Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Nowoczesne dekoracje kuchenne

Porady


Nowoczesne dekoracje kuchenne

Jeżeli lubisz minimalistycznie urządzone wnętrza to styl nowoczesny będzie idealny do twojej kuchni. Jednak takie podejście w zakresie designu wiąże się także z koniecznością zachowania oszczędnej dekoracyjności w aranżacji kuchennej. W nowoczesnych kuchniach nie możemy pozwolić sobie na zbyt wiele ozdób, a i te które w niej umieścimy powinny mieć funkcjonalne zastosowanie. Stąd też jako nowoczesne dekoracje stosujemy w takich aranżacjach przedmioty użytkowe, ale wybieramy wyłącznie te o spójnej stylistyce i minimalistycznym wzornictwie.

Na zdjęciu: Studio Mebli Meblomar

Nowoczesna kuchnia – czyli jaka?


Głównym założeniem nowocześnie urządzanych kuchni jest minimalizm, który powinien się przejawiać zarówno w ilości znajdujących się w niej elementów wyposażenia, jak i ich wzornictwie. Także meble kuchenne wpisują się w ten styl i są geometryczne, spójne wzorniczo i pozbawione dodatkowych dekorów. Szafki i szuflady kuchenne zazwyczaj są pozbawione tradycyjnych uchwytów, a także ozdobnych wykończeń. Przeważają tu gładkie, jednolite faktury i dopracowane kompozycje kolorystyczne. Kolorystyka może być utrzymana albo w bardziej surowym motywie skupiającym się na barwach neutralnych i jasnych, lub na ciemnych, głębokich odcieniach czerni, granatu i grafitu, które ożywiać ma odpowiednie oświetlenie oraz drewno w kuchni. Dekoracje w nowoczesnych kuchniach powinny być naturalne, czyli np. w postaci zielonych roślin doniczkowych, a w szczególności ziół, których używamy także podczas gotowania.

 

Nowoczesne dekoracje kuchenne o użytkowym charakterze


Tradycyjne dekoracje w kuchni nowoczesnej nie sprawdzą się zbyt dobrze. Najlepszym rozwiązaniem będą przedmioty użytkowe, które są niezbędne w każdej kuchni podczas przygotowywania potraw czy też sprzątania po nich. Powinny one jednak łączyć w sobie funkcjonalny i praktyczny charakter z designerską formą. Ograniczenie ilości przechowywanych rzeczy na widoku jest niezbędne w kuchni urządzonej w myśl nowoczesnych trendów. Jednakże są takie akcesoria i sprzęty, których ze względów praktycznych lub innych nie możemy schować. Wówczas warto zadbać o to, by pasowały one stylistycznie i wzorniczo do siebie nawzajem oraz do przyjętego w aranżacji stylu przewodniego. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór akcesoriów kuchennych i małego sprzętu AGD, które należą do jednej kolekcji. Wówczas wszystkie będą dopasowane kolorystycznie i stylowo.

 

Nowoczesne dekoracje kuchenne:


ekspres kapsułkowy o finezyjnej formie,
futurystyczne baterie zlewozmywakowe,
czajnik elektryczny z podświetleniem wody,
pojemniki na przyprawy w niebanalnych kształtach modernistycznych rzeźb.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Okno w kuchni – jak zaplanować aranżację, by nie...


Od tego, w jaki sposób zaaranżujesz swoje domowe zacisze zależy jego...

Baczność! Wybieramy stojącą baterię zlewozmywakową


Piękna, funkcjonalna i modna. Stojąca bateria zlewozmywakowa to już właściwie...

Rodzaje okapów kuchennych


Funkcja okapów na przestrzeni lat i zmieniających się trendów uległa...