Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Pęknięta ściana, czyli sposób na nudną...

Porady


Pęknięta ściana, czyli sposób na nudną ścianę w kuchni

Na aranżację ścian w kuchni przepisów jest naprawdę wiele. Można zdecydować się na klasyczne rozwiązania i wybrać farbę w jakimś modnym odcieniu. Można wybrać ciekawą fototapetę lub wykończyć ścianę czerwoną cegłą. Możliwości jest mnóstwo – trzeba tylko podjąć decyzję. Jeśli poszukujemy niebanalnych rozwiązań, które nie są takie oczywiste to warto zastanowić się nad popękaną ścianą. Jest to nowoczesna technika malarska, która finalnie pozwala uzyskać efekt pękniętych murów...

Na zdjęciu: Studio Mebli Eltop

W jakich wnętrzach sprawdzi się pęknięta ściana

 

Popękana ściana to dość nowy sposób na wykańczanie ścian w mieszkaniu. Można ją 'zaaplikować' nie tylko w kuchni, ale też w innych domowych pomieszczeniach. Tak naprawdę swobodnie możemy się nią bawić, gdyż łatwością dopasowuje się do różnych wnętrz. Sprawdzi się zarówno w klimatach industrialnych, klasycznych, jak i nowoczesnych. Popękana ściana może być świetnym dopełnieniem oraz urozmaiceniem kuchni minimalistycznej.

 

Jak mogę zrobić własną popękaną ścianę?

 

Tak naprawę, specyficzne zarysowania, które dają złudzenie popękanej ściany są efektem specjalnej powłoki farby. Jak uzyskać taki efekt? Przede wszystkim najpierw musimy odpowiednio przygotować ścianę. Jest to obowiązkowy element 'zabawy', gdyż będzie to wpływało na finalny efekt pomieszczenia. Powinniśmy się skupić na usunięciu dotychczasowych warstw farb oraz uzupełnieniu wszystkich ubytków. Ściana powinna być gładka. Kolejnym etapem jest szlifowanie całej powierzchni – chodzi o to, aby oczyścić ścianę z kurzu oraz innych zabrudzeń. Do 'całego zabiegu' używa się farby dyspersyjnej. Podobnie jak w przypadku zwykłych farb używamy tradycyjnego wałka malarskiego, który umożliwi nam równomierne nałożenie farby. Po tym, jak pierwsza warstwa farby całkowicie wyschnie, nakładamy jedną warstwę lakieru – znajdziemy go w sklepach z materiałami wykończeniowymi. Lakier powinniśmy nakładać pędzlem – wykonując dynamiczne podłużne ruchy w jednym kierunku. Po wyschnięciu lakieru czas na użycie farby akrylowej.

 

Kiedy efekt będzie widoczny?

 

Tak naprawdę aplikacja 'popękanej ściany' jest bardzo prosto, a efekt – widoczny jest od razu! Już po kilku minutach od nałożenia farb możemy podziwiać nasze dzieło. Oryginalne pęknięcia to zasługa lakieru – dlatego jeśli chcemy uzyskać bardziej wyrazisty efekt, to można zastosować grubszą warstwę lakieru. Dobrym sposobem na podkreślenie popękanej ściany jest zamontowanie odpowiedniego oświetlenia – dzięki niemu, efekt będzie jeszcze bardziej widoczny.

 

Łatwy sposób na nudę

 

Popękana ściana jest świetnym sposobem na udekorowanie naszej kuchni. To specyficzne malowanie daje niesamowity efekt, który z pewnością ożywi pomieszczenie.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Czym jest kompostownik kuchenny? Czy warto go kupić?


W naszym kraju segregacja śmieci staje się już powoli normą. Mamy w domach pojemniki...

Designerska lodówka – czarna czy biała?


Wybór sprzętów kuchennych niejednokrotnie spędza sen z powiek wielu paniom domu. Na...

Nowy Magazyn Max Kuchnie już w sprzedaży!


Skoro czytacie ten list, to pewnie tak jak my macie ciągłą potrzebę piękna. Otaczanie...