Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Parownica w kuchni – przydatny gadżet w...

Porady


Parownica w kuchni – przydatny gadżet w nowoczesnym stylu

Ekologia jest dziś na topie. Coraz większy odsetek społeczeństwa przykuwa szczególną uwagę do tego, aby rezygnować z rozmaitych sztucznych chemikaliów, które niekorzystnie oddziałują zarówno na nasze najbliższe otoczenie, jak także i bezpośrednio na nas stanowiących przecież integralną część natury. Sposobem na „eko życie" jest wybór odpowiednich modeli urządzeń domowego użytku. Wśród polecanych sprzętów zaliczanych do grupy maszyn AGD wyróżnić należy niesamowicie pomocną w codziennych czynnościach domowych parownicę.

Na zdjęciu: Karcher

Koniec z nadmiernym wysiłkiem


Jak zazwyczaj zabierasz się za mycie podłóg? Czyścisz parkiety mopem bądź wilgotną szmatką nasączoną rozmaitymi detergentami o chemicznym składzie? Czas skończyć zarówno z niewygodnymi porządkami, jak i wykorzystywaniem do nich żrących preparatów. Standardem na miarę dwudziestego pierwszego wieku okazuje się zastosowanie podczas klasycznych, rutynowych domowych obowiązków m.in. wysokiej jakości parownicy. Jako parownicę rozumie się specjalistyczną maszynę, która pozwala na innowacyjne odkurzanie z wykorzystaniem pary wodnej. To bardzo efektywny, ale i komfortowy sposób na doprowadzenie danego lokum błysku.

 

Spodziewane rezultaty


Używając parownic, da się przede wszystkim bardzo skrupulatnie i sprawnie wypielęgnować pomieszczenia robocze takie jak kuchnia czy domowa spiżarka. W tych miejscach brudu, osadu i zanieczyszczeń jest najwięcej, zatem mycie podłoża ręcznie często nie jest w pełni zadowalające, jeżeli chodzi o uzyskiwane efekty. Z zastosowaniem parownicy jest natomiast inaczej. Można używać maszyny dzień w dzień, nie niszcząc ani materiałów podłogowych, ani szczególnie nie przemęczając się. Nie pracujemy my, jak przy zmywaniu tradycyjnym, ale solidne urządzenie. To doskonały wariant dla tych, którym zależy na ciągłym utrzymaniu czystości. Czyszczenie z pomocą parownicy nie prowadzi do powstania nieestetycznych zacieków ani plam. Ponadto to gwarancja zapewnienia porządku na dłuższej niż przy klasycznym przejechaniu mopem.

 

Wszystko za sprawą ciśnienia


Działanie nowoczesnych parownic opera się na zastosowaniu optymalnego ciśnienia, pod wpływem którego produkowana jest para wodna. Zgromadzona w sprzęcie woda jest zagotowywana a następnie przekształcona w parę. Para natomiast trafia na powierzchnię, która chcemy oczyścić przez specjalną dyszę. Jest to rewelacyjna metoda usuwania wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Działa dokładnie, bowiem ciśnienie pod jakim para wodna jest wyrzucana na dane podłoże jest bardzo wysokie. Nie ma obaw, tak duże ciśnienie nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych. Nie niszczy powierzchni, ale ją pielęgnuje. Poza tym, że parownica umożliwia skuteczne mycie, dodatkowo zapewnia szereg innych korzyści – dezynfekuje podłoże i odtłuszcza je. Nie trzeba do tego natomiast żadnych specjalnych specyfików chemicznych, wystarczająca jest zwykła woda.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
KASIA

to ja już wiem c o chciałabym dostać od męża w najbliższym czasie ;)

Zobacz również


Zlewozmywak lubi zmywać


Żadna kuchnia nie może się bez niego obejść. Jest mało widoczny, ale jednak...

Bateria czysta jak łza


Zlewozmywakowa bateria to wizytówka kuchni. Często to jeden z ważniejszych i...

Czysta jak… zmywarka


Wydawać by się mogło, że w urządzeniu, które dba o czystość kuchennych naczyń,...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności