Meble Kuchenne - Aranżacje i Propozycje | Max Kuchnie
Meble Kuchenne - Aranżacje i Propozycje | Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Meble kuchenne Po pierwsze organizacja – szuflady kuchenne
Meble kuchenne

Po pierwsze organizacja – szuflady kuchenne

Praktyczna i funkcjonalna kuchnia to nie tylko bogate wyposażenie w sprzęty AGD, ale również liczne schowki, skrytki, szafki i szuflady. Właśnie tym ostatnim poświęcimy trochę więcej uwagi, ponieważ to już nie tylko zwykłe skrzynki zamocowane na listewkach, ale specjalnie opracowane systemy, które ułatwiają organizację pracy i gospodarowanie zapasami.

Na zdjęciu: Studio Dekor Plus

Pojemne i praktyczne

 

Tak najprościej można określić ten rodzaj systemów przechowywania. Mogą pomieścić rozmaite przedmioty i artykuły a przede wszystkim zawsze będą pod ręką. Gwarantują swobodny dostęp do wszystkiego, co postanowimy w nich umieścić, więc eliminują problem często pojawiający się w przypadku głębszych szafek, gdzie czasem musimy się nagimnastykować, aby wyciągnąć przedmiot stojący na samym końcu lub wyciągnąć zawartość umieszczoną bliżej frontu. Dzięki wbudowanym mechanizmom amortyzującym, nowoczesne szuflady często nie wymagają od nas specjalnej uwagi przy ich otwieraniu czy nawet cichym zamykaniu.

 

Najpopularniejsze systemy szufladowe to:

  • Prowadnice listwowe – najstarsze i niegdyś najczęściej spotykane w naszych domach rozwiązanie prowadzenia szuflady; obecnie znajdziemy je w meblach klasycznych lub stylizowanych, gdzie nie przewidujemy dużego obciążenia;
  • Prowadnice rolkowe – montowane są do skrzyni wyprodukowanej z płyty wiórowej; spotykane w meblach z niższego segmentu cenowego; dobry stosunek jakości do ceny, ale nie są to rozwiązania dla bardziej wymagających osób;
  • METABOX – to również prowadnice rolkowe, ale w bardziej zaawansowanej wersji. W tym przypadku prowadnica sama w sobie stanowi już bok wysuwanej skrzyni, gwarantując tym samym większą trwałość i zwiększenie pojemności o kilka dodatkowych centymetrów. W porównaniu z szufladami wyposażonymi w zwykłe prowadnice rolkowe będzie to nieco droższa opcja;
  • TANDEMBOX/INNOTECH – pod taką nazwą producenci oferują systemy prowadnic samodomykających się, które są niewątpliwie najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem, jeśli chodzi o kuchenne szuflady. Są trwałe i funkcjonalne, ponieważ charakteryzują się największą ładownością (średnio 30-70 kilogramów) znajdą również swoje zastosowanie w domowych spiżarkach.

Dobór odpowiednich mechanizmów do naszych potrzeb i kuchennej zabudowy pozostawmy jednak specjalistom. Doświadczenie i większa wprawa pozwolą im trafnie ocenić, które systemy sprawdzą się w danym wnętrzu. Z racji tego, że jest to inwestycja na lata, zadbajmy również by była udana a wydatek się opłacił.

 

Porządek i wygoda

 

Wspomniane wcześniej mechanizmy nie są jedynymi ułatwieniami przygotowanymi dla finalnych użytkowników, więc warto zwrócić uwagę, jakie rozwiązania mamy jeszcze do wyboru. M.in. są to:

  • profilowane wkłady na sztućce,
  • segregatory butelek,
  • wkłady na pojemniczki z przyprawami,
  • regulowane przegródki,
  • uchwyty na garnki i pokrywki montowane na specjalnych słupkach umieszczonych w dziurkowanym spodzie szuflady.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Chwyć dobrze – czyli wszystko o uchwytach do kuchni


Na finalny wygląd i odbiór kuchni wpływa wiele czynników. Kolory ścian, meble,...

Po meksykańsku


Jeśli kochasz kolory, mocne akcenty, a przy tym masz ostry temperament, kuchnia w stylu...

Niebo dla stóp – czyli ogrzewanie podłogowe w Twojej...


Każdy z nas dba o to, aby w domu było ciepło. Nie chodzi tu ('tylko') o...