłodziarek z kostkarką. Jednym z nich jest mit, że lodówka z kostkarką nie nadaje się do małych kuchni. Według przeciwników lodówka z kostkarką zajmuje znacznie więcej miejsca, niż tradycyjne modele chłodziarek. Oczywiście jak wszędzie – mamy ogromny wybór tego typu sprzętów. Możemy przebierać pomiędzy większymi, a mniejszymi modelami. Najbardziej popularną wielkością lodówek z kostkarką jest 90 centymetrów. Dla właścicieli większych kuchni polecalibyśmy modele nieco większe – takie o szerokości 120 centymetrów. Dla super małych i ciasnych kuchni producenci również coś mają – modele, których szerokość nie przekracza 60 centymetrów. I co? Wszystko się zmieści, bez obaw.

 

Co powinieneś wiedzieć?
Lodówka z kostkarką daje nam więcej, ale jest również bardziej wymagająca. Musisz wiedzieć, że aby prawidłowo funkcjonowała musisz zapewnić jej stały dostęp do wody. Jeśli nie masz takiej możliwości, to na rynku poszukaj modeli, które posiadają wbudowany pojemnik na wodę. Są one wygodniejsze – szczególne jeśli chodzi o montaż urządzenia.

 

Czy to inwestycja na lato, czy lata?
Oczywiście nie da się ukryć, że z kostek lodu znacznie częściej korzystamy latem. To właśnie wtedy nasz organizm szczególnie potrzebuje ochłodzenia. Stały dostęp do kostek lodu przez cały rok sprawi, że będziemy mogli na imprezach przygotowywać pyszne kolorowe i co najważniejsze – dobrze schłodzone drinki i koktajle. Oprócz lodówki otrzymujemy nieograniczony dostęp do kostek lodu, przez co urządzenie jest jeszcze bardziej funkcjonalne.

Zobacz również

Czerwona kuchnia hit czy kit?

Czerwona kuchnia hit czy kit?

Czerwień jest jedną z najbardziej energetycznych barw. Jest to niezwykle energetyzujący i...

Konglomerat i kompozyty – materiały wykończeniowe do kuchni

Konglomerat i kompozyty – materiały...

Konglomerat kamienny Spośród szeregu rozlicznych rodzajów tworzyw, jakie występują na...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena