Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Na co zwrócić uwagę wybierając stół...

Porady


Na co zwrócić uwagę wybierając stół kuchenny?

Kuchnia pieszczotliwie nazywana jest sercem domu, bowiem to w niej najwięcej się dzieje i to tu krzyżują się drogi domowników, mimo wielu zajęć których się podejmują każdego dnia. Natomiast stół bez wątpienia jest bohaterem każdej kuchni, gdyż to przy nim możemy się delektować zarówno aromatem pysznej kawy i domowych posiłków, ale także cieszyć się towarzystwem najbliższych nam osób. Warto więc w każdej kuchni wygospodarować miejsce, w którym będzie można komfortowo zjeść smaczny posiłek, czy przysiąść z kubkiem napoju i porozmawiać z innym domownikiem. Jak wybrać stół kuchenny, by był wygodny i funkcjonalny?

Na zdjęciu: Studio Mebli A&K

Stół kuchenny a warunki pomieszczenia


Nie ulega wątpliwości, że w każdej kuchni stół jest mile widziany. Wynika to z faktu, że stanowi jeden z najbardziej kluczowych elementów wyposażenia, który wpływa zarówno na funkcjonalność wnętrza, jak i komfort jego użytkowania. Jednak o ile w przypadku dużych metrażowo pomieszczeń, mamy większe pole manewru w zakresie wyboru stołu kuchennego, to w małych kuchniach wygospodarowanie miejsca może stanowić wyzwanie. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych i przy odrobinie kreatywności można stworzyć wygodne miejsce do spożywania posiłków przynajmniej dla dwóch osób.

 

W małych kuchniach idealnie sprawdzą się:

 

  • stoły rozkładane ustawiane pod wolną ścianą,
  • stoły o prostokątnym lub kwadratowym blacie,
  • stoliki kawiarniane z hokerami ustawione w rogach pomieszczeń,
  • przedłużenie blatu kuchennego, który posłużyć może jako stolik,
  • barki z ustawionymi krzesłami barowymi w przypadku kuchni otwartych na salon i aneksów kuchennych.

 

Wybieramy stół kuchenny


W małych i nieustawnych kuchniach najlepiej sprawdzą się stoły czteroosobowe z prostokątnymi lub kwadratowymi kształtami blatów. Jeżeli wnętrze jest wąskie, wówczas stół można ustawić jednym z boków pod ścianą. Nie sprawdzą się tu natomiast stoły o okrągłych blatach, gdyż mimo że są wyjątkowo komfortowe podczas użytkowania, to zajmują więcej miejsca. Będą więc dobrym pomysłem w przestronniejszych kuchniach. Wartym rozważenia rozwiązaniem jest też zakup stołu rozkładanego, gdyż cechuje się wyjątkową funkcjonalnością.

 

Kupując stół kuchenny warto zwrócić też uwagę na trwałość blatu, gdyż to właśnie jego powierzchnia jest najbardziej narażona na trudy użytkowania i może szybko niszczeć. Wybierz stół, którego blat jest odporny na wilgoć, zaplamienia, a także jest łatwy w utrzymaniu w czystości. W kuchni istotne są funkcjonalność oraz swoboda ruchu. Dlatego podczas wybierania idealnego stołu należy zadbać, by nie blokował on domownikom wygodnego poruszania się po pomieszczeniu. Ważne są również aspekty estetyczne, by dany model nie odbiegał od umeblowania swoim wzornictwem.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Marki Bosch, Siemens i Zelmer z tytułem Superbrands


Warszawa, maj 2016 (bsh). Marki Bosch, Siemens i Zelmer zostały nagrodzone prestiżowym...

Ekologia w kuchennym wydaniu


Od 1 lipca 2013 r. wchodzą w życie nowe przepisy regulujące gospodarowanie odpadami....

Funkcjonalna kuchnia – czyli jaka?


Kuchnia jest wnętrzem, które wymaga odpowiedniego podejścia do organizacji jej...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności